Najnowsze wiadomości

28 listopada 2023 13:11

Hity wnętrzarskie w sezonie jesienno-zimowym2016/2017Wygranym nowego zimowego sezonu będzie plusz. Szlachetny i dekoracyjny będzie nadawał wnętrzom charakteru i sprawi, że będą one niezwykle szykowne. Zarówno aksamit jak i welur należą do szlachetnej grupy materiałów pluszowych z dodatkową okrywą włókienną, która jest miękka w dotyku. Oprócz tego plusze mogą się charakteryzować doskonałym połyskiem i sprawią, żę takie wnętrze będzie miało więcej splendoru i elegancji. Dawniej materiały takie zdobiły meble wypoczynkowe należące jedynie do bogatych.

Z czasem były jednak zapominane i obecnie mogą wracać na salony z dużą siłą;. Plusz będzie pasował doskonale do klasycznej sofy oraz może się okazać dobrym elementem na podnóżki oraz pufy czy oparcie fotelu. Pluszowy zagłówek to hit w tym roku. Taki dodatek jest efektowny, ale także bardzo praktyczny i wygodny. Można wieczorkiem czytać książkę, dzięki temu że będziemy mieli wygodne miękkie oparcie. 

W nadchodzących miesiącach idziemy w kierunku natury

W bieżącym sezonie jesteśmy zachęcani do tego, by wracać do natury, dlatego wszelkie elementy wiklinowe, rattan, manila czy skóra są bardzo mile widziane. Tego rodzaju dodatki są bardzo uniwersalne i dlatego bez problemu będzie można je wkomponować praktycznie w każdy styl wnętrza. Zeszłe sezony lubowały się bieli i dlatego raczej teraz czas to zmienić i lepiej będzie stawiać na naturalne kolory. 

Dlaczego korek powraca do łask?

Korkowe dodatki były hitem z lat 90-tych ale wygląda na to, ze obecnie znów się zaczynają pojawiać. Korek wraca do nas z rozmachem w nowej, świeżej odsłonie. Takim prawdziwym hitem są grube okładziny korkowe. Dzięki nim nasze wnętrza mają wyglądać jeszcze lepiej, poza tym korkowe ściany mają mieć charakter dodatkowego ocieplenia, które poprawi w jakieś mierze mikroklimat naszego wnętrza, może także doprowadzić do tego, że będziemy mieli lepiej wyciszone pomieszczenia. 

Terakota – doskonała propozycja do kuchni i łazienki

W tym sezonie ma królować terakota w tych pomieszczeniach. Te rude płytki o szkliwionej powierzchni mają się stawać prawdziwym hitem i mają być wybierane powszechnie. Terakota jest dostępna zarówno w matowej jak i w błyszczącej wersji. Tej jesieni jednak stawia się przede wszystkim na elementy matowe. Materiał ten na pewno dobrze się zaprezentuje i powinien się również charakteryzować dla nas zadowalającą trwałością. 

Sezon 2016/2017 w marmurowym uścisku

Marmur jest znany i ceniony od starożytności. Okazuje się, że ten sezon to również liczne propozycje dodatków marmurowych. Okładziny marmurowe na pewno będą się doskonale prezentować, ale niestety trzeba się liczyć z tym, że wygląd ich jest różny i nie każdemu mogą odpowiadać a dodatkowo jak wiadomo jest to element drogi, szczególnie gdy weźmie się pod uwagę propozycję luksusową jaką nadal jest dla nas marmur biały. Dlatego wiele osób po prostu ze względów finansowych na takie rozwiązania jak marmur nie może się decydować. Ale nie zmienia to faktu, że nadal zalicza się powszechnie marmur do tych elementów, które są klasyką wnętrz.

Pozostańmy w kontakcie

Spodobał Ci się udostępniony przez nas artykuł? Skomentuj go, lub udostępnij na swoich social mediach. 

Jeżeli zasnataiwasz się nad podjęciem z nami współpracy - nie zwlekaj! Napisz do naszej redakcji korzystając z formularza kontaktowego. Chętnie odpowiemy na każde pytanie.

Komentarze (0)