Najnowsze wiadomości

25 maja 2024 7:44

Jakie dochody są konieczne, aby móc otrzymać pożyczkę?Zdarzają się sytuacje, w których potrzebujemy pilnie gotówki, a nie posiadamy oszczędności. Co zrobić, gdy zepsuje nam się pralka, musimy wykupić drogie leki, czy nabyć prezent na komunię wnuka? Rozwiązaniem jest pożyczka gotówkowa.

Kto może ubiegać się o kredyt w banku?

Zazwyczaj pierwsze kroki w sprawie dodatkowych środków kierujemy do banku. Każdy z nich ma inne procedury, jednak wszędzie wymagane są stałe dochody i umowa o pracę. Mając zaświadczenie o zatrudnieniu i wysokości zarobków, mamy szansę na zobowiązanie odpowiednio wysokie w stosunku do naszej zdolności kredytowej. Niskie dochody nie przekreślają szans na otrzymanie pieniędzy, jednak nie spodziewajmy się dużej pożyczki. Dla banku ważna jest też nasza historia kredytowa. Wpisy do BIK itp. mogą spowodować, że wniosek zostanie rozpatrzony negatywnie.

Pożyczka pozabankowa

Parabanki oferują pożyczki na prostszych do spełnienia warunkach. Nie potrzeba zaświadczenia od pracodawcy. Nie oznacza to jednak, że nie weryfikują one zdolności kredytowej. Pierwsza pożyczka jest niska, a dopiero po jej spłacie możemy złożyć wniosek o wyższą kwotę. Warto rozejrzeć się za darmowymi pożyczkami. Oferuje je wiele parabanków dla nowych klientów. Specjaliści z ratkomat.pl każdy wniosek rozpatrują indywidualnie i nie stawiają granicy minimalnych dochodów. Jednak wysokość zobowiązania uzależniona jest od możliwości spłaty przez wnioskodawcę. Wysokie kwoty stanowią ryzyko, że popadnie się w spiralę zadłużenia.

Czy opłaca się brać pożyczkę przy małych dochodach?

Najkorzystniej byłoby zaciągać pożyczkę wtedy, gdy będzie ona miała wpływ na poprawienie naszej sytuacji materialnej na dłuższy czas, jak np. na zakup sprzętu potrzebnego do zarabiania, typu komputer, czy sprzęt fotograficzny. Ile kosztuje sprzęt fotograficzny dobrej jakości…? To spory wydatek i kredyt gotówkowy na ten cel z pewnością będzie dobrą inwestycją. Nawet, jeżeli pożyczka ma być przeznaczona na cele konsumpcyjne, należy porównać różne oferty i zastanowić się nad najwygodniejszą formą spłaty. Dużą sumę znacznie łatwiej będzie spłacić, rozkładając ją na miesięczne raty, niż jednorazowo.

 

Materiał zewnętrzny

Pozostańmy w kontakcie

Spodobał Ci się udostępniony przez nas artykuł? Skomentuj go, lub udostępnij na swoich social mediach. 

Jeżeli zasnataiwasz się nad podjęciem z nami współpracy - nie zwlekaj! Napisz do naszej redakcji korzystając z formularza kontaktowego. Chętnie odpowiemy na każde pytanie.

Komentarze (0)