Najnowsze wiadomości

WoW Classic - Najbardziej efektywny poradnik levelowania wojownika

Nie wiesz czy zdecydować się na Outsourcingu IT?

Co zrobić, żeby e-TOLL nie śledził moich przejazdów poza...

22 października 2021 2:13

Dlaczego SUV-y cieszą się popularnością?SUV, czyli Sports Utility Vehicle można nazwać „udomowioną” terenówką. Tego typu samochody są większe, nie straszne im wysokie krawężniki, a przy tym ich wygląd ma cechy aut miejskich. SUV-y zdobywają sobie kolejnych zwolenników.

Kto kupuje SUV-y?

Mogłoby się wydawać, że zakup samochodu o wyglądzie terenówki, który jednocześnie nie do końca poradzi sobie z błotnistymi drogami poza miastem, nie ma większego sensu. Napęd 4x4 przydaje się jednak zimą, i to właśnie wtedy wiele osób poszukuje auta tego typu. Za co jeszcze cienione są SUV-y? Dla niektórych największe znaczenie ma fakt, że w takim samochodzie siedzą wyżej niż pozostali kierowcy, zaś innym podoba się solidna sylwetka nadwozia. W rzeczywistości mają one nieco więcej zalet, a jedną z nich jest z pewnością podwyższone zawieszenie. Dzięki niemu kierowcy SUV-ów nie muszą obawiać się wjeżdżania na wysokie krawężniki, ani polskich dróg, które często wymagają gruntownego remontu. Miękkie zawieszenie i wysoki profil opon gwarantują ponadto komfort podróżowania.

Solidne BMW

SUV-y początkowo popularność zdobywały sobie w Stanach Zjednoczonych. Dzisiaj zdecydowana większość producentów aut ma w ofercie model łączący cechy terenówki i samochodu do użytku w mieście. Przykładem może być marka BMW, która niedawno pokazała najnowszy model SUV, czyli X2. Dużym zainteresowaniem cieszy się ciągle model X5, który zapewnia luksus, gwarantuje dobrą  jakość, a jednocześnie nie jest kosztowny w eksploatacji. Problemem, z jakim borykają się posiadacze BMW X5, jest usterka układu zasilania, a konkretnie pompy wstępnej. Jeśli pojawiają się trudności z rozruchem, którym towarzyszy kopcenie z rury wydechowej, prawdopodobnie przyczyną jest zużycie wtryskiwaczy albo uszkodzenie turbosprężarki. Naprawę warto powierzyć doświadczonym serwisantom i najbezpieczniej jest kupić oryginalne części, dostępne na https://sklep-bmw.pl/. Wyszukanie konkretnego elementu nie sprawi większych trudności, bo wystarczy wpisać tylko numer VIN w katalogu. Inne awarie silnika zdarzają się w tych samochodach bardzo rzadko.

Dodatki poprawiające komfort użytkowania

Ze względu na fakt, że SUV-y są duże, a widoczność w nich ograniczona, warto zdecydować się na samochód z czujnikami parkowania umieszczonymi zarówno z przodu, jak i z tyłu. Niektórzy zastanawiają się też nad automatyczną skrzynią biegów. Z pewnością rozwiązanie to będzie wygodne podczas jazdy w mieście, ale może też uchronić przed spaleniem sprzęgła na stromych podjazdach poza nim. Osoby planujące użytkować auto nie tylko w mieście, ale również w trudnym terenie, powinny rozważyć dodatkowe osłony podwozia, które ochronią miskę olejową czy nisko zawieszone elementy. W przypadku rodzin wielodzietnych niezbędny może okazać się trzeci rząd siedzeń – wtedy SUV będzie stanowił mieszczącą siedem osób alternatywę dla rodzinnego minivana. Atrakcyjnym dodatkiem jest też szklany dach, który docenią przede wszystkim osoby lubiące podróże poza miasto i odpoczynek na łonie natury.

Materiał partnera zewnętrznego

Pozostańmy w kontakcie

Spodobał Ci się udostępniony przez nas artykuł? Skomentuj go, lub udostępnij na swoich social mediach. 

Jeżeli zasnataiwasz się nad podjęciem z nami współpracy - nie zwlekaj! Napisz do naszej redakcji korzystając z formularza kontaktowego. Chętnie odpowiemy na każde pytanie.

Komentarze (0)