Najnowsze wiadomości

29 stycznia 2023 23:20

SEAT IBIZA - zintegrowany z technologiąXXI wiek to okres, w którym rządzi technologia, a ludzie nie wyobrażają sobie życia codziennego bez takich urządzeń jak smartfony i komputery. A ponieważ Seat zawsze idzie z duchem czasu, również i jego Ibiza 5D to model na wskroś nowoczesny, który jest wręcz zintegrowany z technologią. Warto dowiedzieć się, jak wykorzystano najnowsze z nich do stworzenia tego nietuzinkowego samochodu!

Seat Ibiza 5D - tak wygląda technologia na kołach!

Pierwsza rzecz, która rzuca się w oczy po znalezieniu się w środku, to bezpośrednio zintegrowany z tablicą rozdzielczą ekran dotykowy o przekątnej 6,5”. Jest to centrum dowodzenia i rozrywki w jednym, wyposażone dodatkowo w Zintegrowaną Nawigację oraz Technologię Rozpoznawania Głosu. W funkcjach dowodzenia znajduje się System Rozpoznawania Zmęczenia. Odpowiada za wykrywanie oznak znużenia u kierowcy, a gdy takie zaobserwuje, zasugeruje odpoczynek. Technologia odpowiada także za specjalnego asystenta podjazdu, który gwarantuje, że podczas ruszania pojazdu ze wzniesienia samochód nie zjedzie wstecz. A gdy rozpoczyna się cofanie, na kokpicie włącza się tylna kamera, co pozwala nie tylko precyzyjnie wpasować się w miejsce postojowe, ale i uniknąć kontaktu z przedmiotami znajdującymi się bezpośrednio za samochodem, a których może być nie widać w lusterkach. Oprócz tego samochód wyposażony został w Multikolizyjny System Hamowania - w przypadku kolizji włącza wszystkie hamulce, co znacznie zwiększa szanse na to, ze po pierwszym zderzeniu nie nastąpią kolejne.

Rozrywka na pokładzie

Oczywiście Seat Ibiza 5D to także możliwość rozrywki w kazdym momencie, gdy jesteś w samochodzie. Znajdująca się w samochodzie technologia Mirror Link pozwala na podłączenie smartfona przy wykorzystaniu technologii Apple CarPlay i Android Auto. Słuchasz muzyki? Dzięki systemowi dźwiękowemu Seata odkryjesz na nowo nawet te utwory, które doskonale znasz. Mocny subwoofer oraz siedem wysokiej jakości głośników sprawiają, że wszystkie dźwięki są perfekcyjnie słyszane zarówno przez kierowcą, jak i każdego pasażera. A z Full Link będziesz w stanie korzystać z wszystkich funkcji oferowanych w DriveApp Seat, specjalnie opracowanej aplikacji dla MirrorLink TM!

A co pod maską?

Seat Ibiza 5D to również nowoczesne silniki. Masz pełen wybór, który pozwoli Ci dopasować najlepszy pod swoje potrzeby - od 1.0 MPI 75 hp (55 kW), rozwijający szybkość do 172 km/h po 1.4 EcoTSI 150 hp z systemem Start/Stop, którym rozpędzisz się do 220 km/h!

Sprawdź w praktyce!

Jeśli chcesz przekonać się, jak jeździ się tak mocno zintegrowanym z technologią autem, odwiedź jednego z dealerów marki. Na przykład jazda próbna, dzięki której poznasz w praktyce Seata Ibizę 5D, jest możliwa dzięki znajdującemu się we Wrocławiu salonowi Auto Group Polska na Al. Karkonoskiej.

Artykuł partnera

Pozostańmy w kontakcie

Spodobał Ci się udostępniony przez nas artykuł? Skomentuj go, lub udostępnij na swoich social mediach. 

Jeżeli zasnataiwasz się nad podjęciem z nami współpracy - nie zwlekaj! Napisz do naszej redakcji korzystając z formularza kontaktowego. Chętnie odpowiemy na każde pytanie.

Komentarze (0)