Najnowsze wiadomości

30 września 2023 8:47

Jedzenie dla kota – czy warto zapłacić więcej za produkty renomowanych marek ?Pragniemy, aby nasze koty były zawsze najedzone i jak najbardziej zadowolone z karmy, jaką im oferujemy. Niezaprzeczalnie, koty są jednymi z najbardziej wybrednych zwierząt domowych. Właściciele tych czteronogów nieraz wydają niemałą fortunę na karmę, aby w pełni zadowolić swoich pupili. Czy jednak zawsze wysoka cena wiąże się z najwyższą jakością karmy dla kotów? Przeczytaj dalej artykuł i przekonaj się sama/sam.

Chcemy dla kotów tego, co najlepsze

Jesteś tym co jesz - to znane powiedzenie powielane wśród ludzi, jednak te słowa odnoszą się także do kotów. Niezaprzeczalnie bardzo dobrym zwyczajem jest czytanie etykiet i dokładne analizowanie składu pożywienia, również w przypadku karmy dla kotów. Często najtańsze karmy dla zwierząt są wyprodukowane z całkowitych resztek oraz z odpadów, co prowadzi w gruncie rzeczy do schorzeń pokarmowych, a także innych dolegliwości żołądkowych, takich jak choćby biegunka, zatwardzenie. 

Bez wątpienia karma dla kotów dostępna w promocji w najbardziej okazyjnej cenie to zazwyczaj produkt drugiej jakości, którego powinniśmy unikać z daleka. Niska jakość karmy dla kotów to niższy poziom zdrowia naszego zwierzaka, a co za tym idzie nie będzie miał satysfakcji z życia. A przecież pragniemy dla naszych kotów jak najlepszego żywota i chcemy, aby czuły się wyjątkowo.

Nasz kot pomimo tego, że zasypia w bardzo dziwnych miejscach oraz czasami potrafi być bardzo irytujący zasypiając na przykład na naszym laptopie, to bez wątpienia jest kochanym zwierzakiem, który zasługuje na produkt najwyższej jakości. Często karmy dobrej jakości możemy onaleźc na półkach lepiej zaopatrzonych supermarketów. Więcej na https://carrefour.okazjum.pl/

jedzenie dla kota

Nie tylko reklama

Wiele właścicieli tych zwierząt uważa, że droższe karmy zawdzięczają swoją cenę jedynie chwytom marketingowym i wyższa cena wcale nie idzie w parze z wysoką jakością. Owszem, czasem faktycznie może się tak zdarzyć. Jeśli karma kosztuje nieco drożej, a nie znamy szerszych opinii na jej temat, to lepiej ją omijać z daleka. Jednak zazwyczaj czołowi producenci karmy dla kotów bardzo skrupulatnie dbają o swoją renomę i robią wszystko, aby dostarczyć konsumentom produkty najwyższej jakości.

Coś więcej niż dobry smak

Kot, którego karmimy wysokiej jakości karmą, jest nie tylko najedzony, ale także pełen energii, ponieważ dostarczyliśmy mu wszystkich potrzebnych składników mineralnych. Pamiętaj, że kot najedzony to kot szczęśliwy. A to szczęście przeleje się również na Ciebie. Inwestując w droższą karmę dla kota możemy także oszczędzić. Ale jak to? – zapytacie - przecież droższa karma oczywiście kosztuje więcej. Racja, ale odpowiedni skład tego pożywienia oraz bogactwo składników mineralnych zapewnia lepsze zdrowie kota, a przez to oszczędzimy masę pieniędzy na cyklicznych wizytach u weterynarza.

Nie kupuj w ciemno

Jednak nie zawsze najdroższa karma będzie odpowiednia dla naszego kota. Warto spróbować produktów każdej marki, skrupulatnie obserwując efekty i stan samopoczucia naszego pupila. Jeżeli droższa karma nie będzie powodować większego zadowolenia u naszego kota, to znak, że powinniśmy przerzucić się na inną markę. Jednak bez wątpienia, droższe karmy posiadają o wiele bogatszy smak oraz skład i przyczyniają się jednocześnie do satysfakcji naszego kota oraz polepszają stan jego zdrowia. Co więcej, karmy z górnej półki i możemy także kupić w okazyjnej cenie, podczas licznych promocji obecnych supermarketach. Jeżeli więc pragniesz, aby Twój kot odżywiał się w sposób jak najlepszy, to dostarcz mu jak najlepszej jakości karmy. Bardzo duży wybór dobrych karm posiada sieć sklepów Intermarche - https://intermarche.promoceny.pl/

Pozostańmy w kontakcie

Spodobał Ci się udostępniony przez nas artykuł? Skomentuj go, lub udostępnij na swoich social mediach. 

Jeżeli zasnataiwasz się nad podjęciem z nami współpracy - nie zwlekaj! Napisz do naszej redakcji korzystając z formularza kontaktowego. Chętnie odpowiemy na każde pytanie.

Komentarze (0)