Najnowsze wiadomości

9 sierpnia 2022 9:51

Najciekawsze miejsca w WarszawieWarszawa jest stolicą i największym miastem Polski, a mimo to można odnieść wrażenie, że niezbyt ją doceniamy. Fakt, tragiczna historia pozostawiła w niej trwały ślad, przez co dzisiejsza Warszawa nie przypomina już tej przedwojennej. Z tego powodu jako najlepsze miasta turystyczne w Polsce znacznie częściej wymieniamy Kraków czy Gdańsk, zupełnie zapominając o swojej stolicy.

Czy jednak słusznie? Okazuje się, że Warszawa pomimo ogromnych zniszczeń wojennych jakich doświadczyła w swojej historii nadal jest miastem, które ma do zaoferowania mnóstwo interesujących atrakcji. Warto poznać najciekawsze miejsca naszej stolicy i koniecznie je odwiedzić! Pierwszym punktem na turystycznej mapie Warszawy może być słynne stare miasto. Spotkamy się tutaj z typowym, średniowiecznym układem ciasnych uliczek, w których zgubienie się jest prawdziwą przyjemnością – w taki sposób możemy poczuć ich niesamowity klimat. Liczne place i niewielkie ryneczki jedynie dodają uroku tej części miasta. Głównym punktem starego miasta jest Plac Zamkowy wraz ze słynną Kolumną Zygmunta. Tutejsze kamienice są bardzo kolorowe, i przy pięknej, słonecznej pogodzie prezentują się naprawdę wyjątkowo.

Łazienki Królewskie to kolejny obowiązkowy punkt na turystycznej mapie stolicy. Wspaniałe, barokowe ogrody są bez wątpienia jednym z najpiękniejszych tego typu miejsc w całej Europie. Najsłynniejszym obiektem na terenie parku jest Pałac na Wodzie, wspaniały przykład barokowej architektury. Oprócz niepowtarzalnego klimatu, Łazienki mają do zaoferowania wiele ciekawych aktywności. Jest to jedno z ulubionych miejsc na spacery w Warszawie; wystarczy przejść się tutejszymi alejkami, aby od razu wpaść w doskonały nastrój. Pod słynnym pomnikiem Chopina w sezonie letnim odbywają się liczne koncerty plenerowe, na których prezentowane są najważniejsze dzieła sławnego kompozytora. Cały Ujazdów, do którego należą Łazienki Królewskie jest miejscem zasługującym na uwagę, bowiem należy on do najstarszych dzielnic Warszawy. Jednym z najważniejszych jego punktów jest Park Ujazdowski, wcale nie ustępujący Łazienkom – jest może nieco mniej znany, ale dzięki temu również mniej zatłoczony.

Ujazdów to prawdziwe zagłębie instytucji kulturalnych, takich jak teatry i biblioteki, jak i niewielkich, uroczych kawiarenek. Miłośnicy nieco nowocześniejszej architektury nie mogą ominąć śródmieścia, które z roku na rok robi coraz większe wrażenie. W latach 50 centralnym jego punktem na wiele lat stał się Pałac Kultury i Nauki, będący dziś jednym z najważniejszych symboli Warszawy. Pomimo licznych kontrowersji jakie budzi ten budynek – wielu ludzi uważa go przede wszystkim za symbol komunizmu – nie można odmówić mu rozmachu i naprawdę interesującej architektury. Potężny pałac w ciągu ostatnich dekad staje się coraz bardziej otoczony przez wielkie wieżowce, które nieustannie pną się w Warszawie w górę. Wystarczy jedynie stanąć pod pałacem i rozejrzeć się dookoła – już teraz miejsce to robi niezwykłe wrażenie. A z roku na rok będzie coraz lepiej.

W ostatnich latach bardzo ważną atrakcją Warszawy stał się Stadion Narodowy. Obiekt zbudowany specjalne na Mistrzostwa Europy 2012 do dziś pozostaje nowym symbolem stolicy. Trzeba przyznać, że jego architektura robi wrażenie; sama kolorystyka nawiązująca do polskich barw narodowych daje doskonały efekt. Nie jest on jednak tylko ozdobą tego miasta – stale odbywają się w nim najróżniejsze wydarzenia i imprezy, nie tylko sportowe. Skoro jesteśmy już po drugiej stronie Wisły, warto zwiedzić Saską Kępę i Pragę. Co prawda na temat Pragi istnieje wiele fałszywych stereotypów, które określają ją jako nieprzyjazną i niebezpieczną dzielnicę. W rzeczywistości jest to miejsce, w którym można naprawdę poczuć klimat starej, przedwojennej Warszawy; prawdopodobnie tylko tutaj przynajmniej wśród części mieszkańców zachowała się tradycyjna gwara warszawska. 

day tours from warsaw

Zwiedzając Warszawę nie można również nie przejść się słynnymi ulicami tego miasta, przede wszystkim Nowym Światem i Krakowskim Przedmieściem. Są to chyba najbardziej reprezentatywne miejsca naszej stolicy. Idąc tutaj, w otoczeniu potężnych, ozdobnych kamienic można poczuć się jak w najsłynniejszych światowych metropoliach. Pełno tutaj barów, restauracji i najróżniejszych lokali. Oczywiście, powyższy spis może być co najwyżej niewielkim wstępem do opisywania wszystkich niesamowitych atrakcji Warszawy. Śmiało można powiedzieć, że jest to miasto o niezwykłym charakterze i bardzo bogatej historii, w którym każdy zwiedzający znajdzie coś dla siebie!

 

Pozostańmy w kontakcie

Spodobał Ci się udostępniony przez nas artykuł? Skomentuj go, lub udostępnij na swoich social mediach. 

Jeżeli zasnataiwasz się nad podjęciem z nami współpracy - nie zwlekaj! Napisz do naszej redakcji korzystając z formularza kontaktowego. Chętnie odpowiemy na każde pytanie.

Komentarze (0)