Najnowsze wiadomości

16 lipca 2024 4:57

Jak przygotować samochód do długoterminowego parkingu?Wylatujesz na wakacje i zostawiasz samochód na parkingu przy lotnisku? Zadbaj o to, by odpowiednio przygotować samochód do długoterminowego parkingu i by po powrocie z urlopu nie czekała na ciebie niemiła niespodzianka w postaci niesprawnego pojazdu.

Uprzątnij samochód wewnątrz

Dokładne wyczyszczenia wnętrza samochodu to przede wszystkim kwestia zabezpieczenia go przed nieprzyjemnymi zapachami, które mogą powstać w wyniku pozostawienia w samochodzie opakowań po fast-foodzie czy świeżego jabłka. Jeśli wyjeżdżasz na kilka, kilkanaście dni, to wszelkie resztki pożywienia mogą nie tylko zacząć śmierdzieć, ale również spowodować wylęg insektów.

Zabezpiecz opony

Przygotowanie samochodu do długoterminowego parkingu wymaga również zadbania o koła. Cały ciężar samochodu będzie na nich spoczywał przez dłuższy czas, a koła nie będą się poruszać. Warto zatem przed pozostawieniem pojazdu na dłużej, podjechać na stację benzynową i użyć kompresora do dopompowania opon.

Uzupełnij płyny w pojeździe i sprawdź akumulator

  • Zatankuj do pełna - to najważniejsza kwestia przy pozostawianiu samochodu na dłużej. W pustym baku może zbierać się wilgoć, która może powodować nalot korozji. Po kilku tygodniach, gdy ruszysz, to osady korozji mogą zmieszać się z paliwem, a taka mieszanka nie jest zdrowa dla silnika, a przede wszystkim dla jego filtrów.
  • Sprawdź poziom oleju - aby przy ponownym rozruchu samochodu, kiedy silnik przez dłuższe stanie będzie praktycznie oczyszczony z warstwy oleju, nie dopuścić do jego zatarcia. Upewnij się, że bagnet wskazuje odpowiednią ilość oleju.
  • Upewnij się, że akumulator jest naładowany - warto udać się do najbliższej stacji diagnostycznej, by przeprowadzić badanie żywotności akumulatora. Akumulator trzeba sprawdzić zwłaszcza przed sezonem zimowym, bo niskie temperatury zmniejszają pojemność akumulatora. Sprawdź również, czy klemy nie są zaśniedziałe, ponieważ śniedź powoduje wzrost oporności połączenia elektrycznego.

Końcowe zabezpieczenia samochodu

Zanim odejdziesz z walizkami w kierunku samochodu transferowego, przeprowadź ostatnią kontrolę samochodu - sprawdź, czy wszystkie okna są dokładnie zamknięte (mała ulewa może być niemiłą niespodzianką) oraz czy zatrzasnąłeś drzwi od samochodu.

Artykuł powstał we współpracy z parkingiem ParkujGo Kraków-Balice.

 

Materiał zewnętrzny

Pozostańmy w kontakcie

Spodobał Ci się udostępniony przez nas artykuł? Skomentuj go, lub udostępnij na swoich social mediach. 

Jeżeli zasnataiwasz się nad podjęciem z nami współpracy - nie zwlekaj! Napisz do naszej redakcji korzystając z formularza kontaktowego. Chętnie odpowiemy na każde pytanie.

Komentarze (0)