Najnowsze wiadomości

16 lipca 2024 4:45

Wiercenie w żelbecie – jak szybko wykonać otwór w żelbecie?Przebudowa budynku, w tym montaż instalacji elektrycznej czy sanitarnej, często wiąże się z koniecznością wykonania otworów w betonie zbrojonym, czyli żelbecie. Wiercenie w betonie czy wiercenie w żelbecie dziś nie jest już problemem – specjaliści korzystają z techniki diamentowej.

Dlaczego wiercenie w betonie tradycyjnymi metoda się nie sprawdza?

Zarówno w betonie, jak i żelbecie można wykonać otwory tradycyjnymi technikami, wykorzystując choćby młotowiertarki. Jednak te metody mają szereg wad. Wskazać wystarczy na:

  • Niską precyzję – wykonany otwór nie ma gładkich krawędzi, konieczne jest też wykonanie dodatkowych prac
  • Czasochłonność wiercenia – wiercenie tradycyjnymi metodami zajmuje sporo czasu
  • Możliwość pojawienia się pęknięć – pęknięcia to duży problem, bo ich usunięcie wymaga dodatkowych nakładów finansowych

Dziś tradycyjne metody wiercenia w betonie nie są już jednak jedyną opcją. Inwestorzy mogą zamówić usługę wiercenia w żelbecie techniką diamentową.

Wiercenie w żelbecie techniką diamentową – na czym to polega?

Technika diamentowa to nowoczesna technika wiercenia, która od tradycyjnych metod różni się tym, że korzysta z narzędzi metaliczno-diamentowych. To przekłada się zarówno na tempo prac (zostają one zakończone szybciej), jak i rezultaty – otwory wykonane w betonie lub żelbecie są precyzyjne. Dodatkowo technika ta jest bardziej przyjazna dla pracowników, choćby ze względu na ograniczenie poziomu szkodliwego zapylenia.

Firmy oferujące cięcie i wiercenie w betonie czy wiercenie w żelbecie dysponują precyzyjnymi urządzeniami renomowanych producentów oraz wiertłami o różnych wymiarach. To sprawia, że mogą one wykonać otwory o średnicy od 10 do nawet 800 mm.

Czym się kierować przy wyborze firmy oferującej wiercenie w żelbecie?

Podstawową kwestią jest doświadczenie. To właśnie od tego, czy firma zatrudnia doświadczonych pracowników, zależy to, czy sprosta ona zleceniu i wykona je zgodnie z wytycznymi. Nie bez znaczenia jest też sprzęt. Firma wykonująca wiercenie w betonie (czy żelbecie) powinna dysponować nowoczesnymi urządzeniami.

Artykuł partnera

Pozostańmy w kontakcie

Spodobał Ci się udostępniony przez nas artykuł? Skomentuj go, lub udostępnij na swoich social mediach. 

Jeżeli zasnataiwasz się nad podjęciem z nami współpracy - nie zwlekaj! Napisz do naszej redakcji korzystając z formularza kontaktowego. Chętnie odpowiemy na każde pytanie.

Komentarze (0)