Najnowsze wiadomości

WoW Classic - Najbardziej efektywny poradnik levelowania wojownika

Nie wiesz czy zdecydować się na Outsourcingu IT?

Co zrobić, żeby e-TOLL nie śledził moich przejazdów poza...

22 października 2021 2:06

Jak dobrać torby podróżne na kółkach?Kiedy torby na kółkach pojawiły się na rynku, pozostawiały sporo do życzenia. Były wywrotne, głośne, szybko się niszczyły. Dziś jest zupełnie inaczej - producenci dbają o wiele szczegółów. Mimo wszystko wciąż można spotkać złej jakości asortyment. Dowiedz się, czym kierować się przy wyborze toreb podróżnych.

Mocowanie kół to podstawa

Choć torby podróżne na kółkach są bardzo popularne, to jednak korzystanie z nich może przysporzyć wielu problemów. Wynikają one m.in. z niewłaściwej konstrukcji. Coraz częściej producenci, chcąc obniżyć cenę artykułu, decydują się na mocowanie kół na klej. To, niestety, nie jest dobrym pomysłem. Prawdopodobieństwo, że koła odpadną już po kilku godzinach jest bardzo wysokie. Jeśli więc zdecydujesz się na torby podróżne na kółkach, musisz zwrócić uwagę, by mechanizm jezdny był fabrycznie połączony z torbą – tak, by powstała jednolita struktura. Tylko w ten sposób z produktu będzie można bez obaw korzystać przez wiele kolejnych lat.

Zwróć uwagę na jakość kół

Kolejną istotną kwestią jest materiał wykonania. Najczęściej torby mają koła gumowe i plastikowe. Zapotrzebowanie na tego typu produkty jest spore, bo kuszą one stosunkowo niską ceną. Niestety, nie mają one dobrych opinii. Są podatne na uszkodzenia mechaniczne i bardzo szybko się zużywają. Ich wadą jest również to, że nie można ich wymieniać. Jeśli się zepsują, konieczny będzie zakup nowej torby. Stąd też, jeśli szukasz trwałego i funkcjonalnego bagażu, lepiej zainwestuj nieco więcej grosza, przy czym koniecznie zwróć uwagę, żeby kółka były np. z kauczuku czy uretanu. To znacznie trwalsze rozwiązania. Jeśli takie koła się uszkodzą, będzie je można bez większych problemów wymienić na inne. Poza tym tego typu torby podróżne na kółkach dobrze się prowadzi. Są one bardzo zwrotne, a do tego korzystanie z nich nie powoduje hałasu. Zupełnie inaczej jest w bagażu z kółkami plastikowymi. Jego prowadzenie może być bardzo uciążliwe, a szczególnie na brukowanej nawierzchni.

torba na kółkach

Wybieraj lekkie torby

Ważne jest, by torby podróżne na kółkach były stosunkowo lekkie. Często podróż zajmuje nawet kilkanaście godzin. Nierzadko trzeba się też przesiadać. To powoduje, że należy dobrać komfortowy w prowadzeniu produkt. Warto więc wybierać torby bez twardego szkieletu. Dzięki temu zmniejsza się ich wagę, a jednocześnie można w nich zmieścić więcej rzeczy. Nie bez znaczenia jest także materiał wykonania. Najlżejsze są artykuły z tkanin, np. wytrzymałego poliestru. Są też torby skórzane czy z poliwęglanu lub polipropylenu. Te ostatnie są bardzo sztywne, przez co ubrania nie są tak bardzo wygniecione. Niestety, wpływa to także na ich wagę.

Dopasuj odpowiedni rozmiar

Dobrze jest wybierać torby na kółkach, które nie są zbyt duże. Oczywiście niewielkiej wielkości bagaż często będzie niewystarczający, ale na krótki wyjazd nie warto brać ogromnej torby. Małe produkty są bardzo dobrze przemyślane. Mają wiele funkcjonalnych rozwiązań. Dużo praktyczniej jest więc zmieścić się do jednej, zgrabnej torby i wygodnie podróżować. Poza tym mniejsze bagaże jest znacznie łatwiej przewozić w samolotach czy autobusach. Zanim zdecydujesz się na inwestycję w ogromną, rodzinną torbę, zastanów się, czy rzeczywiście jest ona odpowiednia na wyjazd. Weekendowy czy kilkugodzinny wypad nie wymaga zabierania ze sobą dużej liczby ubrań. Należy więc dobrze przemyśleć zakup.

Stawiaj na markowe produkty

Choć torby podróżne na kółkach są praktycznie w każdym większym sklepie, to jednak nie warto kupować produktów mało znanych. Często pochodzą one z chińskiej, masowej produkcji i są fatalnej jakości. Być może na pierwszy „rzut oka” prezentują się podobnie do droższych, znanych marek, ale nie wytrzymują intensywnej eksploatacji. Bywa, że już po jednej wycieczce są mocno zniszczone i w zasadzie wymagają wymiany. W ich przypadku bez wątpienia kusząca jest cena. Niestety to tylko pozorne oszczędności, bo takie produkty są praktycznie jednorazowe. Lepiej więc na starcie zapłacić więcej, ale zaopatrzyć się w trwałe i praktyczne torby na kółkach, które będą ci towarzyszyły przez wiele lat.

Pozostańmy w kontakcie

Spodobał Ci się udostępniony przez nas artykuł? Skomentuj go, lub udostępnij na swoich social mediach. 

Jeżeli zasnataiwasz się nad podjęciem z nami współpracy - nie zwlekaj! Napisz do naszej redakcji korzystając z formularza kontaktowego. Chętnie odpowiemy na każde pytanie.

Komentarze (0)