Najnowsze wiadomości

29 stycznia 2023 23:32

7 najważniejszych zasad dbania o higienę intymnąDbanie o higienę intymną  to nie tylko frazes, ale sprawa ważna dla każdej kobiety. Dzięki temu można czuć się komfortowo i unikać nieprzyjemnych podrażnień oraz infekcji. Jakie są najważniejsze zasady higieny intymnej, które pozwolą ci zawsze być w formie? O czym nie wolno zapominać na co dzień?

#1 Płyny do higieny intymnej

Używanie specjalnych preparatów o kwaśnym pH, pomaga odtworzyć  naturalną barierę ochronną pochwy. Ważne jest, aby podmywać się codziennie, ale unikać częstych kąpieli, które wypłukują naturalne bakterie. Lepiej unikać również gąbek i myjek, bo to siedlisko grzybów! Po podmyciu delikatnie i starannie osusz krocze.

#2 Zadbaj o profilaktykę

Stosując kurację antybiotykową lub biorąc tabletki antykoncepcyjne, aplikuj kapsułki dopochwowe. Takim właśnie leczniczym preparatem jest Lactovaginal, który przywraca i uzupełnia prawidłową florę bakteryjną pochwy. Na stronie www.lactovaginal.pl dowiecie się, że  można go stosować profilaktycznie lub leczyć nim takie infekcje, jak na przykład grzybica pochwy. Warto przy tej okazji dowiedzieć się jak najwięcej na temat tego, jakie są objawy i leczenie grzybicy pochwy

#3 Korzystaj z wkładek higienicznych

Warto mieć je zawsze przy sobie i zmieniać, nawet kilka razy dziennie. Wybieraj wkładki wysokiej jakości, z oddychających materiałów, aby nie trzymały wilgoci w okolicach intymnych.

#4 Unikaj irygacji

W ten sposób zabijasz bakterie kwasu mlekowego i jeszcze bardziej narażasz się na takie infekcje!

#5 Bądź czuja w czasie miesiączki

W trakcie menstruacji często zmieniaj podpaski i dbaj, aby okolice intymne były czyste. W razie możliwości – podmywaj się jak najczęściej.

#6 Zadbaj o swoją ochronę

Jeżeli masz skłonność do częstych podrażnień i infekcji, zachowuj szczególną ostrożność. Nie bierz zbyt długich i częstych kąpieli, unikaj środków chemicznych z substancjami uczulającymi (żele pod prysznic, płyny do kąpieli), unikaj używania tamponów.

#7 Noś odpowiednią bieliznę

Skóra lubi oddychać. Sztuczne materiały mogą powodować podrażnienia i sprzyjają rozwojowi bakterii. Wybieraj bawełnianą bieliznę, która zapewni skórze największy komfort.

Dbanie o higienę intymną nie jest trudne. Wybierajmy naturalne kosmetyki, unikajmy preparatów zawierających alergenów. Dbajmy o profilaktykę i czystość!

Materiał partnera zewnętrznego

Pozostańmy w kontakcie

Spodobał Ci się udostępniony przez nas artykuł? Skomentuj go, lub udostępnij na swoich social mediach. 

Jeżeli zasnataiwasz się nad podjęciem z nami współpracy - nie zwlekaj! Napisz do naszej redakcji korzystając z formularza kontaktowego. Chętnie odpowiemy na każde pytanie.

Komentarze (0)