Najnowsze wiadomości

25 lutego 2024 18:37

Na czym polega laserowa korekcja wzroku?Każda osoba, która musi nosić okulary wie, jakie jest to uciążliwe. Nawet zamiana „binokli” na soczewki kontaktowe nie przywraca w pełni komfortu życia. Z tego powodu bardzo wiele osób decyduje się na laserową korekcję wzroku, która jest całkowicie bezpieczna, a jej efekty trwałe. Każdego roku z metody tej korzysta ok. 40 milionów osób na całym świecie.

Mechanizm prawidłowego widzenia?

Osoba z dobrym wzrokiem odbiera czytelny i wyraźny obraz otoczenia, niezależnie od warunków zewnętrznych. W zdrowym oku promienie świetlne, po przejściu przez rogówkę, komorę przednią, źrenicę, soczewkę i ciało szkliste, ulegają załamaniu i skupiają się na siatkówce oka. Powstały obraz jest rzeczywisty, pomniejszony i odwrócony. Dzięki istnieniu dwóch rodzajów fotoreceptorów: pręcików i czopków, obraz ten jest ostry i barwny, nawet przy mniejszym oświetleniu. Mięśnie wewnętrzne gałki ocznej mogą dostosować kształt soczewki, w zależności od odległości obserwowanego obiektu tak, aby obraz był zawsze ostry (akomodacja oka). Przy nieprawidłowym widzeniu obraz powstaje przed lub za siatkówką, przez co jest niewyraźny i należy korygować go za pomocą szkieł korekcyjnych.

W jaki sposób koryguje się wzrok laserem?

Za pomocą wiązki lasera modeluje się rogówkę oka, czyli uwypukla ją lub spłaszcza, w zależności od wady wzroku. Rogówka zbudowana jest z pięciu warstw komórek o różnej grubości. Podczas zabiegu laserowej korekcji wzroku usuwana jest jej zewnętrzna warstwa (nabłonek), a modelowaniu podlegają warstwy głębsze. W wyniku tego zabiegu zmienia się moc optyczną oka. Jest to metoda bardzo nowoczesna i niezwykle precyzyjna. Laser używany do takiego zabiegu wyposażony jest w system śledzenia ruchów gałki ocznej aż w 6 płaszczyznach, co eliminuje możliwość wykonania nieprecyzyjnego ruchu. Sama operacja trwa bardzo krótko, a pacjent przez cały czas czuje się komfortowo (otrzymuje tylko znieczulenie miejscowe w postaci kropli do oka). Komplikacje zdarzają się niezwykle rzadko (raz na ok. 10000 przypadków), a rekonwalescencja przebiega szybko.

Gdzie dokonuje się zabiegów laserowej korekcji wzroku?

Na stronie internetowej www.tourmedica.pl można znaleźć spis ok. 1000 sprawdzonych i rzetelnych klinik w całym kraju, gdzie można poddać się takiemu zabiegowi. Za pośrednictwem serwisu, nie wychodząc z domu, można zapisać się na konsultację ze specjalistą i zapoznać z opiniami klientów, którzy korzystali już z oferty danej kliniki.

W podanych klinikach wykonuje się również wiele innych, nowoczesnych zabiegów w zakresie m.in. chirurgii plastycznej, czy też medycyny estetycznej. Należy do nich również przeszczep włosów http://quixtar.pl/a/nonm,przeszczep-wlosow-to-prostsze-niz-myslisz.

 

Materiał zewnętrzny

Pozostańmy w kontakcie

Spodobał Ci się udostępniony przez nas artykuł? Skomentuj go, lub udostępnij na swoich social mediach. 

Jeżeli zasnataiwasz się nad podjęciem z nami współpracy - nie zwlekaj! Napisz do naszej redakcji korzystając z formularza kontaktowego. Chętnie odpowiemy na każde pytanie.

Komentarze (0)