Najnowsze wiadomości

29 stycznia 2023 22:57

Jak dbać o skórę latem?Zwykle mawiało się posądzać zimę o szkody, jakie wywołuje na naszej skórze. Mróz, zimne powietrze na zewnątrz i suche w pomieszczeniach, klimatyzacja i suszarki do włosów – to główni wrogowie nawilżonej i promiennej cery. Jednak warto pamiętać, że również latem można mieć problemy ze skórą. Zobaczcie, jak pielęgnować ją, aby zachowała zdrowy wygląd i jędrność.

Oczyszczenie przede wszystkim

Codzienna pielęgnacja skóry całego ciała, a także skóry twarzy latem, opiera się z jednej strony na oczyszczaniu, z drugiej zaś na nawilżaniu. Jeśli chodzi o oczyszczanie, to sprawdza się tu peeling, który pozwala złuszczyć martwy naskórek. To pozwala uczynić skórę gładką i przyjemną w dotyku. Szczególnie ważne jest zadbanie o gładkie i estetyczne stopy, które latem chętnie eksponujemy w klapkach i sandałkach.

Latem, kiedy temperatury stają się coraz wyższe, nasz organizm musi radzić sobie z przegrzaniem i bardziej się poci. Pot, mieszając się z nadmiarem sebum i zanieczyszczeniami, tworzy nieestetyczne zaskórniki. Zaniedbana skóra jest narażona na pojawianie się wyprysków i podrażnień. Warto ją przecierać na przykład płynem miceralnym.

Bez nawilżenia ani rusz!

Drugą kwestią jest troska o odpowiedni poziom nawilżenia. W tym celu warto wybierać kremy i balsamy. Najlepiej, aby nie miały w składzie alkoholu, który zwyczajnie wysusza skórę, wywołując efekt odwrotny od zamierzonego. W tym celu warto stosować kremy i balsamy z wyciągiem z naturalnych roślin, które można kupić w drogerii internetowej https://kontigo.com.pl.

Ochrona przed promieniowaniem UV

Wśród ostatnich punktów na letniej liście kosmetyków znajdują się te, które mają chronić naszą skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV. Pamiętać o tym muszą szczególnie osoby o bardzo jasnej karnacji i dużej liczbie znamion na skórze. Krem przeciwsłoneczny w ciągu dnia ściera się ze skóry i wchłania, pamiętajmy więc, aby powtarzać zabieg co najmniej dwa razy w ciągu upalnego dnia, gdy mocno eksponujemy się na słońce.

Materiał partnera zewnętrznego

Pozostańmy w kontakcie

Spodobał Ci się udostępniony przez nas artykuł? Skomentuj go, lub udostępnij na swoich social mediach. 

Jeżeli zasnataiwasz się nad podjęciem z nami współpracy - nie zwlekaj! Napisz do naszej redakcji korzystając z formularza kontaktowego. Chętnie odpowiemy na każde pytanie.

Komentarze (0)