Najnowsze wiadomości

16 lipca 2024 5:50

Turystyka medyczna w PolsceNie trzeba było wielu lat aby nasz kraj stał się ważnym punktem na mapie turystyki medycznej. Biorąc pod uwagę fakt, iż jesteśmy stosunkowo dużym i zróżnicowanym państwem, które posiada duży potencjał oraz perspektywy rozwoju, już niedługo możemy wyprzedzić dwóch liderów w tej dziedzinie, Węgry oraz Czechy. Obcokrajowcy cenią sobie nie tylko stosunkowo niskie koszty leczenia, ale także świetne kwalifikacje lekarzy, umiejętność posługiwania się językami obcymi przez personel medyczny i nowoczesne placówki.

Pacjenci z zagranicy przyjeżdżają do nas przede wszystkim w celu wykonania operacji plastycznych czy zabiegów stomatologicznych, ale niewiele mniejszym zainteresowaniem cieszą się takie dziedziny jak kardiochirurgia, rehabilitacja, chirurgia oka czy ortopedia. Jakie miasta wybierają? Przede wszystkim te, które mają lotniska oraz liczne połączenia z ich krajami. W czołówce znajduje się zatem Warszawa, Kraków, Wrocław czy Szczecin.

 

Różnice cenowe

To w jak dużym stopniu koszt wykonania konkretnych zabiegów w Polsce różni się od tych za granicą, można doskonale zaobserwować na przykładzie operacji plastycznych. Liposukcja w Niemczech wyniesie pacjenta około 3 tys. euro, w Anglii niemalże 5 tys. euro, podczas gdy zabieg wykonany w Polsce to koszt około 1 tys. euro.

Zabiegi stomatologiczne w naszym kraju to również duża oszczędność dla obcokrajowców. Wszczepienie implantu w większości państw Unii Europejskiej kosztuje od 1600 do 2400 euro, ale w Polsce zapłacimy tylko 1200 euro. Nie można się zatem dziwić, że coraz więcej mieszkańców Europy, ale także Skandynawii czy nawet Ameryki Północnej decyduje się na podjęcie leczenia właśnie u nas.

www.4healthtravel.com

 

Doskonale wyszkoleni lekarze

Profesjonalizm naszych placówek jest znany i ceniony przez pacjentów z zagranicy. Zwłaszcza stomatologia cieszy się dużym uznaniem, przez co znane są takie hasła jak chociażby denturyzm czy dental holidays, które oznaczają wycieczki połączone z leczeniem stomatologicznym. Obecnie, Polska znajduje się na drugim miejscu pośród państw najchętniej odwiedzanych przez turystów dentystycznych. Co więcej, aż 90 procent takich pacjentów wyraża chęć kolejnych wizyty dentystycznych w naszym kraju, natomiast 84 procent spośród nich chce odwiedzić tego samego specjalistę.

 

Moc polskich uzdrowisk

Polska jest znana pośród pacjentów zagranicznych nie tylko dzięki stomatologii, ale również dzięki bardzo dużej liczbie uzdrowisk, które cieszą się świetną renomą. Przyjeżdżają do nas chociażby Rosjanie, ale także turyści pochodzący z Bliskiego Wschodu. Warto zauważyć, że systematycznie zwiększa się także liczba turystów z Izraela, którzy również doceniają walory naszego kraju i oferowanych usług. Mają oni świadomość, iż w Polsce zajmą się nimi prawdziwi specjaliście, ale także, iż poziom świadczonych usług jak i samych kurortów jest wyjątkowo wysoki.

 

Operacje plastyczne dla sąsiadów

Operacje plastyczne w Polsce cieszą się ogromnym zainteresowaniem nie tylko pośród mieszkanek krajów Europy Zachodniej, ale także wśród Szwedek. Do naszego kraju przyciągają je najwyższej klasy specjaliści, ale też dość bliska odległość pomiędzy naszymi krajami oraz niski koszt zarówno zakupu biletów lotniczych, jak i samych zabiegów. Do najczęściej wybieranych operacji plastycznych z pewnością należałoby zaliczyć chociażby korekcję nosa, ale również liposukcję oraz operację powiększenia biustu.

 

Trochę statystyki

Często mówi się o Brytyjczykach, jako o tym narodzie, który wyjątkowo często korzysta w usług medycznych w naszym kraju. Nie ma się jednak czemu dziwić biorąc pod uwagę fakt, iż średnio zabiegi w Polsce kosztują około 35 do 50 procent mniej niż w Wielkiej Brytanii. Okazuje się jednak, że również mieszkańcy Stanów Zjednoczonych chętnie wybierają nasz kraj w ramach turystyki medycznej. Jest to dość zrozumiałe, gdyż ubezpieczenie zdrowotne w tym kraju jest wyjątkowo wysokie, podobnie jak koszt wykonania różnego rodzaju operacji.

W samym 2011 roku, turyści medyczni zostawili w Polsce 800 milionów złotych, dlatego ministerstwo gospodarki zaczęło dość intensywnie promować nasz kraj za granicą również w tym kontekście. Biorąc pod uwagę fakt, iż liczba miejsc, które mogą przypaść do gustu zagranicznym pacjentom ciągle rośnie, ilość pieniędzy wydawanych przez nich na takie cele właśnie w Polsce również będzie się zwiększać.

 

Turystyka medyczna w Polsce

Globalny kryzys, o którym jeszcze nie tak dawno było bardzo głośno, tak naprawdę przyczynił się do rozwoju polskiej turystyki medycznej. Obcokrajowcy poszukują dobrych jakościowo, ale jednak tańszych usług medycznych poza granicami swoich państw. Polska prywatna służba zdrowia, dostrzegając tenże trend, cały czas stara się poszerzać swoje kanały sprzedażowe nie tylko w Europie, ale także w innych częściach świata.
Kryzys sprawił, że polscy pacjenci są znacznie mniej zainteresowani płatnymi świadczeniami medycznymi, ponieważ nie jest ich już na nie stać. Dlatego też, turyści z zagranicy wydają się być idealnym uzupełnieniem tej luki, która pozwala na dalszy rozwój tego sektora.

 

Pozostańmy w kontakcie

Spodobał Ci się udostępniony przez nas artykuł? Skomentuj go, lub udostępnij na swoich social mediach. 

Jeżeli zasnataiwasz się nad podjęciem z nami współpracy - nie zwlekaj! Napisz do naszej redakcji korzystając z formularza kontaktowego. Chętnie odpowiemy na każde pytanie.

Komentarze (0)