Najnowsze wiadomości

25 lutego 2024 20:25

Jak skrócić czas infekcji intymnych?Infekcje intymne najczęściej dotykają kobiety. Niestety zazwyczaj bywają bardzo nieprzyjemne i nawet po ich wyleczeniu nie powraca dobre samopoczucie. Na szczęście są pewne sposoby, które pomagają przywrócić organizm do równowagi i odzyskać utracony komfort.

Skuteczne sposoby na szybkie wyleczenie infekcji intymnych

Szukając metody, dzięki której szybko powrócimy do zdrowia, należy przede wszystkim wspomnieć o właściwym leczeniu infekcji. Trzeba przyjmować leki zapisane przez ginekologa zgodnie z jego zaleceniami. Nie skracać czasu leczenia ani nie zmieniać samodzielnie dawki leków. W ten sposób nasza infekcja zostanie szybko pokonana. Dodatkowo warto brać leki dostępne w aptekach bez recepty, które wspomagają organizm w walce o zdrowie intymne. To przede wszystkim różnego rodzaju probiotyki dopochwowe, które odbudowują prawidłową mikroflorę pochwy oraz łagodzą uciążliwe objawy infekcji. Lekarze zalecają kobietom także, aby wykonywały czynności poprawiające samopoczucie podczas leczenia, czyli przede wszystkim stosowały nasiadówki z rumianku oraz przemywały okolice intymne delikatnymi żelami myjącymi lub samą ciepłą wodą. W aptekach można również dostać specjalne żele łagodzące podrażnienia intymne, które zawierają w swym składzie wyciągi z roślin o działaniu kojącym. Takie żele potrafią przynieść bardzo dużą ulgę.

Przywróć równowagę po infekcji

Bezpośrednio po wyleczeniu infekcji intymnej bardzo ważne jest także zadbanie o przywrócenie odpowiedniej równowagi organizmu. W tym celu należy używać specjalnych kosmetyków, o których mowa na stronie www.provag.info. Tego typu kosmetyki efektywnie oczyszczają i chronią okolice intymne, ograniczając możliwość ponownego złapania infekcji. Warto również nadal stosować kapsułki z probiotykiem – przynajmniej przez kilka tygodni po wyleczeniu choroby. Najlepiej wybrać takie kapsułki, które posiadają skład odpowiedni dla mikroflory Polek.

 

Materiał zewnętrzny

Pozostańmy w kontakcie

Spodobał Ci się udostępniony przez nas artykuł? Skomentuj go, lub udostępnij na swoich social mediach. 

Jeżeli zasnataiwasz się nad podjęciem z nami współpracy - nie zwlekaj! Napisz do naszej redakcji korzystając z formularza kontaktowego. Chętnie odpowiemy na każde pytanie.

Komentarze (0)