Najnowsze wiadomości

14 kwietnia 2024 0:26

Plastyka powiek – co to za zabieg i kiedy się go przeprowadza?Opadające powieki potrafią odmienić wygląd całej twarzy, sprawiając że wygląda ona na niewypoczętą, kilka lat starszą i smutną. Trudno się zatem dziwić, że nawet bardzo młode kobiety decydują się na stosowanie drogich kremów kosmetycznych pod oczy i na powieki, by tego uniknąć. Niestety, ale w większości przypadków nawet najlepsza pielęgnacja nie jest w stanie temu zapobiec.

Opadające powieki potrafią uprzykrzyć życie kobiecie. Przez nie nawet najbardziej profesjonalny makijaż nie wygląda tak, jak powinien. Na szczęście istnieją skuteczne zabiegi, które potrafią podnieść opadające powieki.

Do kogo jest skierowany zabieg plastyki powiek?

Plastyka powiek jest bardzo znanym zabiegiem, cieszącym się wyjątkowo dużą popularnością wśród kobiet w średnim i starszym wieku. Daje efekt ekspresowego odmłodzenia okolic oczu, co wpływa na poprawę wyglądu całej twarzy. Plastyka powiek, czyli blepharoplastyka, jest wprawdzie zabiegiem operacyjnym, ale bezpiecznym.

W wyniku plastycznej operacji powiek dochodzi do usunięcia zwiotczałej skóry powiek oraz tzw. worków pod oczami. W efekcie otrzymujemy całkiem nowe, młode spojrzenie, takie, jakie mieliśmy w wieku dwudziestu lat. Zabieg może być wykonany zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn.

Plastyka powiek jest doskonałym sposobem na zatrzymanie upływu czasu i pozbycie się najbardziej widocznych oznak starzenia.

Jak wygląda zabieg?

Plastyka powiek usuwa nadmiar skóry i tkanki tłuszczowej z powiek i okolicy pod oczami. Jest zabiegiem operacyjnym, wymagającym nacięcia skóry. Mimo tego rekonwalescencja po zabiegu nie jest trudna ani długotrwała, a blizna pooperacyjna najczęściej jest całkowicie niewidoczna. Cała operacja zazwyczaj trwa około 1,5 godziny i jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym, co sprawia, że pacjent nie odczuwa bólu. Bezpośrednio po operacji okolica oczu może być obrzęknięta i zaczerwieniona oraz posiadać niewielkie siniaki. Wszystkie te objawy jednak znikają w przeciągu 2 tygodni.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat zabiegu? Zapoznaj się z innymi przydatnymi artykułami, jak np. „Do kogo jest skierowany zabieg plastyki powiek?”.

Materiał zewnętrzny

Pozostańmy w kontakcie

Spodobał Ci się udostępniony przez nas artykuł? Skomentuj go, lub udostępnij na swoich social mediach. 

Jeżeli zasnataiwasz się nad podjęciem z nami współpracy - nie zwlekaj! Napisz do naszej redakcji korzystając z formularza kontaktowego. Chętnie odpowiemy na każde pytanie.

Komentarze (0)