Najnowsze wiadomości

15 czerwca 2024 16:38

Ogrzewanie podłogowe — systemy zasilane elektrycznieOgrzewanie podłogowe docenia coraz szersza grupa właścicieli mieszkań. Ciepłe podłogi są szczególnie przyjemne w chłodne jesienne i zimowe poranki. Marka Thermoval dostarcza klientom energooszczędne maty i kable, które można zamontować pod podłogą mieszkania lub firmy, by codziennie cieszyć się komfortową temperaturą. Ogrzewanie podłogowe elektryczne coraz częściej zastępuje wodny system, trudniejszy w montażu i wolniej nagrzewający wnętrza. 

Ogrzewanie podłogowe elektryczne — maty i kable

Z systemu ogrzewania elektrycznego wyeliminowano przewody, w których przepływa ciepła woda. Stosuje się natomiast kable oraz maty grzejne zasilane prądem. W zależności od wybranej opcji można je zamontować pod płytkami, pod panelami, pod posadzką kamienną czy betonową. Elementy grzejne są niewidoczne, a za dostosowywanie temperatury we wnętrzu do potrzeb użytkowników odpowiadają czujniki oraz regulatory montowane na ścianie. 

Maty oraz kable grzejne można ułożyć w każdym pomieszczeniu i mogą one całkowicie zastąpić tradycyjny system ogrzewania. Nie trzeba już grzejników, kotłowni, kotła na paliwo, wystarczy, że w mieszkaniu lub biurze będzie prąd. 

Elektryczne ogrzewanie podłogowe a domowy budżet

Co sprawia, że elektryczne ogrzewanie podłogowe wypiera wodne instalacje oraz coraz częściej zastępuje ogrzewanie kaloryferami? 

  • Jest wydajne, ponieważ cała podłoga równomiernie się nagrzewa i w pierwszej kolejności uczucie ciepła pojawia się w nogach. Ludzki organizm rozgrzewa się w takich warunkach znacznie szybciej pomimo tego, że we wnętrzu temperatura może być o stopień lub dwa niższa, niż przy innych systemach ogrzewania. 
  • Jest bezawaryjne, eliminuje ryzyko zalania wodą mieszkania po pęknięciu któregoś z elementów. Nie ma w nim też żadnych mechanicznych części, które mogą się zatrzeć lub zestarzeć. Elementy elektrycznego ogrzewania podłogowego ukryte są pod podłogą, więc chronione są przed uszkodzeniami mechanicznymi. Jeśli kable i maty są zainstalowane zgodnie z instrukcją, nie trzeba ich w żaden sposób naprawiać i konserwować. Thermoval daje aż 25 lat gwarancji na swoje maty oraz 10 lat na kable grzewcze. 
  • Jest bezkosztowe, jeśli dom zasilany jest z własnej elektrowni. Wystarczy, że ilość i moc paneli fotowoltaicznych jest dobrana tak, by pokrywały one zapotrzebowanie na zużycie prądu w domu z ogrzewaniem podłogowym. Jeśli rozważasz montaż paneli i wybierasz sposób ogrzania domu, pamiętaj, że obecnie najbardziej opłaca się zużywanie prądu na bieżące potrzeby, nie zaś oddawanie energii do elektrowni. Przy instalacji z magazynem energii także zimą ogrzewanie elektryczne domu nie podniesie rachunków za prąd. 
  • Są estetyczne. Elementy grzejne schowane są pod posadzką, dlatego łatwiej jest urządzić eleganckie, przestronne mieszkanie. Na zewnątrz widoczny jest jedynie nowoczesny regulator temperatury. 

Prostota obsługi ogrzewania elektrycznego

Tym, co dodatkowo przemawia za montażem mat grzewczych i kabli pod podłogą, jest zminimalizowanie zaangażowania domowników. Klasyczny piec czy kominek wymaga czyszczenia, dokładania węgla czy drewna do kotła, zakupu paliwa. Tymczasem elektryczne ogrzewanie podłogowe, gdy tylko zostanie ułożone pod posadzką, zaczyna działać bez ingerencji domowników. Już po kilku minutach od jego uruchomienia podłoga staje się przyjemnie ciepła. Przy zastosowaniu regulatorów z WiFi, ogrzewaniem podłogowym w domu można sterować nawet z pracy albo podczas podróży autobusem. Bezobsługowa praca mat i kabli wymaga jedynie ustawienia wybranej temperatury. 

Także sam montaż elektrycznego ogrzewania podłogowego nie wymaga wiele pracy, tym bardziej kucia ścian, podłóg, instalowania grzejników. Maty i kable można ułożyć także na starych posadzkach i przykryć je nową podłogą. Ponieważ są niezwykle cienkie, nie podnoszą znacząco poziomu posadzki. 

Komfort przebywania w pomieszczeniach

Elektryczne ogrzewanie podłogowe zapewnia ciepło we wnętrzu, chociaż temperatura może być niższa niż przy klasycznym ogrzewaniu. Ponadto powietrze nie jest tak intensywnie wysuszane przez kaloryfery, a tym samym jest w nim mniej kurzu, roztoczy i chorobotwórczych drobnoustrojów. Optymalna wilgotność powietrza zapobiega wysychaniu skóry i śluzówek, niweluje uczucie zatkania nosa.

Ogrzewanie pod każdą podłogę

Od wielu lat pokutuje przekonanie, że ogrzewanie podłogowe powinno się montować jedynie pod posadzkami z płytek. Thermoval oferuje jednak urządzenia grzewcze, które doskonale sprawdzają się także pod wykładzinami, parkietami, panelami podłogowymi z laminatu i winylu, pod deskami drewnianymi i materiałami drewnopodobnymi. Zanim jednak wybierzesz maty lub kable do ogrzewania elektrycznego, zaplanuj, czym chcesz pokryć podłogi. Inne są bowiem rozwiązania pod płytki, a inne pod panele i drewno. 

Thermoval — lider w branży ogrzewania

Poszukujesz trwałych i nowoczesnych rozwiązań do swojego domu lub firmy? Zainwestuj w produkty polskiej marki urządzeń do grzania, a także schładzania wnętrz. Thermoval (https://thermoval.pl/oferta/ogrzewanie-podlogowe/) oferuje wszystkie elementy elektrycznego ogrzewania podłogowego, które gwarantują ekonomiczną i ekologiczną pracę przez długie lata, przy minimalnym zaangażowaniu w obsługę.

Artykuł partnera

Pozostańmy w kontakcie

Spodobał Ci się udostępniony przez nas artykuł? Skomentuj go, lub udostępnij na swoich social mediach. 

Jeżeli zasnataiwasz się nad podjęciem z nami współpracy - nie zwlekaj! Napisz do naszej redakcji korzystając z formularza kontaktowego. Chętnie odpowiemy na każde pytanie.

Komentarze (0)