Najnowsze wiadomości

14 kwietnia 2024 0:07

Trzeba wybrać dobre zasłony - nasze mieszkanie jest tego wartePrawie każdy z nas stanie kiedyś przed koniecznością wyposażenia własnego domu albo mieszkania. Nie jest to z pewnością najłatwiejsze zadanie, co oczywiście nie oznacza, że nie można jemu podołać. Oczywiście jeśli się na tym nie znamy, to możemy tutaj skorzystać z pomocy architektów wnętrz. Jednym z elementów, które mocno wpływają na to, jak jest postrzegane dane pomieszczenie, jest z pewnością wystrój okna. Dobrze dobrane zasłony mogą tutaj wykreować zupełnie nową przestrzeń. Należy więc tak dobrać zasłony, np. do koloru ścian, by tworzyły one dobrze przemyślaną strukturę. Możemy więc tutaj postawić na nowoczesne zasłony jak i klasyczne rozwiązania. Dopasowane zgodnie z naszym gustem kolorowe zasłony albo szare zasłony do salonu, na pewno sprawią, że nasze mieszkanie stanie się o wiele ładniejsze. Ich zakup nie powinien sprawić nam kłopotu - wystarczy tylko dobrze się rozejrzeć

Jak dobrać kolor zasłon do wnętrza - warto kierować się własnym gustem

Jeśli więc zastanawiamy się, jak dobrać zasłony do naszego domu, to możemy tutaj skorzystać z propozycji, jakie znajdziemy w sieci. Kopalnią wiedzy mogą być tutaj różnego rodzaju blogi wnętrzarskie, czy też profesjonalne pisma poświęcone wystrojowi wnętrz. Niektóre osoby posiadają coś na kształt wrodzonego zmysłu estetycznego, dzięki czemu wiedzą, jaki kolor zasłon dobrze się sprawdzi, np. w białej sypialni. Wzorzyste zasłony warto wieszać wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z dużymi przestrzeniami. Przy doborze koloru zasłon warto postawić na kontrast. Dopasowanie zasłon powinno także współgrać z meblami, co ma znaczenie dla dobrej aranżacji wnętrza. Dobrym rozwiązaniem mogą być tutaj estetyczne szare zasłony, które delikatnie podkreślą kolor ścian pokoju czy też sypialni. Różne odcienie szarości będą pasowały np. do żółtych ścian, czy też białych ścian. Szarość zasłon w odpowiednim odcieniu może być także dobrym rozwiązaniem, np. dla jasnych, szarych ścian. Jeśli więc chcemy dobrać odpowiednie zasłony do nowoczesnego loftu albo beżowych ścian, koniecznie odwiedźmy stronę: www.europ24.pl. Znajdziemy tam z pewnością wyraziste zasłony w kolorze szarym, które się sprawdzą, np. w przypadku białych ścian.

Zasłony dobrane do koloru ścian oraz mebli - można sięgnąć po pomoc

Wybierając zasłony do naszego lokum, należy dobrać zasłony do koloru ścian, mebli oraz dywanów. Przy wyborze zasłon najlepiej byłoby się kierować własnym gustem, ale nie każdy ma takie zdolności. Zasłony dość łatwo jest dobrać do koloru ściany, ale już reszta wyposażenia może nam sprawiać pewne problemy. Czasami lepiej jest więc sięgnąć po profesjonalną pomoc kogoś, kto zajmuje się tym na co dzień. Będzie to nieco droższe rozwiązanie, ale dzięki temu możemy liczyć na lepszą kompozycję całości. Kupując zasłony, bierzmy też pod uwagę poziom nasłonecznienia pomieszczenia. Jasne zasłony rozjaśnią mieszkanie, ciemne - wręcz przeciwnie. Zasłony sprawdzą się także wszędzie tam, gdzie z ulicy dochodzi hałas, gdyż pozwolą nam nieco wytłumić pokój, np. przy otwartych drzwiach balkonowych. Jeśli już zdołamy zasłony dobrać tak, by ładnie podkreślały beżowe ściany albo intrygująco się prezentowały obok pomarańczowych ścian, to koniecznie zainwestujmy w dwa komplety zasłon. Takie rozwiązanie pomoże nam zastąpić jedne zasłony, gdy drugi komplet będzie w praniu. Ciekawą opcją mogą być tutaj dwa zróżnicowane kolorystycznie komplety zasłon. Ich zmiana sprawi, że będziemy zaskoczeni nowymi kolorami wnętrza - warto zdecydować się na taki eksperyment.

Artykuł sponsorowany

Pozostańmy w kontakcie

Spodobał Ci się udostępniony przez nas artykuł? Skomentuj go, lub udostępnij na swoich social mediach. 

Jeżeli zasnataiwasz się nad podjęciem z nami współpracy - nie zwlekaj! Napisz do naszej redakcji korzystając z formularza kontaktowego. Chętnie odpowiemy na każde pytanie.

Komentarze (0)