Najnowsze wiadomości

26 kwietnia 2024 5:16

Przydatne akcesoria do mini szlifierki



Chciałbym poruszyć ten temat i pokazać Wam jakie akcesoria do mini szlifierki możecie wykorzystać w zależności od tego co robicie. Jak już wspomniałam wcześniej, opcji akcesoriów do mini szlifierki jest wiele. Maszynę można szybko dostosować do każdego mniej lub bardziej trudnego zadania. Zapewne często zastanawiasz się, jakich akcesoriów do mini szlifierki użyć. Jak ich używać? Nie ważne czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z tym narzędziem i szukasz najlepszych rozwiązań, czy też zgłębiasz temat od jakiegoś czasu, w tym wpisie postaram się przekazać tyle informacji, aby każdy mógł znaleźć przydatne informacje, a następnie zastosować je w praktyce. 

Szczotki do polerowania

Szczotki z drutu polerskiego są pierwszym rodzajem osprzętu do mini szlifierek. Wykonane są najczęściej z drutu mosiężnego lub stalowego. Szczotki do mini szlifierek występują w różnych kształtach w zależności od przeznaczenia. Mogą być używane do czyszczenia, odrdzewiania, matowienia, a także do czyszczenia metalu, plastiku i drewna. Możesz kupić kompletny zestaw szczotek, który może być używany do wielu zadań, lub pojedyncze szczotki, w zależności od konkretnych potrzeb. Zazwyczaj jest kilka opcji: 

  • Mosiężne szczotki z grubym włosiem są używane przede wszystkim do czyszczenia stopów metali nieszlachetnych lub polerowania. Możliwe jest czyszczenie powierzchni, które nie nadają się dla drobniejszego włosia poprzez zastosowanie grubszego włosia
  • Szczotki mosiężne z mosiężnym włosiem, które stosuje się w taki sam sposób jak wyżej wymienioną szczotkę z grubym włosiem, ale przeznaczone są do czyszczenia delikatniejszych powierzchni i są mniej odporne na zużycie mechaniczne
  • Szczotki stalowe typu kubek lub koło przeznaczone do agresywnego polerowania i czyszczenia twardych stopów metali
  • Szczotki z włosia nylonowego do czyszczenia detali. Doskonale nadają się do delikatnych metali, które są podatne na uszkodzenia w wyniku obróbki i zarysowania. 

W zależności od kształtu i obszaru pracy można wybierać pomiędzy szczotkami w kształcie tarczy lub miseczki. Wysokiej jakości włosie jest cechą charakterystyczną większości szczotek. Mogą one pracować z dużą prędkością i zapewniają doskonałą wydajność. 

Frezy do szlifierki

Frezy do szlifierek mogą być używane do wykonywania precyzyjnej biżuterii i modelarstwa. Frezy mogą mieć różne końcówki robocze w zależności od powierzchni i rodzaju pracy. Występują w różnych rozmiarach, od stożków i walców po kule i cylindry.

  • Frezy trzpieniowe z węglików spiekanych - przeznaczone są do obróbki minerałów takich jak żeliwo czy stal. Za pomocą tego typu frezów można np. szlifować i grawerować. W naszym asortymencie znajdą Państwo różne frezy z węglików spiekanych. Frezy te są oznaczone kolorowymi paskami, aby ułatwić rozróżnienie pomiędzy różnymi zastosowaniami.
  • Frezy diamentowe -  do ceramiki, stopów metali, tytanu i metali szlachetnych. Frezy te są idealne do cięcia metali, ceramiki i szkła. Ten typ frezów posiada stalową końcówkę do lutowania, która jest pokryta delikatną powłoką diamentową.
  • Frezy wolframowo-wanadowe - mogą być używane do obróbki miękkiego i twardego drewna, metali szlachetnych i nieszlachetnych oraz wielu tworzyw sztucznych i materiałów gipsowych. Idealnie nadają się do strugania pionowego i poprzecznego, jak również do frezowania i rowkowania. Gwarantuje to wysoką precyzję i jakość. Podobnie jak poprzednie frezy, mogą mieć głowice o różnych kształtach. 

Czytaj również: https://elektronarzedziaopinie.pl/jak-poprawnie-uzywac-szlifierki-do-ciecia-plytek_aglt.a

osoba korzystająca ze szlifierki kątowej

Tarcze do miniszlifierki

Kolejnym akcesorium, które może być używane z miniszlifierkami jest tarcza. Będziesz mile zaskoczony, jak wydajne są mikro szlifierki w cięciu niektórych materiałów, jeśli wybierzesz odpowiednią tarczę. Odpowiednia tarcza diamentowa jest potrzebna do cięcia porcelany, ceramiki lub szkła. Istnieje wiele szerokości ziarna i kształtów dostępnych w zależności od lokalizacji. Tarcze diamentowe są często zaprojektowane z otworami w wewnętrznej powierzchni. Pozwala to na lepszy przepływ powietrza chłodzącego i cyrkulację, co może mieć wpływ na żywotność i jakość tarczy. 

Tarcze korundowe mogą być używane do cięcia metali, takich jak stal nierdzewna i stal zwykła. Mogą być również używane do szlifowania, jeśli mają odpowiednią grubość. Tarcze te są zazwyczaj dostępne w średnicach od 20 do 40 mm. Są one wzmocnione siatką z włókna szklanego, aby zwiększyć ich wytrzymałość. Brzeszczoty z mini ząbkami są najlepsze do przecinania drewna. Brzeszczoty te są wykonane ze stali szybkotnącej i są często wykonane ze stali szybkotnącej. Niektóre z nich można również pokryć powłokami antykorozyjnymi i antyściernymi, aby przedłużyć żywotność brzeszczotu, nawet w cięższych warunkach. 

Miniszlifierki: Tarcze polerskie

Akcesoria polerskie do mikroszlifierek to m.in. pady polerskie oraz wszelkie krążki i sztyfty filcowe i tkaninowe. Potrzebne akcesoria zależą od rodzaju obróbki lub materiału, który jest używany. 

  • Tarcze polerskie są dostępne w różnych wielkościach i kształtach. Stosuje się je przede wszystkim do polerowania stali, metali kolorowych i ich stopów, a także szkła, tworzyw sztucznych, drewna i kamienia. Filce te mogą być stosowane z odpowiednimi pastami polerskimi. Ze względu na swoją twardość są trwałe i niezwykle skuteczne. Dzięki szerokiej gamie kształtów można znaleźć filc, który sprawdzi się nawet w najtrudniejszych miejscach.
  • Pady polerskie wykonane są z materiału silikonowego oraz materiału ściernego. Są one delikatne dla powierzchni metalowych. Mogą być również stosowane do usuwania niedoskonałości i skaz na powierzchni. W zależności od stopnia polerowania możemy wyróżnić polerki, które służą do polerowania wstępnego, średniego i końcowego. Gumki polerskie, podobnie jak filce, mogą być wykonane w różnych kształtach i konfiguracjach. Są one przeznaczone do stosowania na różnych materiałach i w różnych miejscach. Znajdziesz różne kształty gumek do polerowania: krążki, soczewki i stożki z trzonkiem lub bez.
  • Tkaninowy dysk z muślinu, mikrofibry lub złota może być używany do dokładnego i ostatecznego szlifowania stali nierdzewnej, miedzi, złota i platyny. Tarcza ta może być również używana z odpowiednią pastą/emulsją polerską. 

Pozostańmy w kontakcie

Spodobał Ci się udostępniony przez nas artykuł? Skomentuj go, lub udostępnij na swoich social mediach. 

Jeżeli zasnataiwasz się nad podjęciem z nami współpracy - nie zwlekaj! Napisz do naszej redakcji korzystając z formularza kontaktowego. Chętnie odpowiemy na każde pytanie.

Komentarze (0)