Najnowsze wiadomości

16 lipca 2024 5:05

Projekt kuchni - o czym trzeba pamiętać?Zasady projektowania kuchni są skomplikowane. Nie ma się co oszukiwać, że wystarczy wykonać kilka kresek na kartce i temat zostanie zakończony. Trzeba m.in. uwzględnić wszystkie przyłącza instalacyjne, aby móc zaplanować podłączenie niezbędnych urządzeń AGD. A to dopiero początek tej góry. Ważnym tematem, który trzeba uwzględnić, są także dopasowane meble na wymiar.

Strefy robocze w kuchni

Tak, ważne jest to, aby wybrać styl aranżacyjny obowiązujący w danym pomieszczeniu. Zanim jednak ostateczna decyzja odnosząca się do tego zostanie podjęta, należy zaplanować wszystko obowiązkowe strefy robocze. Ich ułożenie w kolejności wpłynie w przyszłości na ergonomię i funkcjonalność danego pomieszczenia. A więc, po kolei, na planie projektowym, powinna znaleźć się:

  • strefa zapasów, której centralnym punktem stanie się lodówka;
  • strefa przechowywania, gdzie w głównej mierze przechowuje się wszelkiego rodzaju naczynia;
  • strefa mokra, gdzie umiejscowiony zostaje nie tylko zlew, ale także zmywarka (jeżeli ktoś na nią postawi) i kosz na odpady;
  • strefa przygotowywania posiłków, czyli blaty robocze,
  • strefa gotowania, czyli płyta i piekarnik.

To właśnie do tych poszczególnych stref powinny zostać dopasowane meble kuchenne na wymiar. Przy tej okazji należy wspomnieć o tym, że warto również uwzględnić zasadę trójkąta roboczego. Po to, aby móc jeszcze bardziej poprawić swoje możliwości wykonywania poszczególnych działań kuchennych. Aczkolwiek, w kuchniach małych, m.in. jednorzędowych, trójkąt roboczy nie będzie miał racji bytu.

Meble wykonane z sercem

Pozostanie jeszcze wybrać miejsce, gdzie takie meble kuchenne na wymiar zostaną zamówione. Po to, aby mieć pewność, że wszystko zostanie dopracowane w najmniejszych szczegółach. Odpowiedź można odnaleźć na stronie https://www.fabrykamebli.pl/. To właśnie u nich można zamówić meble, jakie sprawdzać się będą w kuchni przez długi czas. Ich realizacja sprawi, że kuchnię będzie można nazwać głośno tętniącym sercem domu, gdzie przez większość dnia będzie się dużo działo.

Artykuł partnera

Pozostańmy w kontakcie

Spodobał Ci się udostępniony przez nas artykuł? Skomentuj go, lub udostępnij na swoich social mediach. 

Jeżeli zasnataiwasz się nad podjęciem z nami współpracy - nie zwlekaj! Napisz do naszej redakcji korzystając z formularza kontaktowego. Chętnie odpowiemy na każde pytanie.

Komentarze (0)