Najnowsze wiadomości

16 lipca 2024 5:03

Dlaczego wybrać Piankę Pur?Od jakiegoś czasu poza płytami oraz matami izolacyjnymi w ramach ociepleń budynków wykorzystuje się także produkty w formie natryskiwanej oraz nadmuchiwanej. To wszelkiego rodzaju masy, włókna czy granulaty, które będą nakładane poprzez użycie specjalnych sprzętów. Oczywiście przygotowanie takiej izolacji będzie wymagało zatrudnienia firmy, która zajmuje się realizacją takich prac i przygotuje dla nas dobrze funkcjonująca izolację. Sprawa nie należy do łatwych, gdy chodzi o podjęcie decyzji, dlatego warto zwrócić uwagę na to jakie rozwiązania obecnie się pojawiają i które z nich mogą okazać się dla nas najlepszym wyborem. Sprawdź, co mówią specjaliści z izolacjewschod.pl 

Ocieplenie metodą natryskową

Obecnie poprzez metodę natryskową jesteśmy w stanie ocieplić praktycznie wszystkie elementy domu. Najczęściej jednak takie rozwiązanie wykorzystywane jest w takich miejscach, które mają pustą przestrzeń i będą tam występować takie elementy, co do których pojawiać się będzie utrudniony dostęp. Między innymi mogą to być przestrzenie wentylowane na stropodachu, stropy nad poddaszami nieużytkowymi, ściany szkieletowe bądź też stare ściany trójwarstwowe, gdzie występuje między murami pustka powietrzna. 

Jakie mamy materiały wykorzystywane w przypadku izolacji natryskowej bądź nadmuchowej?

Granulat styropianowy 

To specjalne styropianowe kulki, które będą w stanie dobrze i szczególnie wypełnić wszelkie puste przestrzenie. Są one lekkie, dlatego w przypadku starszych konstrukcji nie będzie trzeba obawiać się nadmiernego obciążenia. Świetnie będą się sprawdzać między innymi na drewnianych stropach czy stropodachach wentylowanych. 
metoda natryskowa

Granulat wełniany

Będą to strzępki impregnowanej wełny mineralnej, które łączy się z użyciem specjalnego lepiszcza. Odpowiadają one między innymi za ocieplenie stropodachów wentylowanych, stropów na poddaszach nieużytkowych czy też stropów drewnianych. Można nim wypełnić również przestrzenie występujące w ścianach trójwarstwowych. 

Włókna celulozowe

To specjalny produkt, który powstawać będzie z przerobu makulatury. Włókna zlepione są natryskiwane przede wszystkim pomiędzy elementy szkieletów drewnianych. Poprzez taką metodę będzie można między innymi ocieplać stropodachy wentylowane, drewniane stropy belkowe czy też stropy w ramach poddaszy nieużytkowych. 

Poliuretan 

Obecnie właśnie pianka poliuretanowa staje się bardzo chętnie wykorzystywanym materiałem izolacyjnym. Ta półpłynna masa jest tworzona przez specjalną maszynę z agregatem. Izolacja strumieniem wydobywa się poprzez specjalną dyszę z długim przewodem. Pokrywać będzie dobrze izolowane powierzchnie, ponieważ jest lepka. Świetnie sprawdza się na płaskich dachach. Po tym jak pomaluje się ją również specjalnym lakierem będzie można zastąpić nią pokrycie i hydroizolację. Piana sprawdzać się będzie w trakcie wypełniania pustych przestrzeni między innymi stare ściany trójwarstwowe. Niektóre natryskowe piany potrafią po położeniu zwiększać znacząco swoją objętość i dzięki temu będą w stanie wypełniać skutecznie wszelkie niedoskonałości. Niektóre piany będą paroszczelne inne mogą mieć formę otwartokomórkową i dzięki temu będą zapewniać przepuszczalność. Pianami otwartokomórkowymi nie będzie się ocieplać dachów płaskich. Nadają się one jednak dobrze do izolowania pustych przestrzeni pomiędzy elementami konstrukcyjnymi na drewnianych dachach.

 

Sprawdź więcej na: izolacjeslask.pl

Pozostańmy w kontakcie

Spodobał Ci się udostępniony przez nas artykuł? Skomentuj go, lub udostępnij na swoich social mediach. 

Jeżeli zasnataiwasz się nad podjęciem z nami współpracy - nie zwlekaj! Napisz do naszej redakcji korzystając z formularza kontaktowego. Chętnie odpowiemy na każde pytanie.

Komentarze (0)