Najnowsze wiadomości

15 czerwca 2024 17:12

Podejmij się pracy za granicą w roli opiekuna osób starszychZawód opiekuna do osób starszych czy opiekuna medycznego to coraz częściej podejmowane wyzwanie zarówno przez kobiety jak i mężczyzn, chcących rozwinąć swoje umiejętności nie tylko w kraju, ale również w pracy za granicą. Obecnie potrzeba naprawdę wiele osób w tym zawodzie, nie tylko w Polsce, gdzie co roku powstają nowe Domy Pomocy Społecznej, ale również za granicą, tutaj wiele prywatnych osób decyduje się na zatrudnianie opiekunki do osób starszych i głównie zatrudniane są właśnie Polki.

Społeczeństwo w państwach Unii Europejskiej starzeje się, średnia wieku przeżywalności wzrasta, dlatego opieka osób starszych to jeden z ważniejszych zawodów w każdym państwie, szczególnie w krajach wyjątkowo bogatych i wysoce rozwiniętych, takich jak Niemcy. Jeżeli chcemy więcej zarabiać, szukamy pracy w bogatym państwie, jakim z pewnością są nasi sąsiedzi - Niemcy.

Zawód opiekunki nie jest trudny

Stanowisko pracy za granicą jako opiekunka osób starszych to ciekawe i inspirujące zajęcie w większości wybierane przez kobiety. W poszukiwaniu nowego zajęcia, dokształcenia sią i możliwości rozwoju osobistego, kobiety decydują się na wyjazd za granicę. Praca nie jest trudna, wystarczy znajomość języka niemieckiego i podstawy związane z opieką osób starszych.

Więcej cierpliwości, wyrozumiałość do osób starszych, pozytywne nastawienie do życia oraz empatia, to wystarczy aby otrzymać pracę w zawodzie opiekunki w Niemczech. Do podstawowych obowiązków takiej opiekunki należy robienie zakupów, gotowanie, sprzątanie, pomoc w codziennych czynnościach higienicznych, chodzenie na wspólne spacery, towarzyszenie podczas wizyty u lekarza i inne proste i drobne czynności, jakie na co dzień wykonujemy także w swoim domu.

Opiekunka w Niemczech musi znać język niemiecki w stopniu podstawowym, aby mogła porozumieć się ze swoim podopiecznym, ze sprzedawczynią w sklepie i z innymi osobami znajdującymi się w najbliższym otoczeniu seniora bądź seniorki. Najtrudniej jest podjąć decyzję, wtedy często wydaje nam się że nie podołamy nowemu wyzwaniu. Kiedy jednak raz wyjedziemy do pracy za granicę, stanie się to dla nas nie tylko źródłem wpływów finansowych, ale również możliwością rozwoju i zdobywania niwach doświadczeń.

Posiadasz kwalifikacje? Aplikuj do pracy w ATERIMA MED.

Za pośrednictwem serwisu ATERIMA MED, nie tylko dowiesz się co zrobić aby zdobyć pracę jako opiekunka osób starszych Niemcy, tutaj znajdziesz także spisane doświadczenia innych kobiet, które odważyły się na wyjazd i są zadowolone z podjętej pracy. Opieka Niemcy wymaga od nas kilku umiejętności, najlepiej abyśmy posiadali doświadczenie w opiece nad osobami starszymi, ale nie jest to warunek konieczny. Kolejna ważną umiejętnością jest stopień znajomości języka niemieckiego.

Opieka seniora to spełnianie wszystkich potrzeb osoby starszej, a bez znajomości języka niemieckiego nie jest to możliwe. Dlatego za pośrednictwem serwisu ATERIMA MED udostępniamy przyśpieszony kurs języka niemieckiego w postaci kilkunastu lekcji online, dzięki którym opanujesz podstawy językowe i wyjedziesz do Niemiec jako opiekunka do osoby starszej. Już dziś sprawdź warunki do spełnienia przed podjęciem tej pracy. Złóż podanie i CV i czekaj na kontakt naszego konsultanta.

Pozostańmy w kontakcie

Spodobał Ci się udostępniony przez nas artykuł? Skomentuj go, lub udostępnij na swoich social mediach. 

Jeżeli zasnataiwasz się nad podjęciem z nami współpracy - nie zwlekaj! Napisz do naszej redakcji korzystając z formularza kontaktowego. Chętnie odpowiemy na każde pytanie.

Komentarze (0)