Najnowsze wiadomości

25 lutego 2024 18:44

Środki na utworzenie żłobka dla dzieci swoich pracownikówZatrudniasz wiele wykształconych kobiet, które zdecydowały się na macierzyństwo? Musisz wiedzieć, że możesz je wesprzeć. Korzystając ze środków pochodzących z Unii Europejskiej, możesz utworzyć żłobek dla ich dzieci, ułatwiając im tym samym powrót do pracy.

W ciągu pierwszych 6 miesięcy 2016 r. w Polsce urodziło się o ok. 10% więcej dzieci w porównaniu z analogicznym okresem w roku ubiegłym. Mimo tych optymistycznych wskaźników, wiele kobiet wciąż podkreśla, że trudno im zdecydować się na powiększenie rodziny. Z jednej strony  wskazują na kwestie związane z zatrudnieniem, z drugiej zaś na problemy ze zorganizowaniem opieki dla potomka po zakończeniu np. urlopu macierzyńskiego.

W twojej firmie pracuje wiele solidnych pracownic, które zdecydowały się na dziecko? Dzięki środkom pochodzącym z Unii Europejskiej, możesz pomóc im w powrocie na rynek pracy – wystarczy, że zdecydujesz się pozyskać środki na utworzenie żłobka dla dzieci swoich pracowników. Korzyści płynących z takiego rozwiązania jest naprawdę wiele – przekonaj się sam.

Prorodzinne wsparcie z Unii Europejskiej

Twoja dotychczasowa działalność gospodarcza nie musi być związana z opieką nad dziećmi, abyś mógł skorzystać z dotacji na utworzenie żłobka dla dzieci swoich pracowników. Jeżeli twoja firma ma siedzibę na terenie województwa śląskiego, możesz skorzystać z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego, a dokładniej działania 8.1.3 – zapewnienie dostępu do usług opiekuńczych nad dziećmi do 3 lat. W ten sposób możesz rozszerzyć prowadzoną dotychczas działalność o kolejny obszar, umożliwiając jednocześnie swoim pracownikom powrót do pracy po wykorzystaniu urlopów związanych z macierzyństwem.

Jeżeli zdecydujesz się pozyskać takie środki, to na otwarcie żłobka otrzymasz maksymalnie 88% potrzebnej kwoty. Efekt? Kredyt, na który się ewentualnie zdecydujesz, nie będzie ci spędzał snu z powiek. Ponieważ zawnioskowanie o pieniądze z funduszy europejskich wiąże się z koniecznością zgromadzenia wielu dokumentów, warto skorzystać np. z usługi „Audytu unijnego” oferowanej przez Idea Bank (więcej: https://www.ideabank.pl/fundusze-europejskie-dotacje-unijne-dla-firm).

„Audyt unijny”, czyli jak bank pomoże ci w pozyskaniu środków na rozwój działalności

Jako przedsiębiorca z pewnością korzystasz z rachunku bankowego. Musisz wiedzieć, że „Audyt unijny” to usługa przeznaczona dla klientów Idea Banku, którzy podpisali umowę o prowadzenie rachunku bankowego. To właśnie oni mogą skorzystać z darmowej analizy możliwości pozyskania dofinansowania ze środków pochodzących z Unii Europejskiej. Korzystając z takiego rozwiązania, masz szansę dowiedzieć się, czy wysiłki, które podejmiesz, zakończą się sukcesem, a tobie zostanie przyznana dotacja.

Rozwiązanie, które się opłaca

Niezależnie od tego, czy żłobek będzie przeznaczony wyłącznie dla dzieci osób zatrudnionych w twojej firmie, czy również dla osób z zewnątrz, musisz wiedzieć, że korzyści jest wiele:

  • Możesz liczyć, że zatrudnione przez ciebie osoby będą lojalne i zmotywowane,
  • odpadnie problem z koniecznością wcześniejszych wyjść pracowników, aby np. odebrać dziecko ze żłobka,
  • dodatkowy biznes to nie tylko szansa na rozwój, lecz także kolejne źródło zysku.

Czy zdecydujesz się na takie rozwiązanie?

Materiał partnera zewnętrznego

Pozostańmy w kontakcie

Spodobał Ci się udostępniony przez nas artykuł? Skomentuj go, lub udostępnij na swoich social mediach. 

Jeżeli zasnataiwasz się nad podjęciem z nami współpracy - nie zwlekaj! Napisz do naszej redakcji korzystając z formularza kontaktowego. Chętnie odpowiemy na każde pytanie.

Komentarze (0)