Najnowsze wiadomości

29 stycznia 2023 23:27

Studia w Poznaniu. Poradnik dla przyszłych studentówWybór kierunku studiów dla wielu osób jest pierwszym poważnym krokiem w dorosłe życie. Od podjętej decyzji zależą realne szanse na znalezienie ciekawej i dobrze płatnej pracy, która umożliwi rozwijanie swoich zainteresowań i realizowanie się na gruncie zawodowym. Jednym z najpopularniejszych ośrodków akademickich w Polsce jest Poznań, w którym na przyszłych studentów czeka bogata oferta edukacyjna, wspaniałe możliwości rozwoju, niepowtarzalna atmosfera oraz wysoki komfort życia. Nic więc dziwnego, że miasto kojarzone przede wszystkim z  koziołkami na wieży poznańskiego Ratusza  i rogali Marcińskich, przyciąga rzesze młodych ludzi z całego kraju i zagranicy.

Dlaczego warto studiować w Poznaniu?

Jak się okazuje, już co czwarta osoba mijana na ulicach Poznania jest studentem, co wiąże się z faktem, że to miasto jest jednym z najprężniej działających ośrodków akademickich w kraju. Zarówno szkoły publiczne, jak i niepubliczne, takie jak Wyższa Szkoła Bankowa (www.wsb.pl), zachęcają młodych, ambitnych ludzi nadzwyczaj bogatą ofertą kierunków studiów. O doskonale rozwiniętej przestrzeni akademickiej świadczą m.in. znajdujące się w mieście liczne parki technologiczne czy inkubatory przedsiębiorczości, które wspierają rozwój studentów i wspomagają ich w stawianiu pierwszych kroków w biznesie.

Studia – czym się kierować przy wyborze kierunku?

Przy wyborze kierunku studiów nie należy kierować się aktualną modą, sugestiami rodziców czy opiniami kolegów. Choć warto wziąć pod uwagę to, co mówią najbliżsi, ich zdanie nie może być dla przyszłego studenta podstawowym źródłem informacji. Dobrze jest samodzielnie zdobyć wiedzę na temat szkolnictwa wyższego, poszczególnych uczelni i oferowanych przez nie kierunków. Przede wszystkim warto samodzielnie zastanowić się nad swoimi zainteresowaniami i umiejętnościami, ponieważ może to być bezcenna wskazówka dotycząca tego, jaką drogę edukacji należy wybrać.

Przykładowe kierunki studiów w Poznaniu

Aby kariera zawodowa stała się życiowym sukcesem, należy ją odpowiednio wcześnie zaplanować i konsekwentnie budować. Tendencje na rynku pracy zmieniają się i zależą od wielu czynników, takich jak np. rozwój nowych technologii. Co ciekawe, analitycy przewidują, że absolwenci takich kierunków studiów jak informatyka, finanse i rachunkowość czy administracja, nie będą mieć problemów ze znalezieniem ciekawej i dobrze płatnej pracy.

  • Informatyka

Absolwenci tego kierunku potrafią tworzyć serwisy WWW oraz administrować nimi, a także posiadają pogłębioną wiedzę z zakresu systemów operacyjnych, sieci informatycznych oraz systemów baz danych. Studenci podczas zajęć zdobywają także wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu projektowania oprogramowania na najpopularniejsze współczesne platformy sprzętowe, a także uczą się korzystać z aplikacji niezbędnych do tworzenia zaawansowanej grafiki komputerowej.

  • Finanse i rachunkowość

Studia na kierunku finanse i rachunkowość to doskonała okazja do tego, by pozyskać wiedzę na temat zasad funkcjonowania podmiotów gospodarczych i efektywnego korzystania z instrumentów finansowych. Absolwenci potrafią dokonywać samodzielnej analizy sytuacji ekonomiczno-finansowej jednostek gospodarczych, świetnie znają zasady funkcjonowania rynku finansowego, a także wiedzą, jaki wpływ ma państwo na rozmaite podmioty gospodarcze.

  • Administracja

Absolwenci tego kierunku posiadają podstawową wiedzę z zakresu administracji, prawa oraz ekonomii, którą potrafią wykorzystywać w praktyce, w pracy zawodowej. Co więcej, wiedzą, jak interpretować i analizować testy prawne, przygotowywać pisma procesowe i dokumenty urzędowe. Studia na tym kierunku to również doskonała okazja do tego, by nauczyć się przygotowywać i wygłaszać wystąpienia oraz umiejętnie nawiązywać relacje, efektywnie pracować w zespole (np. w roli lidera) i komunikować się z otoczeniem.

Szczegółowe informacje na temat innych kierunków i specjalności, można znaleźć na stronie internetowej: http://www.wsb.pl/poznan/kandydaci/studia-i-stopnia/kierunki-i-specjalnosci.

 

Artykuł sponsorowany

Pozostańmy w kontakcie

Spodobał Ci się udostępniony przez nas artykuł? Skomentuj go, lub udostępnij na swoich social mediach. 

Jeżeli zasnataiwasz się nad podjęciem z nami współpracy - nie zwlekaj! Napisz do naszej redakcji korzystając z formularza kontaktowego. Chętnie odpowiemy na każde pytanie.

Komentarze (0)