Najnowsze wiadomości

16 lipca 2024 5:33

Jak wybrać korzystne ubezpieczenie smartfona? 3 sprawdzone poradyJak wybrać korzystne ubezpieczenie smartfona? 3 sprawdzone porady

Ubezpieczenie smartfona jest wybierane przez coraz większa liczbę użytkowników nowoczesnych telefonów mobilnych. Niestety, okazuje się, że wiele polis tego typu jest zawieranych na warunkach niekorzystnych dla właścicieli smartfonów. Poniżej znajduje się lista 3 sprawdzonych porad, dzięki którym zakup ubezpieczenia smartfona będzie opłacalny.

1. Sprawdź sumę ubezpieczenia

Najważniejszą kwestią podczas wyboru polisy dla smartfona jest sprawdzenie, jak wysoka jest suma ubezpieczenia. Jest to czynnik, który wskazuje, jaka jest maksymalna kwota odszkodowania wypłacanego ubezpieczonemu, jeżeli smartfon zostanie skradziony lub całkowicie zniszczony. Niektóre ubezpieczenia wymagają opłacania składki w wysokości kilku złotych miesięcznie, jednak gwarantują wypłatę maksymalnego świadczenia w wysokości 500-1000 złotych. Dla osób posiadających flagowe modele smartfonów jest to kwota zbyt niska, by pokryć ewentualny koszt zakupu nowego sprzętu. Często nie wystarcza ona także, by dokonać niezbędnych napraw. Podczas wyboru ubezpieczenia smartfona warto sprawdzić, czy suma ubezpieczenia odpowiada wartości posiadanego telefonu. Jeżeli jest ona niższa, w razie awarii okaże się niewystarczająca, natomiast gdy jest sporo wyższa, będzie wiązała się z koniecznością opłacania wysokiej składki miesięcznej.

2.    Przyjrzyj się liście wyłączeń odpowiedzialności

Równie istotną kwestią jest przyjrzenie się liście wyłączeń odpowiedzialności towarzystwa ubezpieczeniowego, która obowiązkowo jest zawarta w OWU. Na liście tej wskazane są wszystkie sytuacje, w którym ubezpieczyciel odmówi wypłaty świadczenia. Niektóre zakłady ubezpieczeniowe odmawiają wypłaty odszkodowania, gdy do upadku sprzętu doszło podczas chodzenia po górskich szlakach bądź gdy telefon został zalany podczas przebywania na obozie żeglarskim. Uznają bowiem, że użytkownik mógł przewidzieć, iż może dojść do awarii urządzenia, a pomimo to nie zrezygnował z korzystania z niego. Najmniej wyłączeń odpowiedzialności towarzystwa stosuje brytyjska ubezpieczalnia, której oferta znajduje się na https://www.gadget-cover.com/mobile-phone-insurance

3.    Upewnij się, gdzie obowiązuje polisa

Podczas wyboru polisy chroniącej smartfona warto przyjrzeć się jeszcze jednemu czynnikowi. Jest nim obszar, na jakim obowiązuje ubezpieczenie. Niektóre polisy chronią sprzęt jedynie w kraju, w którym mieszka ubezpieczony, natomiast inne obowiązują również poza jego granicami. Najbardziej optymalnym wyborem jest zakup ubezpieczenia obowiązującego na obszarze całej Wspólnoty Europejskiej.

Materiał partnera zewnętrznego

Pozostańmy w kontakcie

Spodobał Ci się udostępniony przez nas artykuł? Skomentuj go, lub udostępnij na swoich social mediach. 

Jeżeli zasnataiwasz się nad podjęciem z nami współpracy - nie zwlekaj! Napisz do naszej redakcji korzystając z formularza kontaktowego. Chętnie odpowiemy na każde pytanie.

Komentarze (0)