Najnowsze wiadomości

15 czerwca 2024 15:20

Pełne wyposażenie salonu fryzjerskiego - co powinno zawierać?Profesjonalne wyposażenie salonu fryzjerskiego pełni niebagatelną rolę - to od niego w dużej mierze zależy komfort klientów, pracowników, ale również wizerunek firmy. Meble i urządzenia fryzjerskie to zakup na lata, dlatego warto zdecydować się na produkty renomowanej marki, które cechować się będą odpowiednią prezencją i jakością. Jakie meble fryzjerskie powinny znaleźć się w każdym salonie?

Wyposażenie salonu fryzjerskiego - od czego zacząć?

Przed zakupem mebli fryzjerskich warto zacząć od samej koncepcji. W jakim stylu ma być zaaranżowany salon? Czy będzie w nim dominował industrialny minimalizm? A może wręcz przeciwnie, pełen będzie barokowych zdobień i odwołań do epoki Ludwika XVI? Współczesny wybór mebli fryzjerskich jest tak bogaty, że z łatwością można wybrać fotele, myjnie i konsole, które idealnie wpiszą się w wymarzoną aranżację.

Do najważniejszych elementów wyposażenia każdego salonu fryzjerskiego należą przede wszystkim meble. Wśród nich szczególną rolę pełnić będzie wyposażenie stanowiska fryzjerskiego, tj. fotele fryzjerskie, konsolety oraz pomocniki na kółkach. Nieodzowne jest oczywiście stanowisko do mycia głowy, czyli myjnia fryzjerska, przy zakupie której warto zwrócić uwagę na typ dostępnego przyłącza. W zależności od tego, czy przyłącze wodne w salonie jest podłogowe, czy ścienne, powinno się do niego dopasować odpowiednią myjkę.

Do niezbędnego wyposażenia fryzjerskiego należą również meble do poczekalni, takie jak recepcja fryzjerska i kanapa. Całość warto uzupełnić o stolik z gazetami i wieszak na odzież wierzchnią. Salon fryzjerski nie obędzie się oczywiście bez profesjonalnego sprzętu - suszarek, lokówek, prostownic, ale także większych urządzeń wolnostojących, jak np. sauny i infrazony, które umożliwiają przeprowadzenie zabiegów pielęgnacyjnych, a w niektórych przypadkach skracają czas trwania koloryzacji.

Zestawy mebli fryzjerskich - na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Wiele firm sprzedających meble fryzjerskie oferuje zestawy w promocyjnych cenach. Warto jednak wziąć pod uwagę, czy wszystkie komponenty z zestawu spełniają oczekiwania przyszłego użytkownika. Ważne jest też to, czy ich wymiary są odpowiednie do wnętrza gabinetu. Warto także sprawdzić, jak komplet prezentuje się cenowo i czy rzeczywiście gwarantuje nabywcy oszczędność.

Kupując meble fryzjerskie od producenta, dobrze jest zwrócić uwagę na produkty z jednej linii, które będą ze sobą spójne pod względem estetyki. Przykładem jest polski producent mebli fryzjerskich Ayala, który pogrupował swoje kolekcje w taki sposób, by klient mógł wygodnie znaleźć interesujące go produkty z jednej serii.

Decydując się na zakup mebli fryzjerskich, warto poświęcić nieco czasu na analizę parametrów. Najlepiej, gdy fotel fryzjerski posiada pompę hydrauliczną z blokadą, co zapewnia długą i bezproblemową eksploatację mebla. Rodzaj podstawy to tak naprawdę rzecz gustu - w nowoczesnych salonach dominują obecnie fotele fryzjerskie na bazie kwadratu i koła, w klasycznych zaś te o podstawie pięcioramiennej.

Zakup myjni fryzjerskiej powinien zawsze wiązać się ze sprawdzeniem, jaki typ umywalki jest w zestawie (płytka lub głęboka) oraz czy posiada ona regulowany kąt nachylenia. To bardzo ważne dla wygody klienta - umożliwia dopasowanie umywalki do wzrostu osoby siedzącej w fotelu.

Meble fryzjerskie

Jakie meble fryzjerskie do salonu fryzjerskiego wybrać?

Fryzjer, któremu zależy, aby wyposażenie jego salonu cechowało się znakomitą jakością, powinien zdecydować się na meble fryzjerskie polskiej produkcji. W odróżnieniu od mebli importowanych, mają one znacznie większe możliwości konfiguracji - zarówno pod względem kolorystyki skaju, jak i rodzaju dodatków. Wobec rosnących kosztów transportu morskiego meble fryzjerskie produkowane w Polsce coraz częściej są porównywalne cenowo z tymi importowanymi - dzięki temu klient może uzyskać produkt niepodważalnej jakości za naprawdę rozsądne pieniądze.

Atutem mebli fryzjerskich produkowanych w Polsce jest też możliwość zobaczenia ich na żywo w showroomach prowadzonych przez producentów. Można tam zarówno sprawdzić wygodę foteli i myjek, jak również szczegółowo zapoznać się z wzornikami skajów i płyt meblowych. Jeśli showroom znajduje się daleko od miejsca zamieszkania fryzjera, nic straconego. Może on zadzwonić do producenta i zamówić wzornik, dzięki czemu dokona optymalnego wyboru materiałów do produkcji mebli dla swojego salonu.

Polskie meble fryzjerskie cechuje trwałość, staranność wykonania, a także ponadczasowa estetyka. Nawet po latach nadal pięknie się prezentują i mają te same walory użytkowe, co widać po tysiącach salonów fryzjerskich, które od lat wybierają sprawdzone rozwiązania oferowane przez firmę Ayala.

Pozostańmy w kontakcie

Spodobał Ci się udostępniony przez nas artykuł? Skomentuj go, lub udostępnij na swoich social mediach. 

Jeżeli zasnataiwasz się nad podjęciem z nami współpracy - nie zwlekaj! Napisz do naszej redakcji korzystając z formularza kontaktowego. Chętnie odpowiemy na każde pytanie.

Komentarze (0)