Najnowsze wiadomości

15 czerwca 2024 16:18

Co to jest smartwatch i dlaczego warto go mieć?Smartwatch, czyli inteligentny zegarek i zarazem jeden z najpopularniejszych gadżetów, który posiadają nie tylko młodzi, ale i starsi ludzie. Ma wiele przydatnych funkcji, atrakcyjnie wygląda, a i jego cena jest z pewnością do zaakceptowania przez miłośników nowinek technologicznych. Mówi się, że jeśli ktoś raz kupi tego typu urządzenie, nie chce już później nosić zwykłego odmierzacza czasu i patrząc na nadgarstki wielu osób, trzeba przyznać, że coś w tym jest.

 

Smartwatche są dobrze znane od kilku lat i szybko podbiły serca ludzi z całego świata. Jednak wzmianki o inteligentnych urządzeniach, które kształtem i wyglądem przypominają zegarki, pojawiły się już w niektórych komiksach nawet z 1946 r. Wówczas w jednym z nich fikcyjny detektyw miał zegarek najpierw z dwukierunkowym radiem, a później taki, który umożliwiał wideorozmowy. Z czasem ten wymyślony gadżet, jak to często bywa, znalazł się w realnym świecie.

Smartwatch – co to takiego?

Smartwatch jest też nazywany inteligentnym zegarkiem. Można go sparować ze smartfonem (sprzęty łączą się za pomocą Bluetooth), dzięki czemu urządzenie będzie pokazywać nam powiadomienia typu SMS-y, wpisy na profilach społecznościowych, informacje na temat tego, kto dzwoni, itd. Dobrej jakości sprzęty, typu Samsung Galaxy Watch 42 mm, wyposażone są także w funkcję mierzenia aktywności fizycznej, kontrolę snu, odtwarzają muzykę itp. Jeśli lubimy fotografować, warto wybrać model, który ma wbudowany aparat fotograficzny. A więc wszystko w jednym.

Na co zwrócić uwagę, kupując smartwatch?

Kupując smartwatch, należy zwrócić uwagę na system naszego smartfona. Nie wszystkie urządzenia można sparować z iPhone’em lub Androidem. Kolejna kwestia: aplikacje – im większa ich oferta, tym lepiej dla użytkownika. Przykładowo Samsung Galaxy Watch 42 mm daje do wyboru kilkadziesiąt przeróżnych aplikacji. Dzięki temu można korzystać z jeszcze większej liczby różnych funkcji urządzenia.

Bardzo ważny jest też czas działania urządzenia. Niektóre sprzęty, jak np. wspomniany już Samsung Galaxy Watch 42 mm, mają wydłużony czas pracy baterii. To istotne, ponieważ nie trzeba tak często ładować sprzętu i można z niego korzystać długo nawet wtedy, gdy słuchamy muzyki, co – jak wiadomo – szybciej rozładowuje smartwatcha. Dodatkowo model ten ma opcję prostego ładowania, czyli wystarczy położyć urządzenie na bezprzewodowej ładowarce i proces ładowania sam się rozpocznie. Jest to bardzo wygodne, poza tym bezprzewodową ładowarkę możemy mieć zawsze przy sobie i skorzystać z niej, gdy tylko zajdzie taka potrzeba.

Podczas wyboru sprzętu trzeba mieć na uwadze, że lepiej dopłacić i kupić lepsze urządzenie, będzie nam ono bowiem służyło przez kilka lat. Najtańsze modele to wydatek rzędu około 100 zł, najlepsze – nawet kilku tysięcy. Na początek warto sięgnąć po smartwatch ze średniej półki cenowej. Najzwyklejsze modele z reguły nie są odporne na wodę i pył. Oznacza to, że nie skorzystamy z nich np. na basenie czy podczas joggingu w deszczu. To wbrew pozorom spore utrudnienie.

 

Materiał partnera zewnętrznego

Pozostańmy w kontakcie

Spodobał Ci się udostępniony przez nas artykuł? Skomentuj go, lub udostępnij na swoich social mediach. 

Jeżeli zasnataiwasz się nad podjęciem z nami współpracy - nie zwlekaj! Napisz do naszej redakcji korzystając z formularza kontaktowego. Chętnie odpowiemy na każde pytanie.

Komentarze (0)