Najnowsze wiadomości

9 sierpnia 2022 9:59

Co daje autocasco w przypadku kradzieży samochodu?Co się dzieje, gdy nasz samochód dostanie się w ręce złodzieja? Jaki rodzaj ubezpieczenia trzeba posiadać, by uchronić się przed skutkami finansowymi takiego zdarzenia? Czy ubezpieczenie rzeczywiście pokryje szkody? Czy zastanawiasz się nad wykupieniem ubezpieczenia AC? Ubezpieczenie to co prawda nie uchroni Cię przed  zdarzeniami losowymi, ale niewątpliwie pozwoli poradzić sobie z ich  finansowymi skutkami. Ponadto - co bardzo istotne - zapewni nam spokój.

Ubezpieczenie AC (autocasco) jest dobrowolne. Decyzja o zakupie tego rodzaju ubezpieczenia zależy od jego indywidualnych potrzeb, stanu samochodu oraz możliwości finansowych. AC chroni samochód, a także jego wyposażenie standardowe i dodatkowe (o ile wyposażenie to zostało zgłoszone we wniosku do ubezpieczenia) przed kradzieżą, zniszczeniem lub uszkodzeniem. Ubezpieczenie (w zależności od wykupionego wariantu polisy) ochroni Twój pojazd od różnych zdarzeń. Najczęściej ubezpieczenie AC obejmuje swoją ochroną szkody powstałe na skutek:

- wypadku i kolizji z innymi pojazdami, zwierzętami, osobami, czy przedmiotami;
- uszkodzenia pojazdu przez osoby trzecie lub zwierzęta;
- kradzieży lub usiłowania kradzieży pojazdu, jego części lub tzw. wyposażenia dodatkowego;
- pożaru;
- działania zjawisk atmosferycznych, takich jak powodzie, zatopienia, huragany, grad, uderzenia pioruna czy lawiny.

Dowiedz się więcej o autocasco w serwisie Liberty Ubezpieczenia.

Dla kogo AC?

Wykupienie ubezpieczenia AC poleca się szczególnie właścicielom stosunkowo nowych aut oraz pojazdów wyższej klasy. Ubezpieczenie AC będzie dobrym rozwiązaniem także w przypadku kierowców, którzy nie chcą sami płacić za naprawę swojego samochodu po wypadku, który sami spowodowali.

Ukradli mi samochód – co muszę zrobić?

Jeśli Twój samochód został skradziony, powinieneś jak najszybciej zawiadomić o tym fakcie policję. Pamiętaj, aby poprosić policjanta o wydanie stosownego oświadczenia potwierdzającego kradzież. Po otrzymaniu dokumentu jak najszybciej poinformuj o kradzieży swojego ubezpieczyciela. Jeśli samochód został kupiony na kredyt, musisz także poinformować o zdarzeniu bank. Jeśli auto jest leasingowane - zgłoś ten fakt do firmy leasingowej, która jest jego faktycznym właścicielem.

AC a kradzież samochodu

Jeśli Twoje auto zostanie skradzione, polisa AC zapewni Ci wypłatę  odszkodowania. Pamiętaj, że zakres ochrony i warunki umowy w przypadku poszczególnych ubezpieczycieli mogą znacznie się od siebie różnić.

W zależności od zapisów umowy z ubezpieczycielem, odszkodowanie z tytułu kradzieży pojazdu może być równe wartości pojazdu ustalonej na dzień powstania szkody lub – w przypadku zastosowania gwarantowanej sumy ubezpieczenia -  może być równe gwarantowanej sumie ubezpieczenia.

Kiedy nie dostanę odszkodowania?

Analizując treść Ogólnych Warunków Ubezpieczenia, koniecznie zwróć uwagę również na listę wykluczeń. Dzięki niej poznasz okoliczności, w których ubezpieczyciel może odmówić Ci wypłaty odszkodowania za kradzież auta. Wybierając ubezpieczyciela, postaw na wiarygodne, sprawdzone towarzystwo ubezpieczeniowe. Stabilna pozycja na rynku jest gwarancją szybkiej i bezproblemowej wypłaty odszkodowania i najlepszego serwisu.

Materiał partnera

Pozostańmy w kontakcie

Spodobał Ci się udostępniony przez nas artykuł? Skomentuj go, lub udostępnij na swoich social mediach. 

Jeżeli zasnataiwasz się nad podjęciem z nami współpracy - nie zwlekaj! Napisz do naszej redakcji korzystając z formularza kontaktowego. Chętnie odpowiemy na każde pytanie.

Komentarze (0)