Najnowsze wiadomości

9 sierpnia 2022 9:34

Używane samochody - gdzie najpewniej?Używane samochody dosłownie zalały rynek motoryzacyjny. Kierowcy bardzo chętnie sięgają po kilkuletnie auta ze względu na ich cenę. Jest ona o wiele niższa niż modeli prosto z salonu. Jak jednak kupić dobry używany samochód, który będzie pewny i sprawdzony? Odpowiedzią na to pytanie jest program VOLVO selekt!

Druga ręka nie zawsze szczęśliwa

Kupując używany samochód od prywatnej osoby, zawsze zachodzi ryzyko tego, że będzie ona chciała ukryć pewne wady i mankamenty pojazdu tylko po to, by go sprzedać. Jest to szczególnie prawdopodobny scenariusz, w przypadku gdy damy po sobie poznać, że nie bardzo znamy się na motoryzacji. Wtedy łatwo jest wcisnąć nam bubel, ponieważ i tak nie sprawdzimy go tak, jak powinno się to zrobić. Są oczywiście przeglądy u mechanika, testowanie przez niego auta itp. Wiele zakładów proponuje tego typu usługę, ale jest z nią jeden problem - wysoka cena. Nie dość, że kupujemy nowy (używany) samochód, to jeszcze musimy dopłacać do jego sprawdzenia, ponieważ mamy wątpliwości co do dobrych intencji sprzedającego. Brzmi niezbyt zachęcająco.

Komisy

Istnieją również firmy tego typu. Tam jeden właściciel wystawia na sprzedaż wiele aut. Można chodzić, oglądać, porównywać i przebierać ile wlezie. Jak jednak życie pokazuje, to nie zawsze jest takie piękne, na jakie wygląda. Właściciele komisu bowiem bywają nieuczciwi. Nie raz można było zobaczyć w telewizji materiały o cofaniu liczników, przewijaniu silników, remontowaniu na łapu-capu. Oczywiście tak nie jest zawsze, ale jak to mówią “przezorny zawsze ubezpieczony”. Zgodnie z tym przysłowiem korzystanie z komisów samochodowych też nie jest zbyt ciekawym rozwiązaniem.

Czas na używane nówki

Z rozwiązaniem problemu wszystkich chcących kupić używany samochód przyszła firma VOLVO. Uruchomiła ona program Selekt, dzięki któremu możliwy jest zakup używanego auta, które jest pewne i nie posiada żadnych ukrytych wad. Zaletą programu jest to, że wszystkie pojazdy nie są starsze niż 5 lat i mają przebieg nie większy niż 150 000 km. Oprócz tego każdy samochód trafiający do programu Selekt jest poddawany 100 czynnościom kontrolnym, a jego oprogramowanie jest aktualizowane do najnowszej wersji. Wiadomo jednak, że zakup samochodu to bardzo poważna sprawa i czasami zdarza się tak, że nie jesteśmy zadowoleni z tego, co wybraliśmy. VOLVO i w tej kwestii idzie na rękę swoim klientom. Każdy używany samochód może być zwrócony w ciągu 30 dni lub przed przejechaniem 150 km. Dzięki temu można też przetestować dane auto i na spokojnie podjąć decyzję.

Co z ubezpieczeniem?

Tutaj program Selekt okazuje się bardzo elastyczny.  Otóż każde auto jest objęte minimum 12-miesięcznym ubezpieczeniem kosztów potencjalnych napraw lub gwarancją bez ograniczeń przebiegu. Oprócz tego klienci mogą korzystać z usługi Volvo Assistance. Jeżeli chodzi o używane samochody, to ta oferta jest niezwykle atrakcyjna. W końcu kupując auto od osoby prywatnej, nie otrzymujemy żadnej z tych rzeczy.

Dlaczego warto?

Może to oczywiste, ale warto przede wszystkim dlatego, że mamy do czynienia z samochodami VOLVO. To najlepsza wizytówka. Marka znana jest od lat jako bezawaryjna oraz dostarczająca pojazdy o niezwykle wysokim poziomie bezpieczeństwa. Żaden inny koncern nie jest w stanie przebić Używane samochody - gdzie najpewniej?w tych dwóch konkurencjach. Innym ważnym atutem programu Selekt są ceny aut proponowanych przez koncern. Są one bardzo atrakcyjne i stanowią przeciwwagę do tego, co można czasami znaleźć na “prywatnym” rynku. Tutaj nie kupujemy kota w worku. Od początku znamy pełny stan techniczny auta i wiemy, co przeszło.

Jak widać, rozwiązanie VOLVO Selekt to propozycja dla wszystkich tych, którzy szukają używanego auta w rozsądnej cenie i idealnym stanie technicznym. Tutaj nie ma miejsca na dziwne praktyki typu cofanie licznika, czy zatajanie ukrytych wad. Decydując się na program Selekt, masz 100% pewności, że otrzymujesz dokładnie to, co kupujesz. Biorąc pod uwagę rynek używanych samochodów, to jest to duża zaleta. Więcej o programie oraz listę dostępnych samochodów można znaleźć na stronie http://www.volvocars.com/pl/modele/volvo-selekt.

Materiał partnera zewnętrznego

Pozostańmy w kontakcie

Spodobał Ci się udostępniony przez nas artykuł? Skomentuj go, lub udostępnij na swoich social mediach. 

Jeżeli zasnataiwasz się nad podjęciem z nami współpracy - nie zwlekaj! Napisz do naszej redakcji korzystając z formularza kontaktowego. Chętnie odpowiemy na każde pytanie.

Komentarze (0)