Najnowsze wiadomości

7 grudnia 2022 19:02

Tanie OC w 2017W branży ubezpieczeniowej 2016 r. stał pod znakiem podwyżek polis OC. Po latach niskich cen kierowcy musieli przełknąć gorzką pigułkę i przygotować się na większe wydatki z tytułu obowiązkowego ubezpieczenia. Czy wobec tego tanie OC jest możliwe w 2017 r.? Sprawdź, jak możesz obniżyć jego cenę i na jakie koszty należy się przygotować.

OC droższe z miesiąca na miesiąc

Ceny OC w 2016 r. były wyższe od tych z 2015 średnio o ok. 50%. Choć podwyżki w różnym stopniu dotknęły poszczególne grupy kierowców, statystycznie wzrosły właśnie o połowę w ciągu zaledwie 12 miesięcy. Najbardziej po kieszeni dostali niedoświadczeni i młodzi kierowcy, w przypadku których składka na obowiązkowe ubezpieczenie była niekiedy większa niż wartość auta. Bolesne podwyżki dotknęły także kierowców, którzy spowodowali szkody w roku poprzedzającym wykupienie lub przedłużenie OC.

W obliczu nieuchronnych podwyżek szczególnie warto poszukać tanie OC przez najtaniejuagenta.pl. Przyjmijmy założenie, że w 2017 r. o niedrogim ubezpieczeniu od odpowiedzialności cywilnej można mówić, jeżeli wysokość składki nie przekracza 800 zł. Uzyskanie takiej ceny nie jest jednak łatwe i wymaga spełnienia określonych warunków. Sprawdź, jak sobie pomóc i za pomocą trzech podstawowych trików w widoczny sposób obniżyć wysokość składki na OC.

Znajdź najtańsze OC

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej działa zawsze tak samo, a zatem nie jest istotne, w jakim towarzystwie i za ile je wykupisz. Liczy się tylko to, żebyś miał aktualną polisę. Dlatego poszukiwanie najtańszego OC jest jedyną rozsądną decyzją, w której niezwykle pomocne okazują się internetowe porównywarki ubezpieczeniowe. Zbierają one wiele różnych ofert, np. OC w TUW Pocztowe, PZU, Warcie czy AXA, a następnie pozwalają na łatwe i szybkie zestawienie ich ze sobą, uwzględniając parametry Twojego auta, Twoje dane osobowe i doświadczenie ubezpieczeniowe.

Dopisz współwłaściciela do dowodu

Niniejsza porada dotyczy młodych i niedoświadczonych kierowców, którzy zobaczywszy kalkulację składki dla siebie, złapali się za głowę z przerażenia. Ratunkiem dla nich może być dopisanie do dowodu rejestracyjnego jako drugiego właściciela kierowcy dysponującego dużymi, najlepiej pełnymi zniżkami. Poprzez jego udział ostateczna cena OC zostanie mocno obniżona.

Zrezygnuj z opłat ratalnych

Możliwość opłacenia OC w kilku ratach jest oczywiście bardzo wygodna, ale nie ma się co łudzić, że otrzymujesz ją za darmo. Przeważająca większość towarzystw podwyższa bowiem składkę na ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej o kilka-kilkanaście procent, jeżeli płatność dokonywana jest w systemie ratalnym.'

Materiał partnera zewnętrznego

Pozostańmy w kontakcie

Spodobał Ci się udostępniony przez nas artykuł? Skomentuj go, lub udostępnij na swoich social mediach. 

Jeżeli zasnataiwasz się nad podjęciem z nami współpracy - nie zwlekaj! Napisz do naszej redakcji korzystając z formularza kontaktowego. Chętnie odpowiemy na każde pytanie.

Komentarze (0)