Najnowsze wiadomości

16 lipca 2024 6:21

Wiertarki magnetyczne do wiercenia w stali i metalu.Wiertarki magnetyczne wyposażone są w elektromagnes, który znacznie usprawnia proces obróbki. Warto również wspomnieć, że modele magnetyczne można przenosić i używać w wielu miejscach. Wiertarka może łączyć w sobie wiele funkcji. To jedno narzędzie może być wykorzystywane do wielu różnych zadań. To świetna opcja, jeśli szukamy modeli uniwersalnych i praktycznych. Nie każdy jednak wymaga dodatkowych funkcji. W takich przypadkach nie warto płacić więcej.

Dostępnych jest wiele opcji:

Klasyczne wiertarki

Narzędzia te pozwalają nam na wiercenie otworów w różnych materiałach. Narzędzia te często posiadają wymienne końcówki, które mogą być używane do polerowania lub szlifowania powierzchni. Można je również wykorzystać do pozbycia się rdzy i innych nierówności. Za pomocą wiertarki można na przykład mieszać farby. Profesjonalne modele są bardziej wydajne i mogą wykonywać otwory w płytach gipsowo-kartonowych lub wiórowych. Zaawansowane narzędzia pozwalają na wiercenie otworów w betonie, np. w betonie lub szkle.

Wkrętaki

Jak sama nazwa wskazuje, służą one do montażu wkrętów. Narzędzie to jest bardziej przydatne do mocowania mebli i innych konstrukcji. Wkrętaki są lekkie, małe i bardzo poręczne. Są łatwe w użyciu i mogą być wykonane przez prawie każdego. Możesz rozszerzyć funkcjonalność większości śrubokrętów poprzez dodanie wymiennych końcówek. Wszystko, co musisz zrobić, to znaleźć odpowiedni element.

Wiertarko-wkrętarki

Jest to połączenie dwóch powyższych narzędzi. Jest to najlepsza opcja, jeśli wolisz funkcjonalność. Urządzenia te są zazwyczaj niewielkich rozmiarów, co ułatwia ich użytkowanie. Często są zasilane bateryjnie, dzięki czemu są mobilne. Wiertarko-wkrętarki mogą być używane do wiercenia otworów w różnych powierzchniach, a także do wkręcania i wykręcania śrub. Istnieją modele, które mogą pracować zarówno w trybie udarowym, jak i bezudarowym. Oto najważniejsze parametry wiertarek Ważne jest, aby przy wyborze wiertarki zwrócić uwagę na parametry. Decydują one o komforcie i swobodzie pracy. Jest to szczególnie ważne w przypadku projektów typu "zrób to sam".

Jaką wiertrkę magnetyczną wybrać? - dowiedz sie więcej na http://beki.com.pl/jaka-wiertarke-magnetyczna-wybrac_repn.a

wiertarka

Wiertarki magnetyczne - na co zwracac uwagę?

Moc

W najprostszych modelach nie jest ona zbyt wysoka, co ogranicza możliwości zastosowania. Należy pamiętać, że im większa moc, tym można wykonywać bardziej zaawansowane prace. Wiertarki o dużej mocy mogą być używane do wiercenia otworów o dużych średnicach. Wydajność jest również bezpośrednio związana z mocą. Wydajność maszyny decyduje o tym, jak szybko można wykonać daną pracę. Ponadto, tylko modele o dużej mocy są w stanie poradzić sobie z twardymi powierzchniami.

Moment obrotowy

Łatwiej jest przetwarzać twardsze materiały, jeśli jest on wyższy niż normalnie. Ten parametr bezpośrednio wpływa na jakość pracy. Wiertła, które są najtańsze, mają zazwyczaj moment obrotowy 20 Nm. Nie są one zbyt użyteczne, więc lepiej zainwestować trochę więcej.

Prędkość obrotowa

Ten parametr służy do określenia wydajności urządzenia. Im wyższa jest jego wartość, tym lepiej. Modele precyzyjne wymagają większej ostrożności podczas obsługi. Niewtajemniczone osoby mogą popełnić błędy, które negatywnie wpłyną na jakość obrabianej powierzchni. Nie zawsze lepiej jest wiercić otwory szybko.

Maksymalna średnica wiercenia

Parametr ten określa ile otworów można wywiercić na danej powierzchni. Jest to podstawa przy wyborze końcówki wiertła.Należy pamiętać, że wiertło powinno być nieco mniejsze niż jego maksymalna średnica. Należy wziąć to pod uwagę przy zakupie wierteł.

Rodzaj zasilania

Bezpośrednio wpływa na komfort pracy. Modele te są bardziej przystępne cenowo niż modele sieciowe lub elektryczne. Muszą być podłączone do gniazdka elektrycznego. Zaletą tego rozwiązania jest większa moc i lżejsza obudowa. Nie musimy się martwić o trzymanie wiertarki w rękach. Powinniśmy również zdawać sobie sprawę z tego, że kabel ogranicza nasze ruchy podczas pracy. Dla wielu osób będzie to dużą wadą. Nie możemy pracować w dowolnym miejscu, ponieważ nie wszędzie mamy dostęp do sieci elektrycznej. Rozwiązaniem może być wprawdzie przedłużacz, ale jego użycie nie zawsze jest wygodne.

Pozostańmy w kontakcie

Spodobał Ci się udostępniony przez nas artykuł? Skomentuj go, lub udostępnij na swoich social mediach. 

Jeżeli zasnataiwasz się nad podjęciem z nami współpracy - nie zwlekaj! Napisz do naszej redakcji korzystając z formularza kontaktowego. Chętnie odpowiemy na każde pytanie.

Komentarze (0)