Najnowsze wiadomości

5 najpopularniejszych narzędzi motocyklowych

Jak składać wnioski o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski...

Przydatne akcesoria do mini szlifierki

4 sierpnia 2021 15:23

Pierwszy samochód, czyli jak wybrać odpowiednie OCProblem z dopasowaniem odpowiedniego zakresu ubezpieczenia dotyczy wielu kierowców. Oferta na rynku ubezpieczeń jest bardzo rozbudowana, co zwłaszcza dla młodych i niedoświadczonych kierowców aut, może być problematyczne i utrudniać odpowiedni wybór. Narzędzia takie jak kalkulator OC i AC mogą bardzo ułatwić wybór pierwszego ubezpieczenia.

Czym jest kalkulator OC i AC?

Kalkulator OC i AC to proste narzędzie, które pozwala na sprawdzenie, jakie ubezpieczenie może zaoferować nam firma świadcząca takie usługi. Kalkulatorów nie należy mylić z porównywarkami cen, ponieważ te drugie wybierają oferty różnych firm jedynie na podstawie wybranych informacji. Kalkulator z kolei analizuje ofertę jednego ubezpieczyciela i na tej podstawie wybiera najdogodniejszą propozycję.

Pamiętaj, dokładnie sprawdź wszystkie dane!

Jakie dane są niezbędne do wyliczenia składki  za ubezpieczenie pojazdu? Przede wszystkim marka samochodu, rok produkcji, rodzaj nadwozia oraz pojemność silnika. Należy pamiętać, by wszystkie wprowadzone informacje skrupulatnie sprawdzać i upewnić się, że przy wypełnianiu formularza podaliśmy prawidłowe dane. Wprowadzenie błędnych danych może skutkować poważnymi konsekwencjami. W najlepszym wypadku spowoduje przeliczenie składki i konieczność dopłacenia różnicy w składce wynikającej z błędu. 

Mniejsze szkody, więcej korzyści

Kolejnymi informacjami, które będą potrzebne do wyliczenia składki są dane dotyczące kierowcy. Poza imieniem i nazwiskiem czy datą urodzenia, ważny jest przebieg naszego ubezpieczenia. Na cenę ubezpieczenia znacząco wpłynie ilość lat, w których ubezpieczaliśmy samochody oraz liczba stłuczek i kolizji, które w tym okresie się nam przydarzyły. Wieloletnia bezszkodowa jazda oznacza oszczędność dla kierowcy. Nie oznacza to jednak, że młodzi posiadacze samochodów są automatycznie skazani na wysokie składki za ubezpieczenie.

Dobra rada dla początkujących

Ważna rada dla początkujących kierowców. Wykupienie ubezpieczenia OC jest obowiązkowe! Z tego obowiązku nie zwalnia przekonanie o jego bezzasadności lub trudności ze znalezieniem dogodnej oferty. W przypadku kolizji lub innego zdarzenia drogowego na kierowcę, który nie dopełnił tych formalności, zostaną nałożone bardzo wysokie kary. Dlatego warto zainteresować się tym odpowiednio wcześnie. Narzędzia takie jak kalkulatory OC powstają po to, by jak najlepiej służyć klientom.

Oblicz kwotę ubezpieczenia przy pomocy kalkulatora na stronie kalkulator.mtu24.pl/motor/ikdirmtu24pl/vehicle

 

Materiał zewnętrzny

Pozostańmy w kontakcie

Spodobał Ci się udostępniony przez nas artykuł? Skomentuj go, lub udostępnij na swoich social mediach. 

Jeżeli zasnataiwasz się nad podjęciem z nami współpracy - nie zwlekaj! Napisz do naszej redakcji korzystając z formularza kontaktowego. Chętnie odpowiemy na każde pytanie.

Komentarze (0)