Najnowsze wiadomości

15 czerwca 2024 16:07

Naświetlacz led z czujnikiem ruchu – czym się charakteryzuje?Naświetlacz led to w chwili obecnej najlepszy sposób, by stworzyć wydajny system oświetleniowy czy to w warsztacie, garażu, czy też po to, by doświetlić ogród, podjazd przed domem, ale także teren budowy lub wyeksponować elewację budynku. Technologia LED zrewolucjonizowała branżę oświetleniową, a także RTV dopiero w połowie lat sześćdziesiątych XX wieku, gdy dioda elektroluminescencyjna w formie, jaką opatentował amerykański inżynier Nick Holonyak weszła do masowej produkcji. Holonyak zastosował jako półprzewodnik arsenek galu, a potem i fosforek galu, które to materiały emitują pobudzone prądem elektrycznym, promieniowanie elektromagnetyczne w postaci specyficznego (zależnego od materiału diody) kolorowego światła.

Naświetlacz led z czujnikiem ruchu

Naświetlacz led korzysta więc z owego prostego, ale jakże genialnego zjawiska elektroluminescencji. Bardzo szybko, zarówno producenci, jak i użytkownicy przekonali się o wysokich właściwościach diody led, w przypadku, gdy przykładowo jest ona wbudowana w naświetlacz led z czujnikiem ruchu. Okazuje się bowiem, iż w zestawieniu porównawczym z innymi formami oświetlenia dioda led wykazuje dużą trwałość, stosunkowo niewielki pobór prądu (przy jednoczesnym potencjalnie niewielkim wyjściowo napięciu zasilającym), a przede wszystkim dużą wartość luminescencji, czyli charakteryzuje się dużą mocą oświetleniową.

Naświetlacz led – czym się charakteryzuje?

Naświetlacz led jaki znajdziemy w szerokiej ofercie sklepu internetowego LED LABS możemy z pełnym spokojem zainstalować w warunkach zewnętrznych, bowiem w związku z zastosowaniem szczelnej obudowy, odpornej na działanie wilgoci w powietrzu atmosferycznym, jak i chroniącej układ przed opadami śniegu i deszczu znakomicie nadają się do doświetlania odkrytych parkingów, placów budów. To właśnie tego typu naświetlacz led z czujnikiem ruchu zobaczyć możemy na słupach montażowych przy magazynach zewnętrznych, czy na schodach nie zamkniętych kubaturą klatki schodowej. Ponadto, sprawdzą się wszędzie tam, gdzie zależy nam na podkreśleniu walorów estetycznych budynku czy ze względu na zabytkowość budowli chcemy ją wyróżnić spośród gęstej miejskiej zabudowie.
Naświetlacz led proponowany przez LED LABS posiada także inną cechę charakterystyczną, jaką jest trwałość, która wyznacza standard użytkowania w warsztatach czy garażach, gdzie przykładowo opiłki, będące produktem ubocznym obróbki metodą skrawania mogłyby zniszczyć wrażliwe systemy oświetleniowe. Lampy led, jakie znajdziemy w sklepie internetowym LED LABS są na tyle wytrzymałe, iż przetrwają zarówno mycie samochodu wodą pod ciśnieniem na przydomowym podjeździe, jak i przypadkowe uderzenie drewnianych wiórów przy frezowaniu w warsztacie.
Naświetlacz led potrafi także zaskoczyć swoją dodatkową funkcjonalnością. Osobną, bardzo interesującą kategorię stanowią swoiste naświetlacze led „przenośne”. Dzięki wyposażeniu w regulowany, stabilny statyw taki naświetlacz led może być ustawiony w różnych miejscach placu magazynowego lub stacji kontroli, napraw pojazdów. Warto wspomnieć, iż wśród nich znajdują się również modele wyposażone w we wbudowany akumulator.

 

Artykuł partnera

Pozostańmy w kontakcie

Spodobał Ci się udostępniony przez nas artykuł? Skomentuj go, lub udostępnij na swoich social mediach. 

Jeżeli zasnataiwasz się nad podjęciem z nami współpracy - nie zwlekaj! Napisz do naszej redakcji korzystając z formularza kontaktowego. Chętnie odpowiemy na każde pytanie.

Komentarze (0)