Najnowsze wiadomości

4 pomysły na oświetlenie sypialni – wspaniały klimat w kilku...

Tłumaczenia medyczne ONLINE. Kiedy potrzebujemy tłumaczenia...

Hurtownia elektryczna – dostęp do produktów i usług w jednym...

6 maja 2021 12:03

Zalety krakowskich hoteli w pobliżu Dworca Głównego i lotniskaTrudno nie zgodzić się z tym, że Kraków jest miastem magicznym. Można tu spotkać wspaniałe zabytki, parki, place i wyjątkowe pomniki. Mamy tu też do czynienia z centrum sztuki z filharmonią, operą oraz legendarnymi teatrami, kabaretami i muzeami. Nie można jednak zapominać i o tym, że przestrzeń dla siebie znajdują tu również handel i biznes, a swoje siedziby ma wiele firm cieszących się uznaniem na całym świecie. Tak turystom, jak i osobom, które pojawiają się w Krakowie w celach biznesowych zależy więc na tym, aby miejsce, w którym znajdą dla siebie nocleg charakteryzowało się dobrym skomunikowaniem.

Trudno się zatem dziwić, że szczególną popularnością cieszą się tu apartamenty znajdujące się blisko lotniska oraz w pobliżu dworca. Dlaczego warto nocować blisko dworca i lotniska? Apartamenty znajdujące się w pobliżu Dworca Głównego i lotniska charakteryzują się szeregiem zalet. Warto więc wspomnieć między innymi o oszczędności czasu, wygodzie, bezpieczeństwie i możliwości sprawnego przemieszczania się. Już choćby dlatego biznesmeni, którzy cenią swój czas i turyści liczący na wielką przygodę, chętnie korzystają z tego rodzaju noclegów zwłaszcza, że i pod tym względem Kraków ma wiele do zaoferowania. Niedaleko dworca kolejowego, a tym samym również w bezpośrednim sąsiedztwie Starego Miasta oraz w bezpośrednim sąsiedztwie z Balicami, bez trudu znajdziemy szeroką ofertę hoteli. Co ważne, tak lokalizacja, jak i koszty związane z pobytem w hotelu, są dopasowane do wymagań i stanu finansów gości. Przedstawiciele branży hotelarskiej już jakiś czas temu dostrzegli przecież, że ich klientom zależy nie tylko na oszczędzaniu pieniędzy, ale i czasu i potrafią spełnić tego rodzaju oczekiwania.

O noclegach przy lotnisku

Wiele osób podczas podróży przywiązuje szczególnie dużą wagę do komfortu, oszczędności czasu oraz dogodnego dojazdu. Jest to szczególnie ważne, gdy w Krakowie jesteśmy jedynie przejazdem, a jednocześnie chcemy maksymalnie wykorzystać spędzony tu czas. W takim przypadku bardzo dobrym rozwiązaniem jest znalezienie zlokalizowanego w odpowiednim miejscu hotelu. Jeśli podróżujemy samolotami, priorytetowe znaczenie mają w tym kontekście noclegi w pobliżu lotniska.

Przegląd zalet nocowania w pobliżu lotniska

Decydując się na bezpośrednie sąsiedztwo z lotniskiem należy mieć świadomość tego, że nie musi być to najlepsze rozwiązanie wówczas, gdy w grę wchodzi wypoczynek. Wynika to przede wszystkim z hałasu, jaki generują startujące i lądujące samoloty. Znacznie lepszym rozwiązaniem wydają się zatem te noclegi w Krakowie, które mogą nam zapewnić dobry dojazd na lotnisko. Daje nam to pewność, że nie zmarnujemy czasu na poszukiwanie drogi, a to pozwoli nam rzeczywiście wypocząć. Gdy trudności z dojazdem przestaną nam spędzać sen z powiek, natychmiast okaże się, że nawet pomimo napiętego harmonogramu znajdziemy czas na spacer po Starym Rynku, odwiedzenie Sukiennic i przekonanie się, czy na Wawelu nadal mieszka smok. Warto przy tym podkreślić, że bez większego trudu powinniśmy znaleźć wiele hoteli, w przypadku których możemy mieć pewność, że gwarantują nam nie tylko nocleg w komfortowych warunkach, ale i dobry dojazd na lotnisko. Oferta ta może być atrakcyjna nie tylko dla turystów, ale i dla przedstawicieli świata biznesu.

zalety hotelu blisko lotniska

Kraków jest bowiem często miejscem, w którym odbywają się konferencje i spotkania branżowe. Czasem nocleg w pobliżu lotniska przydaje się nam też z bardziej prozaicznego powodu, zdarza się bowiem, że utkniemy na nim nie z naszej winy. W takim przypadku często możemy oczekiwać, że nie pokryjemy nawet kosztów pobytu w hotelu z naszej kieszeni. Jeśli podróżujemy z lub do państwa znajdującego się w Unii Europejskiej, a także do Norwegii, Islandii, Szwajcarii i Lichtensteinu, w sytuacji, w której nasz lot został odwołany, ma poważne opóźnienie albo odmówiono nam wejścia na pokład, możemy liczyć na szczególne uprawnienia mające swoją podstawę w rozporządzeniach Parlamentu Europejskiego i Rady WE.

W takim przypadku linia, która realizuje opóźniony przelot musi wywiązać się z obowiązku zapewnienia pasażerom opieki, która obejmuje między innymi zapewnienie wyżywienia, miejsca do wypoczynku oraz zakwaterowania. Co ciekawe, obowiązek ten zaczyna wchodzić w życie przy dwugodzinnym opóźnieniu lotów do 1500 kilometrów, trzygodzinnym – przy odległości do 3500 kilometrów oraz czterogodzinnym opóźnieniu przy lotach na odległość większą niż 3500 kilometrów. Jeśli opóźnienie trwa dłużej niż pięć godzin, pasażer rezygnujący z kontynuowania podróży otrzyma zwrot kosztów zakupu biletu. Może też skorzystać z prawa do powrotnego przelotu do tego miejsca, z którego ruszał w podróż. Oczywiście te ostatnie nie dotyczy lotniska startowego, w którym doszło do opóźnienia.

 

Pozostańmy w kontakcie

Spodobał Ci się udostępniony przez nas artykuł? Skomentuj go, lub udostępnij na swoich social mediach. 

Jeżeli zasnataiwasz się nad podjęciem z nami współpracy - nie zwlekaj! Napisz do naszej redakcji korzystając z formularza kontaktowego. Chętnie odpowiemy na każde pytanie.

Komentarze (0)