Najnowsze wiadomości

15 czerwca 2024 17:10

Oto 6 alkoholi, które warto dodać do swojej kolekcji!Masz już kilka, a nawet kilkanaście butelek w swojej domowej kolekcji trunków? Czas przejść z początkującego kolekcjonera na średniozaawansowanego. Jak to zrobić? Możesz dowiedzieć się więcej o niszowych alkoholach. Dostępnych jest 6 rodzajów alkoholi, które podniosą prestiż Twojej kolekcji. Jesteście ciekawi?

Czym powiększyć swoją kolekcję?

Whisky - 18 letni Johnnie Walker

Whisky to trunek, który przeznaczony jest wyłącznie do codziennego spożycia. Whisky blended jest przeznaczona dla mas. Johnnie Walker nie nadaje się jako przedmiot kolekcjonerski. Jak każda inna branża, tak i spirytusowa pełna jest stereotypów. Spójrz na whisky Johnnie Walker 18 Year Old, aby zobaczyć fałsz w trzech powyższych. Jest wiele typów Johnnie Walkera, ale ten się wyróżnia. Lidl zaopatruje się w różne whisky z wyższej półki, a także alkohole. Jest to znana marka mocnego trunku, dlatego często można go spotkać w drinku z colą. Jednak wersja 18-letnia ukryta w butelce o gustownej nazwie nie zostanie wykorzystana. Uważa się, że Johnnie Walker 18 YO jest prywatną whisky rodziny Walkerów. Ta blended whisky leżakowała w beczkach przez co najmniej 18 lat. Jest to zatem bardzo dojrzała whisky, którą mogą się cieszyć koneserzy o równej dojrzałości.

Jaki jest najdziwniejszy rodzaj alkoholu na świecie? Dowiedz się wchodząc na https://oalkoholach.pl/a/houq,jaki-jest-najdziwniejszy-rodzaj-alkoholu-na-swiecie

Koniak VSOP Remy Martin

Koniak V.S.O.P. V.S.O.P. (Very Superior Old Pale), klasa koniaku jest obowiązkowym elementem każdego kolekcjonera trunków. Kod ten wskazuje na koniak, który był starzony co najmniej cztery lata. Remy Martin to koniak, który został wymyślony na nowo. Starzony jest w beczkach z dębu Limousin przez 20 lat. Koniak Remy Martin to świetny wybór, jeśli szukasz oryginalnego V.S.O.P. Klasy. Remy Martin jest dość atrakcyjny, jeśli weźmiemy pod uwagę cenę koniaku.

Hiszpańskie mocne alkohole - Torres Brandy 15 YO

Intensywnie aromatyczna brandy, która powstaje z białego wina. Starzona była w beczkach z amerykańskiego dębu. Jest hołdem dla Miquela Turres Carbo, który odbudował rodzinną winnicę zniszczoną podczas hiszpańskiej wojny domowej w 1939 roku. Brandy Torres 15 Year Old opisywana jest jako bogata, złożona i dymna z cedrowym zapachem.

Kolekcja alkoholi

Sierra Milenario Anejo tequila

Tequila powinna znaleźć się w każdej większej kolekcji alkoholi. Tequila Sierra Milenario Anejo, to wyjątkowa interpretacja oryginalnego meksykańskiego smaku. Starzona jest przez 18 miesięcy w beczkach z białego dębu. Rozwija aromaty, które obejmują karmel, wanilię, czekoladę, owoce tropikalne i dąb. Ma mocny smak agawy, dymnych przyprawionych owoców, ziół ogrodowych i pieprzu. To intrygujące połączenie, prawda?

Dobre mocne alkohole - likier Cointreau Noir

A co powiecie na likier? Oczywiście, pod warunkiem, że będzie to likier Cointreau Noir! To słodko-gorzki koniak Orange, będący połączeniem klasycznego likieru z gorzkich pomarańczy Cointreau i znanego wszystkim koniaku Remy Martin. Cointreau to znany i lubiany likier. Jednak edycja Noir nadaje mu niepowtarzalny charakter, dzięki czemu jest dobrym wyborem na ekskluzywne alkohole dla kolekcjonerów.

Grappa Alex

Wreszcie optymistycznie kojarzona włoska Grappa. Co to jest? To napój pochodzący z Włoch, który powstaje z wytłoków winogronowych, które pozostały po produkcji wina. Brzmi interesująco? Ten przedstawiciel to świetny sposób na uzupełnienie alkoholi. Grappa Alex to jedna z najpopularniejszych marek grappy z Włoch. Grappa Alex to trunek doskonały, dzięki 6-miesięcznemu procesowi harmonizacji w stalowych kadziach.

Przejrzeliśmy wiele alkoholi, alkoholi globu o różnych charakterach i pewnych wspólnych cechach. Każdy z nich jest wyjątkowy i nie ma tu śladu nudy. Każdy ma do opowiedzenia ciekawą historię i każdy z nich może być kontynuowany na półce w Twoim domu

Pozostańmy w kontakcie

Spodobał Ci się udostępniony przez nas artykuł? Skomentuj go, lub udostępnij na swoich social mediach. 

Jeżeli zasnataiwasz się nad podjęciem z nami współpracy - nie zwlekaj! Napisz do naszej redakcji korzystając z formularza kontaktowego. Chętnie odpowiemy na każde pytanie.

Komentarze (0)