Najnowsze wiadomości

15 czerwca 2024 17:36

Potrzebujesz szybkiej odmiany? Zmień kolor włosów!Trudno o lepszą metodę na szybką odmianę wizerunku niż zmiana koloru włosów. W ten sposób można przeprowadzić subtelną lub całkowicie awangardową metamorfozę i to we własnym domu. By zafarbować włosy na ciemny brąz, ciepły kasztan lub na zwariowany róż, nie trzeba za wszelką cenę odwiedzać salonów fryzjerskich. Taniej i wygodniej można zafarbować włosy samodzielnie, dzięki szamponetkom i farbom, które znajdziemy w drogeriach.

Modne kolory włosów

Gdy farbujemy włosy u fryzjera, liczymy na trwały efekt, który pozostanie na naszych włosach przez długi czas. Jest to związane zarówno z rodzajem kosmetyków do koloryzacji, jakie są stosowane u fryzjera, jak również z kosztem farbowania włosów w salonie. Gdy mamy do czynienia z farbą lub szamponetką z drogerii, możemy zaszaleć i sięgnąć po odważny kolor, bo efekt nie będzie tak długotrwały i nie musimy się obawiać wielomiesięcznego spoglądania na nieładny odcień włosów.

Modne odcienie farb do włosów to nieustanne klasyki:

Platynowy blond, który jest, już od wielu lat, absolutnym hitem. To nie jest kolor dla każdego, ale dla osoby o jasnej skórze i delikatnych rysach twarzy, będzie wymarzony.

Intensywny kasztan – ciepły, bardzo zmysłowy kolor włosów, który jest uwielbiany przez kobiety o różnych typach urody.

Czerń i jej różne odcienie – doskonale wypada zarówno czerń klasyczna, jak również wpadająca w granat lub ciemny fiolet.

Kolory o bardziej fantazyjnym charakterze – jeszcze do niedawna nie były zbyt popularne. Obecnie są rozchwytywane i coraz więcej osób decyduje się na zakup farb o odcieniu błękitu, zieleni lub soczystej truskawki.

Farby do włosów dwutygodniowe

Koloryzacja półtrwała to absolutny hit tego sezonu. Farby tego typu umożliwiają błyskawiczną zmianę koloru włosów i uzyskanie efektu na około dwa tygodnie. To wystarczająco długo, by przekonać się, czy dany kolor włosów jest odpowiedni, ale nie za długo, by kolor nam się znudził. Dzięki farbom tego typu, można potraktować zmianę koloru włosów tak, jak pomalowanie paznokci – to efekt na chwilę, na jakiś czas, który można szybko zmienić.

Ekspert sklepu Amfora.pl radzi, by skorzystać z farbowania farbą dwutygodniową nie tylko wówczas, gdy zamarzymy o niebieskich kosmykach przed jakąś szczególną imprezą, ale także wtedy, gdy chcemy przetestować nowy odcień włosów (na przykład czerń) jeszcze przed klasycznym farbowaniem. To doskonały sposób, by przekonać się, czy w danym kolorze będzie nam do twarzy.

Farbowanie włosów za pomocą szamponetki

Szamponetki to jedne z najpopularniejszych metod szybkiej i krótkotrwałej koloryzacji. Ich zaletą jest niska cena zakupu i bardzo łatwe użycie. Szamponetka – jak nakładać ten kosmetyk? Stosowanie tego typu kosmetyków jest bardzo proste:

Szamponetkę nakłada się na umyte, wilgotne włosy.

Nałożyć należy ją na całą długość włosów i równomiernie rozprowadzić.

Zazwyczaj jedno opakowanie wystarcza, by zafarbować włosy o długości do ramion. Jeśli mamy dłuższe włosy, warto kupić dwa opakowania.

Po nałożeniu kosmetyku, należy postępować podobnie, jak podczas mycia włosów szamponem – delikatnie pocierać włosy, aż do uzyskania piany i pozostawienie jej na włosach na określony czas (na przykład na pól godziny – dokładne informacje można znaleźć na opakowaniu wybranych kosmetyków). Następny krok to porządne wypłukanie szamponetki z włosów pod bieżącą wodą.

Stosowanie szamponetek, szamponów koloryzujących i farb dwutygodniowych to znakomity sposób na wprowadzenie wyrazistej nowości we własnym wizerunku. Dzięki tym metodom koloryzacji, można dość łatwo zmieniać odcienie kosmyków i eksperymentować do woli z kolorem włosów. To świetna opcja nie tylko na lato, ale też na inne pory roku. Jedynym mankamentem tych technik jest brak możliwości mocnego rozjaśnienia włosów – przejście z czerni na blond to trudniejsze wyzwanie i z nim należy mierzyć się przy pomocy silniejszych farb do włosów.

Materiał zewnętrzny

Pozostańmy w kontakcie

Spodobał Ci się udostępniony przez nas artykuł? Skomentuj go, lub udostępnij na swoich social mediach. 

Jeżeli zasnataiwasz się nad podjęciem z nami współpracy - nie zwlekaj! Napisz do naszej redakcji korzystając z formularza kontaktowego. Chętnie odpowiemy na każde pytanie.

Komentarze (0)