Najnowsze wiadomości

4 lipca 2022 17:25

W co bawić się z dzieckiem? – 5 ciekawych propozycjiZabawa z dzieckiem to niezwykle ważna część dbania i wychowywania go. Maluchy potrzebują głębokiej więzi z opiekunami, a dobry kontakt z nimi pozwala im szybciej się uczyć poprzez powtarzanie wzorców zachowań opiekunów, a także rozwijać umiejętności społeczne i kompetencje językowe. Dlatego też ważne jest, by oprócz motywowania maluchów do zabawy samodzielnej, bawić się razem z nimi.

Jak wybrać zabawę?

Przy wyborze odpowiedniej zabawy dla dziecka należy kierować się przede wszystkim jego wiekiem i zainteresowaniami. Nie należy bawić się w coś, co może się okazać dla pociechy zbyt trudne, ponieważ może się do tego zrazić i nawet w przyszłości niechętnie sięgać po ten rodzaj rozrywki. Warto więc przemyśleć wybór i dostosować grę do wieku i zdolności malucha.

Tematyka zabawy również ma ogromne znaczenie. Dobrze jest proponować grupowe rozrywki, które nawiązują do tego, co interesuje malucha. Dzięki temu chętnie będzie brał udział w zabawie i wkładał w nią więcej serca. To również dobry sposób, by pomiędzy lubiane przez dzieci elementy zabawy przemycić również nowe wartości edukacyjne, które pomogą pociechom się rozwinąć. Czasem dobrze jest również próbować zupełnie nowych rzeczy, które mogłyby zainteresować dziecko. Dzięki pomocy opiekunów, którzy wprowadzą maluchy w zabawę, wyjaśnią zasady i poprowadzą je podczas pierwszych prób, dzieci mogą zyskać zupełnie nowe zainteresowania, co zdecydowanie pozytywnie wpłynie na ich rozwój.

Ekspert sklepu hulahop.pl radzi, by podczas wyboru gry nie zapominać również o sobie. Wprawdzie w zabawie z dzieckiem chodzi przede wszystkim o to, by to maluch dobrze się bawił i przy okazji się czegoś nauczył, ale żeby spędzanie czasu z pociechą było przyjemnością, dobrze jest wybierać również takie zabawy, które sprawiają przyjemność opiekunom. Dzięki temu oni również mogą czerpać wiele przyjemności z e wspólnego czasu, co dodatkowo pomoże umocnić więzi rodzinne.

W co się bawić?

Dobrym rodzaje zabawy, który przypadnie do gustu maluchom, a także może być przyjemna rozrywką dla opiekunów, są klocki dla dziecka. Ich bogaty wybór sprawia, że pomogą maluchowi rozwinąć wiedzę o świecie na różne sposoby, polepszą również wyobraźnię i koordynację ruchową. Dorośli równie szybko odkryją pozytywy budowania konstrukcji z klocków.

Warto także zainteresować się bogatą ofertą gier planszowych. Spora część z nich, należąca do kategorii rodzinne, stworzona została specjalnie z myślą o grach dla osób w bardzo różnym wieku. Odpowiedni mechanizm planszówek sprawia, że cieszą i wciągają zarówno maluchy jak i dorosłych.

Domek ogrodowy dla dzieci to kolejna z propozycji rozrywek, które sprawdzą się doskonale do zabawy w rodzinnym gronie. Maluchy mogą inscenizować dom, zapraszać opiekunów do środka, pytać o radę i powielać ich zachowania, a opiekunowie zaś mogą z satysfakcją obserwować, jak wiele dzieci się od nich nauczyły. Domek ogrodowy to dobra zabawka, która pozwala zacieśniać więzi rodzinne i zdobywać wartościowe doświadczenie.

Materiał partnera zewnętrznego

Pozostańmy w kontakcie

Spodobał Ci się udostępniony przez nas artykuł? Skomentuj go, lub udostępnij na swoich social mediach. 

Jeżeli zasnataiwasz się nad podjęciem z nami współpracy - nie zwlekaj! Napisz do naszej redakcji korzystając z formularza kontaktowego. Chętnie odpowiemy na każde pytanie.

Komentarze (0)