Najnowsze wiadomości

15 czerwca 2024 17:33

Programista NET specjalista od dużych projektówJednymi z najbardziej cenionych i pożądanych kompetencji w branży IT jest znajomość technologi NET. Znajomość platformy programistycznej, która pochodzi od Microsoftu, a jednocześnie nie jest uzależniona od jednego języka programowania umożliwia efektywne zarządzanie poszczególnymi elementami systemów. Jak zostać programistą NET i jakie korzyści daje znajomość tej technologi?

Programista niezależnie od swojej specjalizacji powinien posiadać dyplom ukończenia studiów na wyższej uczelni technicznej, najlepiej o kierunku informatycznym. Deficyt specjalistów branży IT spowodował zepchnięcie na drugi plan aspektu wykształcenia obecnych programistów. Równie ważnym czynnikiem, z punku widzenia pracodawcy, jest doświadczenie zawodowe. Udokumentowane sukcesy w projektowaniu, wdrażaniu i obsłudze danego środowiska programistycznego to praktyczne umiejętności, które mogą zrekompensować ewentualny brak wykształcenia informatycznego. Programista NET to specjalista, który tworzy aplikację w danym NET Framework’u, w tym celu wykorzystuje między innymi języki C# lub C++. Dobra znajomość technologii NET umożliwia mu wdrażanie optymalnych rozwiązań szczególnie użytecznych dla danych sytuacji bądź skoncentrowanych na realizacji określonych zadań, które są zgodne z oczekiwaniami klienta. Programista NET powinien być osobą komunikatywną i nastawioną na zadowolenie klienta. Ważną cechą wśród specjalistów IT jest kreatywność, która umożliwia szukanie rozwiązań problemu w niestandardowych formułach. 

Specjalizacja w technologii NET przekłada się na wysokość zarobków w branży IT. Porównywanie możliwości zarobkowych specjalistów IT nie jest takie oczywiste. Jednak średnie dane wykazują, że programiści PHP na etacie zarabiają o 20 % mniej niż specjaliści od technologi NET. Jednocześnie PHP’owcy mogą liczyć na łatwiejsze pozyskanie dodatkowych projektów jako freelancer. Programiści NET obsługują zwykle duże komercyjne projekty, często o budżetach przekraczających 100 tyś. zł. Ciężej im znaleźć dodatkowe zlecenia jednak znajomość technologii NET gwarantuje, że są oni rozchwytywani przez pracodawców.

Materiał partnera zewnętrznego

Pozostańmy w kontakcie

Spodobał Ci się udostępniony przez nas artykuł? Skomentuj go, lub udostępnij na swoich social mediach. 

Jeżeli zasnataiwasz się nad podjęciem z nami współpracy - nie zwlekaj! Napisz do naszej redakcji korzystając z formularza kontaktowego. Chętnie odpowiemy na każde pytanie.

Komentarze (0)