Najnowsze wiadomości

25 maja 2024 7:55

Przełączniki sieciowe do przedsiębiorstwaPrzełączniki sieciowe to urządzenia, bez których żadna sieć firmowa nie jest kompletna. Służą one do przełączania ruchu sieciowego. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele najróżniejszych rozwiązań tego typu, które różnią się zapewnianymi możliwościami oraz funkcjami. Każdy administrator sieci firmowej, którego celem jest stworzenie wydajnych, niezawodnych oraz funkcjonalnych połączeń sieciowych w przedsiębiorstwie, z pewnością stanie przed wyborem odpowiedniego przełącznika sieciowego. W poniższym artykule postaramy się krótko opisać kilka marek i przykładowych urządzeń, które idealnie sprawdzą się jako część połączeń sieciowych w firmach różnej wielkości. Wszystkie opisane w artykule marki należą do czołówki producentów rozwiązań sieciowych i z pewnością zadowolą swoją ofertą nawet najbardziej wymagających profesjonalnych klientów.

Polecane marki oferujące przełączniki sieciowe

Pierwszą marką, na którą warto zwrócić uwagę, zastanawiając się nad zakupem przełącznika sieciowego, jest firma Netgear. Marka ta od wielu lat zajmuje się produkcją profesjonalnych przełączników ruchu sieciowego. Ich zalety to przede wszystkim łatwość obsługi oraz kompatybilność. Przełączniki tej firmy są bardzo wydajne. Po zakupie użytkownik w prosty sposób może je zainstalować oraz rozpocząć eksploatację. Produkty te polecane są zarówno dla mniejszych, jak i średnich przedsiębiorstw. Przełączniki dzięki wysokiej jakości wykonania oraz niezawodności z pewnością będą służyć użytkownikowi przez wiele lat stale zapewniając najwyższą jakość oferowanych usług.

Firma, o której warto wspomnieć mówiąc o przełącznikach sieciowych, to Cisco. Jest to bardzo popularna i doceniana marka. Jej produkty wyróżniają się przede wszystkim możliwością łatwego, wygodnego zarządzania oraz maksymalnym wykorzystaniem zasobów sieciowych. Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na zakup produktów oferowanych właśnie przez tę markę.

Następną polecaną dla profesjonalistów marką jest HPE. Firma oferuje bardzo szeroki wachlarz rozwiązań sieciowych, które dostosowane są do potrzeb przedsiębiorstw o różnej wielkości oraz profilu. Switche oferowane przez HPE są wykonane z materiałów wysokiej jakości i wykorzystują najnowocześniejsze funkcje. Klient może wybrać przełącznik z serii, która najbardziej dopasowuje się do jego potrzeb. Ogromną zaletą switchy tej firmy jest wykorzystanie portów SFP+, co umożliwia wsparcie dla nowoczesnego okablowania światłowodowego.

Przykładowym produktem, na który warto zwrócić uwagę jest przełącznik HPE o numerze modelu J9775A. Produkt ten wyposażony jest w 48 portów typu 10/100/1000 oraz cztery gniazda SFP GbE. Urządzenie może być montowane w stelażu; na obudowie zostały umiejscowione informacyjne diody LED. Ten przełącznik z pewnością znajdzie zastosowanie w mniejszych przedsiębiorstwach bądź oddziałach biurowych.

Ostatnią firmą, której ofertę pokrótce przedstawimy w tym artykule jest Juniper. Produkty tej firmy doceniane są przez wielu przedsiębiorców. Cechują się wysokim wskaźnikiem wire-rate, a także wieloma funkcjonalnościami. Firma oferuje bardzo wiele produktów, które różnią się od siebie ilością portów oraz sposobem łączenia między sobą urządzeń. Każde przedsiębiorstwo, niezależnie od wielkości, znajdzie w ofercie Juniper produkt idealny dla swoich potrzeb.

Warto zwrócić uwagę również na profesjonalne rozwiązania z serii QFabric Series Są to produkty przeznaczone dla najbardziej wymagających klientów, którzy zajmują się tworzeniem sieci w dużych, bardzo szybko rozwijających się korporacjach. Budowa typu Virtual Chassis umożliwia rozbudowę systemu celem zmniejszenia ogólnych kosztów inwestycji. Wykorzystanie tych rozwiązań na pewno pomoże w rozwoju firmy i poprawi ogólne działanie sieci.

Gdzie najlepiej zakupić przełączniki sieciowe dla firmy?

Polecamy Państwu wybór profesjonalnego dystrybutora, który prócz sprzedaży produktu zapewni kompleksową obsługę klienta, pomoc wykształconych konsultantów oraz specjalistyczne porady. Wszystkie wymienione w powyższym artykule produkty mogą zostać zakupione w sklepie thomas it. Konsultanci firmy na pewno z chęcią odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania, rozwieją wątpliwości i pomogą w wyborze najbardziej odpowiedniego dla potrzeb Państwa firmy rozwiązania.

 

Materiał zewnętrzny

Pozostańmy w kontakcie

Spodobał Ci się udostępniony przez nas artykuł? Skomentuj go, lub udostępnij na swoich social mediach. 

Jeżeli zasnataiwasz się nad podjęciem z nami współpracy - nie zwlekaj! Napisz do naszej redakcji korzystając z formularza kontaktowego. Chętnie odpowiemy na każde pytanie.

Komentarze (0)