Najnowsze wiadomości

15 czerwca 2024 15:35

Najciekawsze gadżety elektroniczne z roku 2016Osoby, które kochają nowe technologie i są zakochane w gadżetach, z pewnością będą wspominać rok 2016 z zachwytem. W czasie minionych dwunastu miesięcy nie raz miały możliwość sięgnięcia po niebanalne rozwiązania, warto więc pokusić się o krótkie podsumowanie. Oczywiście, wskazanie tego gadżetu, który można określić mianem przełomowego, nie powinno być trudne, rok 2016 jest bowiem rokiem wirtualnej rzeczywistości. Pojawiły się już pierwsze gry, które pozwalają na jej testowanie, a także urządzenia, dzięki którym możemy przenieść się do świata, który jeszcze nie tak dawno temu kojarzył nam się z odległą przyszłością.

Obecnie za najlepsze z nich uważa się PlayStation VR z wygodnymi i starannie wykonanymi goglami. Na szczęście, osoby, które nie posiadają konsoli firmy Sony, nie muszą poznawać wirtualnej rzeczywistości wyłącznie słuchając opowiadań szczęśliwców, którzy zetknęli się już z tym rozwiązaniem. Od początku roku możemy też korzystać z gogli Octopus Rift. Ich konsumencka wersja także nie należy do najtańszych, stanowi jednak najlepszy dowód na to, że mamy do czynienia z atrakcyjnym rozwiązaniem, którym rynek się interesuje. 

Inni użytkownicy przeczytali również: fantechnologii.pl >>

Osoby, które lubią świat gier i traktują go jako odskocznie od rzeczywistości będą wspominać rok 2016 z zadowoleniem również dlatego, że w sprzedaży pojawiła się konsola NES Classic Edition. Oczywiście, nie jest to rozwiązanie dla każdego, jeśli jednak szukamy sposobu na przeniesienie się w przeszłość, aby cieszyć się starymi grami, jest to najlepsze rozwiązanie. Niewielka konsola nie pozwala na instalowanie kolejnych gier, zestaw, jaki oferuje, sprawia jednak, że nie mamy powodu do narzekania. Co ważne, nie jest to wcale rozwiązanie drogie. Jeśli od gier wolimy sprzęt audio, z pewnością zainteresował nas w tym roku Monster Blaster określany też mianem boomboxa naszych czasów. Jeśli nie potrzebujemy ekstremalnie dużej głośności, możemy cieszyć się znakomitą jakością dźwięku, a poza tym mamy do czynienia z rozwiązaniem o znakomitej jakości wykonania. Imponuje też wygląd zwłaszcza, jeśli kochając współczesne standardy potajemnie tęsknimy nieco za stylistyką pamiętającą szalone lata osiemdziesiąte. Jeśli jednak uważamy, że kontakt z muzyką powinien być bardziej intymny, również zapamiętamy rok 2016 jako ten, który zaowocował ciekawymi gadżetami. Tu warto wspomnieć przede wszystkim o słuchawkach Bose QuietComfort 35 – bezprzewodowych, a jednak pozwalających na cieszenie się muzyką przez długi czas na jednym ładowaniu. I choć kosztują niemało, kupujący przyznają, że nie żałują pieniędzy, jakie przyszło im wydać.

elektronika

Jeszcze innym rozwiązaniem, o którym z pewnością będziemy pamiętać także w kolejnych latach jest ASWY Ondo Air Touch – urządzenie, które nie tylko wypełnia pomieszczenie muzyką podczas imprezy, ale również – lewituje. Ten futurystyczny gadżet nie jest może absolutną nowością, innowacyjne jest jednak to, że tym razem mamy do czynienia z rozwiązaniem bezprzewodowym, które możemy zabrać ze sobą wszędzie. Snapchat Spectacles to z kolei gadżet dla wytrwałych. Okulary te rzeczywiście można kupić, dotarcie do nich to jednak spory wysiłek, który nie zawsze musi zakończyć się powodzeniem. Jeśli jednak mamy odpowiednią dozę cierpliwości, możemy liczyć na satysfakcjonujące rezultaty, możliwość robienia krótkich okrągłych filmików jest bowiem w stanie wiele zrekompensować. Jeśli spodobały nam się lewitujące głośniki, w roku 2016 zyskaliśmy szansę na zapoznanie się z jeszcze kilkoma podobnymi gadżetami. Jednym z najciekawszych jest Flyte, czyli… lewitująca żarówka. Sam producent promuje oferowane przez siebie rozwiązanie jako unikatowe połączenie sztuki i nauki i trudno nie zgodzić się z tym, że jest to trafne podsumowanie. A może warto zwrócić również uwagę na te gadżety, które rzeczywiście przydadzą się nam w codziennym życiu? Jeśli jesteśmy nimi zainteresowani, z pewnością zainteresuje nas Oral-B Genius 9000 – szczoteczka elektryczna, która… może się łączyć z naszym telefonem komórkowym. Dzięki temu zyskujemy informacje na temat tego, na ile starannie myjemy zęby i co warto poprawić w samej technice mycia.

 

Pozostańmy w kontakcie

Spodobał Ci się udostępniony przez nas artykuł? Skomentuj go, lub udostępnij na swoich social mediach. 

Jeżeli zasnataiwasz się nad podjęciem z nami współpracy - nie zwlekaj! Napisz do naszej redakcji korzystając z formularza kontaktowego. Chętnie odpowiemy na każde pytanie.

Komentarze (0)