Najnowsze wiadomości

25 lutego 2024 18:55

Najważniejsze zadania fleet managera i jak je usprawnić dzięki WEBFLEETFleet manager to osoba, która zajmuje się w firmie nadzorem nad wykorzystaniem floty pojazdów. Coraz więcej firm decyduje się na zatrudnienie pracownika na takim stanowisku. Z powodu stresu i odpowiedzialności wynikającej z charakteru pracy, fleet manager musi posiadać odpowiednie cechy charakteru i wiedzę z zakresu logistyki transportu drogowego. Kompetentny pracownik może zredukować koszty w firmie transportowej nawet o kilkadziesiąt tysięcy złotych rocznie.

Zadania fleet managera

Główne zadanie fleet managera to zapewnienie sprawnego realizowania zleceń przy jak najniższych kosztach. Kierownik floty jest odpowiedzialny przede wszystkim za właściwe eksploatowanie pojazdów. Wśród podstawowych obowiązków wymienia się nadzór i odpowiednie planowanie przeglądów wszystkich samochodów służbowych. Do innych zadań należą: rejestracja samochodów, wybór odpowiedniego ubezpieczenia, autoryzacja wszystkich napraw i kosztów. Pracownik ten nadzoruje koszty przeznaczane w firmie na paliwo.

Jakie cechy powinien posiadać menadżer floty?

Pracownik na tym stanowisku powinien mieć łatwość podejmowania decyzji pod presją czasu. Niekiedy kierownik floty musi zajmować się ponad setką samochodów w przedsiębiorstwie, co czyni tę pracę niezwykle stresującą. Menadżer floty powinien posiadać umiejętność analitycznego i logicznego myślenia, a jego decyzje dotyczące floty powinny zawsze wynikać z aktualnych potrzeb i możliwości przedsiębiorstwa. Fleet manager powinien być również osobą komunikatywną – do właściwego wykonywania swoich obowiązków będzie on potrzebował informacji od kierowców. Pomocą w wielu zadaniach na tym stanowisku jest wykorzystanie nowoczesnych systemów telematycznych, jak np. WEBFLEET.

WEBFLEET – łatwiejsze zarządzanie flotą

WEBFLEET to nowoczesna technologia ułatwiająca zarządzanie firmą transportową. Jest to oprogramowanie typu SaaS (Software as a Service), które zapewnia pracownikom możliwość połączenia się z wirtualną chmurą danych za pośrednictwem internetu. Dane gromadzone przez system mogą być w różny sposób wykorzystywane przez pracowników firmy: kierowców, spedytorów, fleet managerów czy pracowników administracyjnych. Do dużych zalet należy intuicyjność obsługi oprogramowania.

Dlaczego warto używać technologii WEBFLEET?

Nowoczesne technologie w dużym stopniu ułatwiają nam życie. Nie inaczej jest w przypadku oprogramowania WEBFLEET, które daje dużo nowych możliwości dla przedsiębiorstwa. Łączność z pracownikami w trasie, możliwość nadzorowania i koordynowania ich działań jest nieoceniona. Jeśli zdecydujesz się na WEBFLEET zawsze będziesz wiedział czy kierowcy jadą zgodnie z wyznaczoną trasą oraz poznasz wszelkie parametry, które posłużą Ci do efektywniejszego zarządzania flotą. Fleet manager może w każdym momencie sprawdzić, gdzie dokładnie znajdują się wszystkie samochody i jak są wykorzystywane. Zaawansowana analityka sprawdza wiele parametrów, monitorując np. poziom spalania paliwa czy terminy przeglądów technicznych.

Wprowadzenie technologii WEBFLEET daje olbrzymie możliwości, jeśli chodzi o zarządzanie i koordynowanie pracy w firmie transportowej. Jest to rozwiązanie, które może przynieść wymierne korzyści finansowe, a przy tym ułatwia pracę na wielu stanowiskach w firmie transportowej.

źródło: https://telematics.tomtom.com/pl_pl/webfleet/

Pozostańmy w kontakcie

Spodobał Ci się udostępniony przez nas artykuł? Skomentuj go, lub udostępnij na swoich social mediach. 

Jeżeli zasnataiwasz się nad podjęciem z nami współpracy - nie zwlekaj! Napisz do naszej redakcji korzystając z formularza kontaktowego. Chętnie odpowiemy na każde pytanie.

Komentarze (0)