Najnowsze wiadomości

16 lipca 2024 5:04

Firma pod dobrym adresem, czyli jak działa wirtualne biuroNa postrzeganie biznesu wpływa szereg czynników. W dobie rosnącej konkurencji w niemal każdej branży, nawet takie aspekty jak adres firmy mają znaczenie w ogólnym odbiorze przedsiębiorstwa przez potencjalnych klientów. Zobacz, jak zapewnić firmie dobry adres.

Fizyczna zmiana przeprowadzka firmy często mija się z celem ze względu na wysokie koszty. Zwłaszcza w dobie pracy zdalnej wiele przedsiębiorstw rejestrowanych jest w prywatnych mieszkaniach. Te adresy nie zawsze postrzegane są jako wiarygodne czy prestiżowe. Stąd rosnące zainteresowanie usługą wirtualnego biura. Jak działa wirtualny adres?

Czym są wirtualne biura?

Należy zacząć od tego, że chociaż określane są jako wirtualne biuro, są jak najbardziej fizycznym adresem, np. w centrum Warszawy. Zatem przede wszystkim jest to lokal, który przeznaczony jest to prowadzenia działalności gospodarczej. Właściciele lokali, którzy zdecydowali się prowadzić wirtualne biura zazwyczaj dostosowują przestrzeń do typowych biurowych zadań, a więc udostępniają chociażby sprzęt elektroniczny czy sale konferencyjne, w których można spotkać się z klientem. Przykładem takich wyposażonych i gotowych do pracy lokali są wirtualne biura VSL-System, gdzie klienci znajdą komplet urządzeń biurowych, szybki internet czy możliwość obsługi korespondencji.

Nie każdy przedsiębiorca potrzebuje jednak korzystać z prestiżowej lokalizacji codziennie, gdyż dzisiejsza technologia umożliwia załatwienie większości spraw z dowolnego miejsca. Dlatego zamiast wydawać pieniądze czy zadłużać się w celu kupna lub wynajęcia fizycznego lokalu, dla wielu przedsiębiorców znacznie korzystniejszym rozwiązaniem jest biuro wirtualne. Zamiast płacić kilka tysięcy złotych czynszu za miejsce w wynajmowanym mieszkaniu na obrzeżach stolicy, można zyskać możliwość rejestracji działalności gospodarczej w centrum Warszawy już od kilkudziesięciu złotych miesięcznie.

Wirtualne biuro Warszawa to nie tylko adres wirtualny, czy okazjonalne miejsce spotkań z klientami. Przede wszystkim biura wirtualne zapewniają możliwość rejestracji firmy w ścisłym centrum Warszawy. Adresem siedziby można posługiwać się w formalnej korespondencji czy na wizytówkach. W wielu zawodach prestiżowy adres odgrywa dużą rolę w postrzeganiu firmy, dlatego już sama możliwość zarejestrowania adresu zapewnia wizerunkowe korzyści. Wirtualny adres to również możliwość przyjmowania korespondencji przez pracowników biura.

Warszawa centrum - najbardziej biznesowe miejsce na siedzibę spółki

Wirtualne biuro - jak funkcjonuje z prawnego punktu widzenia?

Większość jednoosobowych działalności gospodarczych oraz mniejszych firm jako adres wpisuje dane miejsca zamieszkania. Wątpliwości nie ma również właściciel lokalu, jednak w rzeczywistości własną działalność gospodarczą można przypisać do wynajmowanego lub użyczonego lokalu. Prawo nie zastrzega tutaj żadnych konkretnych scenariuszy. Nawet w przypadku rejestracji VAT mowa jest wyłącznie o siedzibie firmy, gdzie prowadzone są sprawy podatnika.

Virtual office takie jak VSL-System oferują dostęp do sali konferencyjnej czy innych pomieszczeń bądź usług w celach firmowych, zatem jak najbardziej możliwe jest korzystanie z wirtualnego biura w samym centrum Warszawy. Wystarczy jedynie pamiętać, że wraz z rejestracją firmy w stolicy, przedsiębiorcę obowiązuje również odpowiedzialny za dany adres urząd skarbowy. Wirtualne biuro może stanowić adres zarówno dla jednoosobowej działalności gospodarczej, jak i spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

Wirtualne biuro Warszawa - co możesz zyskać na prestiżowej lokalizacji?

Wynajem adresu może być skutecznym sposobem na niemałe oszczędności związane z poszukiwaniem nieruchomości pod własną działalność. Tymczasem usługi takie jak wirtualne biuro Warszawa śródmieście to świetny zabieg wizerunkowy dla firmy. Dobrym przykładem są usługi prawne. W tej branży prestiżowy wirtualny adres może wpłynąć na postrzeganie radcy czy prawnika, nawet jeśli to wyłącznie e-biuro. Niemniej możliwość bezpośredniego spotkania z klientem w komfortowych warunkach sprawia, że część zainteresowanych osób nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, że większość pracy odbywa się w domu, a z biura w Warszawie przedsiębiorca korzysta wyłącznie kilka razy w miesiącu.

Przede wszystkim jednak wirtualne biuro to oszczędność i możliwość wykorzystania zaoszczędzonych w ten sposób pieniędzy na rozwój firmy. Usługi oferujące wirtualne biuro profesjonalnie pomagają też początkującym przedsiębiorcom, a możliwość skorzystania z wiedzy doświadczonych specjalistów zwłaszcza na początku bywa bezcenna.

Wreszcie wirtualne biuro w Warszawie to możliwość zdobycia nowych rynków. Stolica oferuje wiele możliwości, jednak wynajem faktycznego biura na polskim rynku to naprawdę spory wydatek, na który nie każdy może sobie pozwolić. Dlatego biuro wirtualne to doskonałe rozwiązanie, jeśli planujesz korzystać z sali spotkań czy innych elementów biura okazjonalnie. Oznacza to redukcję kosztów związanych z lokalem, a jednocześnie atrakcyjny adres dla firmy bądź spółki. Sprawdź ofertę znakomitych lokalizacji wirtualnych biur w VSL-System i wybierz najlepszy adres dla swojego biznesu.

Artykuł sponsorowany

Pozostańmy w kontakcie

Spodobał Ci się udostępniony przez nas artykuł? Skomentuj go, lub udostępnij na swoich social mediach. 

Jeżeli zasnataiwasz się nad podjęciem z nami współpracy - nie zwlekaj! Napisz do naszej redakcji korzystając z formularza kontaktowego. Chętnie odpowiemy na każde pytanie.

Komentarze (0)