Najnowsze wiadomości

15 czerwca 2024 17:25

Zakup terminali płatniczych - Czym kierować się podczas dokonywania wyboruZaczynasz prowadzić sklep stacjonarny? A może punkt usługowy? Niezależnie od branży, powinieneś pomyśleć o zakupie terminali płatniczych. Dzięki nim Twoi klienci będą mogli płacić bezgotówkowo, a ty dostosujesz się do aktualnie panujących trendów na rynku. Sprawdź, jak wybrać terminale płatnicze.

Z rachunków bankowych korzysta aktualnie ok. 80% dorosłych Polaków. To właśnie oni najczęściej mają w portfelu co najmniej jedną kartę płatniczą i, jak pokazują wyniki różnych badań, bardzo chętnie z nich korzystają. Szczególnie duże zainteresowanie płatnościami bezgotówkowymi jest wśród osób młodych, które lubią korzystać z technologicznych nowinek.

Terminale płatnicze – jak może zapłacić klient?

Jako przedsiębiorca musisz wychodzić naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów. Być może dotychczas sam korzystałeś wyłącznie z takich punktów handlowo-usługowych, które pozwalały zapłacić za nabyte towary lub usługi właśnie w sposób bezgotówkowy. Aby dobrze wybrać terminale płatnicze, musisz wiedzieć, że te najnowszej generacji pozwala płacić bezgotówkowo:

  • kartą płatniczą, która jest wyposażona w specjalny pasek magnetyczny (chipem lub zbliżeniowo),
  • telefonem komórkowym, a dokładniej smatfonem, który jest wyposażony w funkcję zbliżeniową,
  • kodem BLIK (jest on generowany w smarfonie).

Najnowsze terminale płatnicze pozwalają wykonać bezgotówkowo każdą z powyższych płatności bezgotówkowych.

Jakie terminale płatnicze wybrać?

Zanim zakupisz terminale płatnicze z myślą o prowadzonej działalności gospodarczej, musisz wiedzieć, że dziś takie urządzenia różnią się między sobą nie tylko funkcjonalnością, lecz także wymiarami. Zamierzasz prowadzić np. sklep lub punkt usługowy? W takim razie powinieneś wybrać dość duże terminale płatnicze, które pozwolą twoim klientom wygodnie wprowadzić kod PIN. Zakupione przez ciebie urządzenia powinny być zaopatrzone w moduł zbliżeniowy (wówczas w przypadku drobnych płatności klient nie musi wprowadzać kodu PIN) i być zintegrowane z kasą fiskalną.

Postawiłeś na hotel lub restaurację? W takim razie terminale płatnicze powinny być przenośne. Dlaczego? W ten sposób twoi pracownicy będą mogli przyjąć płatność od klienta bez konieczności proszenia go o przejście do kasy lub recepcji. Dodatkowo zakupione urządzenia powinny być poręczne, aby przenoszenie ich z miejsca na miejsce nie wiązało się z większymi problemami.

Terminale płatnicze – z drukarką czy bez?

Jeżeli dotychczas miałeś styczność z terminalami płatniczymi wyłącznie jako klient,  możesz nie mieć świadomości, że na rynku można zakupić takie urządzenia zarówno z drukarką, jak i bez. Te pierwsze pozwalają wydrukować potwierdzenie dla klienta. Terminale płatnicze bez drukarki są natomiast wykorzystywane jako element systemu kasowego. Pamiętaj, że choć płatności zbliżeniowe są coraz popularniejsze, to jednak klient powinien mieć możliwość otrzymania potwierdzenia wykonania transakcji wówczas, gdy decyduje się zapłacić kartą płatniczą, ale przy użyciu kodu PIN.

Czy już wiesz, na jakie terminale płatnicze się zdecydujesz?

Materiał partnera zewnętrznego

Pozostańmy w kontakcie

Spodobał Ci się udostępniony przez nas artykuł? Skomentuj go, lub udostępnij na swoich social mediach. 

Jeżeli zasnataiwasz się nad podjęciem z nami współpracy - nie zwlekaj! Napisz do naszej redakcji korzystając z formularza kontaktowego. Chętnie odpowiemy na każde pytanie.

Komentarze (0)