Najnowsze wiadomości

15 czerwca 2024 16:29

Małe rzeczy, które nas cieszą w smartfonachJako użytkownicy smartfonów cenimy w nich różne cechy. Dla jednych będzie to czułość ekranów dotykowych i ich błyskawiczna reakcja na polecenia, dla innych możliwość przeglądania stron internetowych i stała obecność na portalach społecznościowych. Sporo jest też takich osób, które nie zadowolą się podstawowymi funkcjami najnowszych telefonów, takimi jak odbieranie i wykonywania połączeń, odtwarzanie muzyki albo robienie zdjęć i filmików; one poszukiwać będą dodatkowych rozwiązań po to, by jeszcze bardziej się nimi cieszyć. Informacje na temat nowinek technicznych, przydatnych aplikacji oraz ciekawych gadżetów zawarte na blogu Sony Xperia mogą pomóc nie tylko im, ale także nam wszystkim w sprawniejszym korzystaniu z naszych smartfonów.

Triki i sztuczki Sony Xperia Z3

Raz wyrobione nawyki w obsłudze smartfonów mogą nam zostać na stałe. Tymczasem warto je zweryfikować, bo wprowadzenie niewielkich zmian w postępowaniu może czasem przynieść wiele pożytecznych efektów w działaniu naszego urządzenia. I tak, pewnie wszyscy przyzwyczailiśmy się do przesuwania jednym palcem z góry w dół ekranu smartfona po to, by otworzyć menu. Co jednak stanie się, gdy wykonamy taki gest dwoma palcami? Niecierpliwym zdradzimy, że otrzymają dzięki temu dostęp do szybkich ustawień Sony Xperia Z3. Kolejnym, zdawałoby się niewielkim krokiem, ale przynoszącym całkiem spore skutki jest personalizacja inteligentnej obsługi połączeń. Po dokonaniu zmian w ustawieniach xperii będziemy mogli wyciszyć dzwonek połączenia odwracając smartfon ekranem do dołu, odrzucić połączenie lekko nim potrząsając albo natychmiast odebrać telefon po przyłożeniu do ucha. Tego rodzaju sztuczki przydadzą się zawsze wtedy, gdy potrzebna będzie szybka reakcja bez konieczności aktywowania i wybierania funkcji z menu na ekranie dotykowym. Zresztą samo uaktywnienie wyświetlacza możemy również przyspieszyć poprzez włączenie w odpowiednim miejscu funkcji „stuknij, aby wybudzić”. Chwila poświęcona na zmianę konfiguracji ustawień zaprocentuje możliwością korzystania z takich trików na co dzień.

Aplikacje ułatwiające życie

O tym, że najnowsze telefony mogą doskonale sprawdzić się w roli przydatnych notatników większość z nas nie ma w ogóle pojęcia. Tymczasem instalując aplikację Google Keep możemy w naszej xperii zacząć gromadzić i zapisywać wszelkiego rodzaju potrzebne nam informacje; od obrazów i artykułów zamieszczanych w internecie, przez nagrywanie notatek głosowych automatycznie transkrybowanych na tekst, po zdjęcia dokumentów, rachunków czy ulotek, które wpadną nam w ręce w życiu codziennym. Żeby potem niż zginąć w gąszczu takich notatek warto je w momencie zapisywania opatrzyć konkretną etykietą albo kolorem. Z kolei aplikacja Stocard pozwoli nam mieć pod ręką wszystkie posiadane przez nas karty lojalnościowe i to bez konieczności wypychania nimi portfela albo wizytownika. Po prostu przy kasie pokazujemy ekran smartfona, na którym widnieje kod programu, a sprzedawca może go zeskanować, żeby doliczyć nam punkty albo zastosować rabat w promocji. W końcu tym, którzy chcą być zawsze na bieżąco w danym temacie przyda się aplikacja Wiadomości działająca jak agregator informacji z internetu. Dzięki niej zaoszczędzimy sporo czasu, bo informacje z interesującej nas dziedziny zostaną wyselekcjonowane na specjalnej liście, a my będziemy mogli wybrać tylko te najciekawsze i się z nimi zapoznać. Do tego aktywować będzie można powiadomienia o każdej nowej wzmiance w internecie z danej dziedziny.

W połączeniu z gadżetami

Gadżety, choć niewielkich rozmiarów, potrafią zrobić wielkie rzeczy dla naszych smartfonów. Podłączając na przykład gogle VR do naszej xperii, przeniesiemy się wraz z nimi w wirtualną rzeczywistość. Trzeba jednak wiedzieć, że tego rodzaju gadżet zadziała jedynie z najnowszymi telefonami, takimi jak Xperia Z5, które wyposażone są w żyroskop i akcelerometr, czyli czujniki ruchów głowy. To właśnie precyzyjne funkcjonowanie tych czujników w smartfonie zapewnia stabilność i ostrość wyświetlanego w goglach VR obrazu. Jeśli jednak nie mamy ochoty przenosić się w wirtualną przestrzeń, a jedynie przemieszczać się w rzeczywistości, to przyda nam smartwatch zintegrowany z naszym smartfonem, na którym odbierzemy powiadomienia o nowych wiadomościach podczas porannego joggingu, albo będziemy mieć kontrolę nad przychodzącymi połączeniami podczas wycieczki po mieście. Dzięki temu kolejnemu gadżetowi centrum powiadomień smartfona przeniesione zostaje na nasz nadgarstek. Pamiętajmy, że warto też regularnie sprawdzać promocje na najnowsze telefony, bo może się okazać, że w ich cenie dostaniemy w komplecie jakiś ciekawy gadżet. W październiku kupując w przedsprzedaży Xperię XZ można było za darmo otrzymać warte kilkaset złotych słuchawki Sony Extra BASS Bluetooth, charakteryzujące się głębokim basem, jak w klubie muzycznym i niekrępujące ruchów w tańcu zbędnymi przewodami. Więcej na temat ciekawych rozwiązań w najnowszych telefonach poczytać można na blogu Sony Xperia tutaj: http://blogs.sonymobile.com/pl/

Materiał partnera zewnętrznego

Pozostańmy w kontakcie

Spodobał Ci się udostępniony przez nas artykuł? Skomentuj go, lub udostępnij na swoich social mediach. 

Jeżeli zasnataiwasz się nad podjęciem z nami współpracy - nie zwlekaj! Napisz do naszej redakcji korzystając z formularza kontaktowego. Chętnie odpowiemy na każde pytanie.

Komentarze (0)