Najnowsze wiadomości

29 marca 2024 8:00

Elektrolity – dlaczego należy uzupełniać ich poziom?



Doustne płyny nawadniające, zawierające elektrolity, to preparaty zalecane w przypadku występowania biegunki, wymiotów czy innych sytuacji, które stwarzają zagrożenie odwodnienia.

Jednym z najlepszych tego typu preparatów jest Orsalit - www.orsalit.pl.

Biegunka u dziecka – zasady postępowania

Zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci, które mają biegunkę, powinny przyjmować elektrolity. Jednak można powiedzieć, że w przypadku dzieci jest to szczególnie ważne, ponieważ ich organizmy bardzo szybko się odwadniają. Przewidujący rodzice powinni zawsze posiadać w domowej apteczce preparaty nawadniające, by w razie wystąpienia biegunki lub wymiotów móc jak najszybciej zareagować.

Przyjmowanie elektrolitów nie tylko zapobiega odwodnieniu, ale także znacząco poprawia samopoczucie chorego i skraca czas trwania biegunki. Dodatkowo zmniejsza nasilenie nieprzyjemnych objawów i chroni błony śluzowe powlekając je ochronną warstwą.

Jak przygotować napój nawadniający?

Marka Orsalit wypuściła na rynek preparaty nawadniające w dwóch głównych postaciach. Pierwszą z nich jest proszek w saszetce, który trzeba wymieszać z 200 ml przegotowanej ciepłej wody. Drugi to produkt przeznaczony typowo dla dzieci w wieku powyżej trzech lat. Jest to gotowy napój w jednorazowych buteleczkach, który można podać maluchowi natychmiast. Jest on niezastąpiony w podróży, a także wtedy, gdy nagle dopadnie nasze dziecko biegunka lub wymioty i chcemy jak najszybciej zareagować, jeszcze przed dotarciem do domu. Obydwa rodzaje preparatów można dostać w aptekach bez recepty.

Biegunka u dzieci uczęszczających do żłobków lub przedszkoli

Rodzice dzieci uczęszczających do żłobków lub przedszkoli muszą się przygotować na to, że biegunka i wymioty mogą zaatakować ich pociechy nawet kilka razy do roku. W przedszkolach i żłobkach co jakich czas pojawiają się epidemie grypy żołądkowej, różnego rodzaju zatrucia czy infekcje rotawirusowe. W wielu przypadkach wirusy mutują, przez co dziecko może przechodzić podobne choroby nawet kilka razy.

 

Materiał zewnętrzny

Pozostańmy w kontakcie

Spodobał Ci się udostępniony przez nas artykuł? Skomentuj go, lub udostępnij na swoich social mediach. 

Jeżeli zasnataiwasz się nad podjęciem z nami współpracy - nie zwlekaj! Napisz do naszej redakcji korzystając z formularza kontaktowego. Chętnie odpowiemy na każde pytanie.

Komentarze (0)