Najnowsze wiadomości

14 kwietnia 2024 1:24

Gdzie najlepiej ubezpieczyć się na życie?Chcąc zadbać o przyszłość swoją i najbliższych, często decydujemy się na zakup dodatkowej polisy na życie lub zawieramy umowę ubezpieczenia, które będzie nas chronić w razie wypadku, nagłej choroby, a nawet uszkodzenia ciała tak poważnego, że dojdzie do inwalidztwa. Nikt nie chce nawet myśleć o tym, że takie sytuacje mogą się przytrafić naszej rodzinie. Jednocześnie liczymy się z tym, że w życiu może się wszystko zdarzyć.

Dobre ubezpieczenie na życie – na co musimy zwrócić uwagę?

Wiele firm ubezpieczeniowych posiada w swojej ofercie ubezpieczenie na życie, jednak oferty nawet przedstawiane przez tę samą firmę będą różne. Dlatego musimy wiedzieć, czego oczekujemy od polisy ubezpieczeniowej i jaki mamy cel. Można zawrzeć nie tylko ubezpieczenie indywidualne na życie, ale też polisę oszczędnościową i łączyć dwa cele w jednym.

Przede wszystkim musimy się zastanowić, czy chcemy, aby ubezpieczenie chroniło nas tylko w kwestii finansowej? Przy konkretnym zdarzeniu, które jest objęte umową, możemy liczyć na wypłatę odszkodowania. Dla sporej części osób jest to najważniejsze, aby utrzymać stabilność finansową nawet w wypadku ciężkiej choroby czy inwalidztwa, które nie pozwoli na pracę zarobkową. W wypadku śmierci ubezpieczonego to jego bliscy otrzymają wypłatę świadczenia dzięki wykupionej wcześniej polisie. Zatem ubezpieczenie na życie może zapewnić nam ochronę finansową.

Trzeba też przemyśleć, w jakich sytuacjach polisa ma nas chronić. Polisa na życie oznacza, że w wypadku naszej śmierci wskazana osoba otrzyma wypłatę środków. Natomiast możemy też ubezpieczyć swoje zdrowie czy też wybrać polisę od następstw niespodziewanych wypadków, aby w razie pobytu w szpitalu, potrzebnej rehabilitacji czy leczenia za granicą mieć na to środki. Oprócz tego otrzymamy też odszkodowanie o odpowiedniej wartości w stosunku do naszej szkody.

Warto dokładnie sprawdzić, od czego będzie nas chronić wybrana polisa oraz co nie wchodzi w jej zakres. Także sumy ubezpieczenia zawsze są podane. Zatem od razu będziemy wiedzieć, na jakie odszkodowanie będziemy mogli liczyć. Sama suma możemy być zależna od składek, jakie będziemy wpłacać. Natomiast sami możemy wybrać, w jakiej wysokości składki jesteśmy w stanie płacić, a co za tym idzie, jaką ofertę ubezpieczenia wybierzemy.

Ubezpieczenie indywidualne na życie – co nam daje?

Dobre ubezpieczenie na życie przede wszystkim gwarantuje nam spokój ducha. Jednak zawsze powinniśmy myśleć też o przyszłości swojej i swoich bliskich. Możemy wybrać ubezpieczenie indywidualne na życie, ale też ubezpieczyć całą rodzinę. Z powodzeniem znajdziemy warianty rodzinne, w ramach których ubezpieczymy nawet małe dzieci i naszych rodziców. Jednak możemy też wybrać jedną polisę od razu, a po dłuższym zastanowieniu zawrzeć kolejną umowę, jeśli uznamy, że jest nam potrzebna.

Czas trwania umowy zwykle opiewa na rok. Firmy ubezpieczeniowe na życie oferują polisy, które trwają 5, 10, 15 lat czy aż do ukończenia przez nas konkretnego wieku. Jeśli wybieramy polisę oszczędnościową, okres jej trwania będzie dłuższy. Możemy wybrać ubezpieczenie dla dziecka i czas jego trwania ustanowić aż do roku, w którym dziecko kończy 25 lat lub zdecydować się na ubezpieczenie emerytalne, w ramach którego będziemy oszczędzać aż do ukończenia wieku uprawniającego nas do przejścia na emeryturę.

Dla wielu osób jednak najważniejsza jest wysokość składek. Tanie ubezpieczenie na życie może również zapewniać nam ochronę i bezpieczeństwo. Podstawowe ubezpieczenie, które zapewni nam ochronę finansową, może kosztować nawet kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Gdy jednak szukamy ubezpieczenia na życie połączonego z wariantem oszczędnościowym, składka będzie wyższa, ponieważ oprócz ubezpieczenia na życie dodajemy też składkę na nasz fundusz oszczędnościowy. Jednak sami możemy decydować, jakie kwoty zobowiązujemy się wpłacać przez cały okres trwania umowy. A jeśli okaże się, że możemy płacić więcej, zawsze można zawrzeć aneks do umowy i uaktualnić ofertę.

Artykuł sponsorowany

Pozostańmy w kontakcie

Spodobał Ci się udostępniony przez nas artykuł? Skomentuj go, lub udostępnij na swoich social mediach. 

Jeżeli zasnataiwasz się nad podjęciem z nami współpracy - nie zwlekaj! Napisz do naszej redakcji korzystając z formularza kontaktowego. Chętnie odpowiemy na każde pytanie.

Komentarze (0)