Najnowsze wiadomości

16 lipca 2024 4:26

Samsung - co nowego? Poznaj innowacje, które możesz mieć w swoim telefonieKoreańska firma słynie z szybkiego reagowania na rozwój technologiczny i wykorzystywania najnowszych wynalazków w swoich produktach. Również w tym roku Koreańczycy nie zawiedli – najnowsze produkty Samsung zostały wyposażone w innowacje, dzięki którym trudno znaleźć dla nich konkurencję, przynajmniej w ich przedziale cenowym.

W ostatnim roku na rynku pojawiło się wiele urządzeń sygnowanych tą marką, jednak telefonem najbardziej nowoczesnym, w którym zastosowano najwięcej innowacji i który budzi zdecydowanie największe emocje, zarówno wśród rynkowych ekspertów, jak i zwykłych użytkowników, jest Samsung Galaxy Note 7. Czego możemy spodziewać się po nowych urządzeniach Samsung?

Ekran super Amoled

Technologia Amoled to bezapelacyjnie rewolucyjny wynalazek. Wykonane w niej ekrany cechują się większą jasnością w porównaniu do standardowych, a także mniejszym o 80 % odbiciem światła. Dzięki temu wykorzystujące Amoledy telefony mogą być z powodzeniem używane w dowolnych warunkach, również podczas dużego nasłonecznienia.

Pierwsze Amoledy pojawiły się w roku 2011, technologia ta została od tego czasu znacznie udoskonalona. W najwyższych modelach telefonów Samsung, również we wspomnianym Galaxy Note, używa się obecnie ekranów Super Amoled HD, pozwalających na osiągnięcie rozdzielczości rzędu 2560x1440 pikseli. Rozdzielczość to nie wszystko – najnowsze Amoledy wyświetlają kolory o silniejszym nasyceniu, dzięki czemu obraz jest wyraźniejszy a grafika zdecydowanie bardziej efektowna.

Samsung Galaxy s7 - kliknij i dowiedz się więcej w serwisie Play

Metalowa, zintegrowana ramka

Nawet najbardziej skomplikowane elektroniczne nowinki mogą okazać się bezużyteczne, jeśli obudowa telefonu nie będzie skutecznie zabezpieczała mechanizmu. Metalowa ramka to kolejny wynalazek koreańskiej firmy, który wyraźnie wyróżnia jej produkty na tle konkurencji. Obudowa ze zintegrowaną ramką jest o wiele bardziej wytrzymała niż wykonana wyłącznie z tworzywa sztucznego, dlatego też najnowsze modele telefonów Samsung są znacznie odporniejsze na uszkodzenia mechaniczne i rzadziej wymagają naprawy lub wymiany na nowy egzemplarz.

Rysik S Pen

Innowacją, która pozwala na skuteczniejsze komunikowanie się z naszym telefonem, jest rysik S Pen. Był on stosowany już w Samsungach starszych generacji, w nowych telefonach mamy jednak do czynienia z wersją solidnie udoskonaloną – nowy S Pen jest w stanie wyczuć 4096 stopni nacisku (dwa razy więcej niż w starszych telefonach) i pozwala błyskawicznie kadrować fragmenty ekranu, wykonać wszelkie operacje na zaznaczonym tekście, a ponadto jest w stanie działa również pod wodą.

Skaner tęczówki

Stosowanie w najnowszych telefonach Samsung skaner tęczówki to żywy dowód na to, że wynalazki rodem z filmów s-f stopniowo stają się elementem codziennego życia. To doskonałe zabezpieczenie przed kradzieżą lub próbami używania urządzenia bez wiedzy właściciela. Sam skaner tęczówki w telefonie nie jest co prawda wynalazkiem koreańskiej firmy, jednak innym producentom nie udało się osiągnąć takiej efektywności i sprawności działania – skaner zainstalowany w Samsungach działa w każdych warunkach, co więcej, jest skuteczny nawet wówczas, gdy użytkownik nosi okulary lub szkła kontaktowe.

​Materiał partnera zewnętrznego

Pozostańmy w kontakcie

Spodobał Ci się udostępniony przez nas artykuł? Skomentuj go, lub udostępnij na swoich social mediach. 

Jeżeli zasnataiwasz się nad podjęciem z nami współpracy - nie zwlekaj! Napisz do naszej redakcji korzystając z formularza kontaktowego. Chętnie odpowiemy na każde pytanie.

Komentarze (0)