Najnowsze wiadomości

25 maja 2024 8:20

Leczenie kanałowe pod mikroskopemWizyty u dentysty kojarzą nam się przede wszystkim z bólem. Już od dziecka robimy wszystko by uniknąć tych nieprzyjemnych sytuacji. To trwało w naszym kraju przez lata, a powodem były braki w infrastrukturze dentystycznej, brak odpowiedniego sprzętu, spartańskie metody leczenia. Wszystko to było okupione bólem, nawet mimo tego że wciąż wielu ludzi chwali np. plomby założone im jeszcze w latach PRL, które trzymają się do dnia dzisiejszego.

Niemniej gdyby musieli kolejny raz dać sobie te plomby założyć, mogłoby się okazać że pojawiłoby się zawahanie. Lecz dzisiaj mamy już inny świat, dentystyka rozwija się prężnie, pojawiają się jej zupełnie nowe dziedziny, jak choćby stomatologia estetyczna. Wszystko to pokazuje, że Polska prężnie zmierza w kierunku zachodu i rozwija się bardzo szybko. Tak więc wracając do tematu, czy dziś musimy się bać wizyty u dentysty? Odpowiedź nie jest jednoznaczna, ale jeżeli zechcemy skorzystać z prywatnych placówek, które posiadają nowoczesny sprzęt, to odpowiedź jest tylko jedna: Tak!

Weźmy na tapetę przykładową sytuację. Zaczyna nas boleć ząb. Ból narasta z kolejnymi dniami, widać że nie jest to tylko chwilowy problem spowodowany zmianą pogody. Musimy iść do stomatologa. Boimy się bardzo, ponieważ gdy ostatni raz leczyliśmy zęby, była to dla nas droga przez mękę. Jednak tym razem wybieramy prywatny gabinet, który stosuje nowoczesne metody leczenia zębów. Po wstępnym obejrzeniu naszej jamy ustnej przez dentystę dowiadujemy się, że konieczne będzie leczenie kanałowe. Wzdrygamy się na fotelu ze strachu na samo stwierdzenie "leczenie kanałowe". Lecz szybko okazuje się, że nie mamy się czego bać. Klinika dentystyczna do której trafiliśmy stosuje bowiem leczenie kanałowe pod mikroskopem, które niemal w 99% przypadków umożliwia tak dokładne przeprowadzenie tej operacji, że nie mamy prawa poczuć najmniejszego bólu. Co więcej, na zabieg nie musimy czekać i denerwować się dodatkowo. Zostanie on przeprowadzony tego samego dnia, wystarczy tylko przejść do gabinetu obok. Czyż to nie wspaniałe?

Po wizycie wracamy do domu zrelaksowani, a nasze zęby zostały już doprowadzone do idealnego stanu. Ból zniknął, a w jego miejsce wkradła się niekryta satysfakcja. Od tego momentu już nigdy nie będziemy bali się dentysty! Z pewnością każdy by się ucieszył na naszym miejscu. Na koniec warto jeszcze wspomnieć o publicznej służbie zdrowia, konkretnie o publicznych zakładach stomatologicznych. Czy i tam pojawią się w najbliższym czasie usługi typu leczenie kanałowe pod mikroskopem? Na to pytanie trudno jednoznacznie odpowiedzieć, ale jak pokazują badania - sprzęt do wykonywania tego typu zbiegów tanieje, więc możemy liczyć się z tym, że prędzej czy później ta usługa będzie dla nas bezpłatna. Póki co dostępna jest przede wszystkim w prywatnych klinikach stomatologicznych, jednak ceny wcale nie są wygórowane. Przy okazji możemy skorzystać na miejscu z dodatkowych usług z kategorii stomatologii estetycznej, które również stają się coraz tańsze, a dla wielu z nas są wybawieniem z opresji, jeśli na przykład posiadamy krzywy zgryz lub wystające przednie zęby. Kilka zabiegów może postawić nasze uzębienie na nogi, bez konieczności noszenia aparatów na zęby przez długie lata. 

Materiał zewnętrzny

Pozostańmy w kontakcie

Spodobał Ci się udostępniony przez nas artykuł? Skomentuj go, lub udostępnij na swoich social mediach. 

Jeżeli zasnataiwasz się nad podjęciem z nami współpracy - nie zwlekaj! Napisz do naszej redakcji korzystając z formularza kontaktowego. Chętnie odpowiemy na każde pytanie.

Komentarze (0)