Najnowsze wiadomości

29 marca 2024 15:53

Śniadanie dla dziecka – największym wyzwaniem dla rodziców



Każdy rodzic zastanawia się jak najlepiej przygotowywać posiłki dla swojej pociechy. Zwłaszcza jeśli chodzi śniadanie dla dziecka, czyli najważniejszy posiłek w ciągu dnia... Niestety, bardzo często zdarza się, że po przebudzeniu maluchy nie mają ochoty na zbyt pożywne dania, ale mimo to rodzice mają jeszcze w zanadrzu wiele pomysłów na pełnowartościowe jedzenie.

Jak powinno wyglądać śniadanie dla dziecka?

Warto pamiętać, że dzieci uwielbiają nie tylko smaczne, ale przede wszystkim ładne i kolorowe jedzenie. Przygotowując śniadanie dla dziecka, wybierajmy produkty sezonowe, ale dostosowane do wieku pociechy. Zrezygnujmy także ze smażenia, znacznie lepsze będą potrawy gotowane, pieczone lub surowe. Jeśli maluch lubi delikatnie słodkie śniadania, można zaserwować mu owsiankę, jaglankę, kaszę manną lub płatki ryżowe z odrobiną miodu i owocami. Jeśli natomiast chętniej wybiera wytrawne posiłki, wówczas dobrze sprawdzi się pasta jajeczna lub gotowane jajka, kanapki pełne warzyw lub szybka surówka, twarożek, omlet itp. Połączenie kilku produktów w różnych kolorach i o różnej konsystencji z pewnością zachęci do jedzenia każdego niejadka. W przypadku małych dzieci można wykorzystać także dania w słoiczkach – https://humana-baby.pl/produkty. Gotowe jedzenie dla dorosłych, owiane złą sławą, to zdecydowane nie to samo, co produkty dedykowane dzieciom. Słoiczki dla najmłodszych są w pełni bezpieczną i smaczną alternatywą dla domowych posiłków oraz doskonale pomagają rodzicom stopniowo wprowadzać nowe smaki do codziennej diety dziecka.

Dlaczego śniadanie dla dziecka jest tak ważne?

Nie bez powodu mówi się, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem nie tylko dla dziecka, ale także dla dorosłego. Po nocnej regeneracji, należy bowiem dostarczyć organizmowi dawkę składników odżywczych, dzięki czemu będzie on miał siłę na prawidłowe funkcjonowanie w ciągu całego dnia. Jedzenie śniadań pozwala także zadbać o prawidłowy metabolizm, nawet u bardzo małych dzieci. Organizm zakoduje informację o systematycznych posiłkach i nie będzie gromadził niepotrzebnych zapasów (co w efekcie może sprzyjać nadwadze i otyłości, cukrzycy, chorobom sercowo-naczyniowym oraz innym problemom z układem pokarmowym i trawiennym). Pożywne śniadanie ma znaczenie nie tylko dla ciała, ale także dla umysłu – poprawia jego funkcjonowanie i zwiększa koncentrację co w przypadku małych dzieci ma ogromne znaczenie. Każdego dnia uczą się one bowiem rzeczy, które w większości przydadzą im się w późniejszym życiu.

Jedzenie śniadań powinno stać się zdrowym nawykiem dziecka. Nie jest to jednak możliwe, jeśli przykład nie idzie z góry, czyli od samych rodziców. Unikanie śniadania, jedzenie w biegu, pośpiech nie są najlepszą informacją wysyłaną naszym pociechom. Warto poświęcić kilkanaście minut poranka i zjeść śniadanie z dzieckiem. Dzięki temu będzie ono wiedziało, że ten element dnia to nie tylko samo jedzenie, ale także niezapomniany wspólnie spędzony czas z najbliższymi.

 

Materiał zewnętrzny

Pozostańmy w kontakcie

Spodobał Ci się udostępniony przez nas artykuł? Skomentuj go, lub udostępnij na swoich social mediach. 

Jeżeli zasnataiwasz się nad podjęciem z nami współpracy - nie zwlekaj! Napisz do naszej redakcji korzystając z formularza kontaktowego. Chętnie odpowiemy na każde pytanie.

Komentarze (0)