Najnowsze wiadomości

25 maja 2024 8:14

Trening piłki nożnej – jak ważne są szczegółyW Polsce spośród wszystkich sportów największym zainteresowaniem cieszy się piłka nożna. Przez wielu uważana jest nawet za sport narodowy. Szerze kibiców co i rusz dopingują polską reprezentację, nawet jeśli na arenie międzynarodowej nie osiąga spektakularnych wyników. Wiele osób, zwłaszcza młodzieży, sama gra w piłkę, marząc o tym, aby być jak Robert Lewandowski, Lionel Messi czy Cristiano Ronaldo. Aby gra w nogę była jedynie przyjemnością, potrzeba zaopatrzyć się w odpowiednie wyposażenie. Co każdy piłkarz powinien posiadać?

 

Niektórym może się wydawać, że do gry w piłkę nożną wystarczy piłka, odrobina wolnej przestrzeni i gracze. Oczywiście bez tych elementów grać by nie można, ale są też inne rzeczy, o których żaden piłkarz nie powinien zapominać. Wśród nich przede wszystkim należy wymienić odpowiedni strój sportowy. Odzież piłkarska to podstawa i każdy piłkarz, młodszy czy starszy, powinien ją posiadać. Co warto o niej wiedzieć?

 

Odzież piłkarska – jaka powinna być?

 

Odzież piłkarska to bardzo ważny element wyposażenia piłkarza. Powinna być dobrej jakości, bowiem piłka nożna to sport kontaktowy i dynamiczny, więc często dochodzi w nim do upadków czy pociągnięć za ubrania. Nikt nie będzie czuł się komfortowo w odzieży, która rozerwie się już po pierwszej wywrotce czy szybko nasiąknie wodą, kiedy nagle spadnie deszcz podczas meczu. W przypadku grania w klubie sportowym, odzież piłkarska najczęściej jest z góry narzucona, zwłaszcza w przypadku koszulek czy spodenek, więc nie ma potrzeby jej indywidualnego zakupu. A co w przypadku graczy-amatorów?

  1. Każdy piłkarz powinien posiadać w swojej sportowej garderobie nie tylko koszulkę z krótkim rękawem i spodenki, ale także getry, podspodenki, legginsy i koszulkę z długim rękawem.
  2. Bardzo ważną częścią piłkarskiego ubrania są buty. Korki powinny być dopasowane do podłoża, na którym najczęściej grywa dana osoba – w końcu inne sprawdzą się na hali, inne na naturalnej trawie. Korki mogą być wykonane ze skóry naturalnej lub syntetyku, jednak te pierwsze, choć zdecydowanie wytrzymalsze i bardziej komfortowe, wymagają stałej pielęgnacji.
  3. Odzież piłkarska powinna być termoaktywna. Takie ubranie odprowadzi bowiem pot podczas intensywnego wysiłku i pozostawi skórę suchą. Aby osiągnąć taki efekt, stosuje się np. poliester.
  4. Getry piłkarskie to obowiązkowa garderoba każdego piłkarza. Powinny być dobrze dopasowane do nogi i mieć ściągacz. Najlepsze getry mają rozróżnienie, która skarpeta powinna znaleźć się na nodze prawej, a która na lewej. Getry powinny być też paroprzepuszczalne.
  5. Najbardziej uniwersalne i praktyczne kolory dla odzieży sportowej to barwy ciemne. Jeśli kupuje się odzież dla dziecka, wówczas można pokusić się o zakup koszulki z numerem i nazwiskiem jego ulubionego zawodnika, aby zachęcić dziecko do gry.

 

https://www.sklep-presto.pl/wiadomosc/jak-wybrac-stroje-pilkarskie-ktore-beda-najlepsze/5701/

 

Plecaki sportowe

 

Każdy piłkarz powinien też posiadać dobre opakowanie na swój sportowy dobytek. Takie zadanie najlepiej spełnią plecaki sportowe. Torba sportowa to także dobry wybór, jednak to plecaki są bardziej wygodne do noszenia. Ponadto można ja potem używać np. podczas jazdy na rowerze, biegania czy wędrowania po górach. Dobre plecaki sportowe to modele o ciekawym designie, wykonane najczęściej z poliestru, o wyściełanych szelkach, wzmocnionym uchwycie, dodatkowych, siatkowych kieszeniach po bokach i z funkcjonalnymi przegródkami. Plecak tego rodzaju sprawdzi się także na co dzień, np. w szkole.

 

Piłka nożna to sport nieprzewidywalny i bardzo ciekawy do śledzenia. Daje też dużo frajdy, jeśli samemu spróbuje się tej zespołowej gry. Każdy piłkarz musi jednak zaopatrzyć się w odpowiednie ubrania. Odzież piłkarska to przede wszystkim koszulka, spodenki, podspodenki i getry, jednak bez wątpienia każdemu fanowi piłki przydadzą się też legginsy czy koszulka z długim rękawem. Konieczny jest także zakup korków, czyli butów piłkarskich o podeszwie dopasowanej do nawierzchni. Wszystkie te ubrania można przenosić np. w torbie, ale najlepszym rozwiązaniem będą plecaki sportowe, pojemne i niezwykle komfortowe do noszenia.

 

https://www.sklep-presto.pl/turystyka-i-rozrywka/bagaz-i-akcesoria/plecaki-sportowe-1542/

Pozostańmy w kontakcie

Spodobał Ci się udostępniony przez nas artykuł? Skomentuj go, lub udostępnij na swoich social mediach. 

Jeżeli zasnataiwasz się nad podjęciem z nami współpracy - nie zwlekaj! Napisz do naszej redakcji korzystając z formularza kontaktowego. Chętnie odpowiemy na każde pytanie.

Komentarze (0)