Najnowsze wiadomości

16 lipca 2024 5:26

W co powinna wyposażyć się początkująca bokserka?Rozpoczynasz swoją przygodę z boksem? Nawet, jeśli planujesz wyłącznie amatorskie treningi na ringu powinnaś zaopatrzyć się w wysokiej klasy sprzęt oraz akcesoria. Chodzi głównie o rękawice i ochraniacze na twarz. Zobacz, co wybrać na początek i jak dopasować wyposażenie do swoich potrzeb.

Pierwsze kroki na ringu – co zabrać?

Pierwsze treningi bokserskie bardziej przypominają ogólne ćwiczenia i służą rozpoznaniu kondycji zawodniczki oraz jej umiejętności. Wtedy oczywiście nie musisz jeszcze mieć ze sobą sprzętu ani akcesoriów, bo z indywidualnym dopasowaniem rękawic pomoże Ci trener. Jednak bez względu na to, jak planujesz ćwiczeń i jaką metodę będziesz doskonalić, potrzebujesz solidnej ochrony na dłonie i twarz, konkretnej ochraniacza na zęby.

Rękawice bokserskie dla początkujących zawodniczek

Rękawice bokserskie damskie to podstawowe wyposażenie każdej kobiety, która zamierza trenować kontaktowe sporty walki. W trosce o stabilność i prawidłową ochronę rąk, wybierz najlepsze rękawice treningowe lub sparingowe. Czym powinny cechować się takie modele? Przede wszystkim:

  • wytrzymałym materiałem – wybieraj rękawice uszyte z solidnej skóry syntetycznej,
  • odpowiednią wentylacją – system ActivCLIMA lub inny zapewnia odprowadzanie potu i dopływ powietrza,
  • dobrą amortyzacją – specjalna odmiana wyprofilowanej pianki zapewnia redukcję siły uderzeń i wstrząsów,
  • szerokim rzepem – zapewnia on pewne trzymanie i przyleganie rękawicy do nadgarstka,
  • zabezpieczeniem kciuka – aby nie doszło do jego urazu mechanicznego, w tym złamania.

Potwierdzeniem wysokiej jakości rękawic bokserskich damskich jest to, że mają odpowiednie certyfikaty. Te są przyznawane wyłącznie produktom, które spełniają europejskie normy bezpieczeństwa: PN-EN 13277-1:2002 oraz PN-EN 13277-7:2010.

Ochraniacze na zęby dla kobiet na ringu

Ochrona dłoni jest ważna, podobnie jak ochrona zębów. Właściwe zabezpieczenie szczęki i żuchwy to coś, o co warto zadbać już podczas pierwszych zmagań na ringu. Do kontuzji w tym obszarze ciała dochodzi najczęściej podczas sportów kontaktowych, czyli bezpośrednich potyczek na ringu z przeciwnikami. Jak uniknąć bolesnych kontuzji? 

Na pewno pomocny okaże się dobrze dopasowany ochraniacz damski. Jest on dostępny w różnych wersjach, a głównym trzonem jego konstrukcji jest żel, który daje się łatwo formować. Jest on też na tyle miękki, że nie powoduje żadnych podrażnień ani dyskomfortu, a niemal płynna forma pozwala bardzo wygodnie dopasowywać go do siebie. W ten sposób ochraniacz idealnie przylega do indywidualnego kształtu łuku zębowego i do poszczególnych zębów.

Różne wersje ochraniaczy na zęby

Projektujący ochraniacze damskie zadbali nie tylko o wygodę noszenia, ale też mówienia. Nie jest to problemem, gdy zakładasz damskie ochraniacze na zęby. Możesz zastosować model podwójny lub pojedynczy. Ten drugi jest ceniony ze względu na brak konieczności zaciskania podczas użytkowania, co zapewnia swobodne oddychanie i wydajny trening.

Artykuł partnera

Pozostańmy w kontakcie

Spodobał Ci się udostępniony przez nas artykuł? Skomentuj go, lub udostępnij na swoich social mediach. 

Jeżeli zasnataiwasz się nad podjęciem z nami współpracy - nie zwlekaj! Napisz do naszej redakcji korzystając z formularza kontaktowego. Chętnie odpowiemy na każde pytanie.

Komentarze (0)